یکشنبه 25 جولای 10 | 12:15

مجسمه يادبود مروه الشربيني در آلمان تخريب شد

پليس آلمان اعلام كرد مجسمه يادبود مروه الشربيني در آلمان توسط افراد ناشناس تخريب شده است.


به نقل از پايگاه خبري المنار، پليس آلمان اعلام كرد تعدادي ناشناس مجمسه يادبود «مروه الشربيني» معروف به شهيده حجاب را كه سال گذشته در اثر مقاومت بر سر حجاب خود توسط يك نژادپرست و تروريست آلماني به شهادت رسيده بود، تخريب كرده‌اند.
سخنگوي پليس آلمان اعلام كرد: افراد ناشناس سه پايه اين مجسمه را كه تعدادي از هنرمندان كار كرده بودند، از بين برده‌اند.
اين مجسمه عدد 18، نمادي از 18 ضربه چاقوي الكس دبليو قاتل مروه الشربيني است كه سال گذشته وي را در دادگاهي در شهر درسدن آلمان به شهادت رساند.
در همين حال يك عضو كانون «شهروندان شجاع» كه پيش از اين نسبت به نصب اين مجسمه يادبود اقدام كرده، گفت: اين يك حركت مجرمانه با انگيزه‌هاي سياسي است.
وي افزود: اين افراد ناشناس همچنين لوح مربوط به جزئيات اين جنايت كه مورد خشم جهان اسلام قرار گرفت را سرقت كرده‌اند.
اين عضو كانون «شهروندان شجاع» آلمان تاكيد كرد: كانون نسبت به گذاشتن مجدد اين پايه‌ها اقدام نخواهد كرد تا مردم آلمان با نژادپرستي‌ و مشكلاتي كه هر روز با آن دست به گريبانند، آگاه شوند.
سال گذشته يك جوان آلماني به نام الكس دبليو با وارد كردن ضربات متعدد كارد به مروه الشربيني كه براي پيگيري شكايت خود از وي به دادگاه مراجعه كرده بود، اين پزشك مسلمان را از پاي درآورد و شوهر او را به شدت زخمي كرد در حالي كه پليس آلمان شاهد اين موضوع بود، به جاي قاتل، همسر مروه را مورد هدف گلوله قرار داد.
پيش از اين واقعه دادگاه درسدن طي حكمي، الكس دبليو را به دليل توهين به يك زن مسلمان و اعمال نژادپرستي محكوم به پرداخت غرامت مالي كرده بود اما قاتل نسبت به صدور آن اعتراض كرده بود.
دادگاه درسدن نيز سرانجام رأي به حبس ابد براي قاتل مروه الشربيني داد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.