یکشنبه 25 جولای 10 | 18:05

انتقاد آیت الله خاتمی از تسامح و تساهل فرهنگی دولت

به چه قيمتي برخي فرش قرمز براي برخي از هنرپيشه‌گان بدنام پهن مي‌كنند آن هم به قيمت رنجاندن متديناني كه پشتوانه اصلي دولت محترم محسوب مي‌شوند.


آیت الله سید احمد خاتمی در گفتگویی با تاكيد بر اين‌كه « جريان اصولگرايي و ارزش‌مدار بايد بر اصول اصولگرايي پافشاري كند و اجازه عدول از اصول انقلاب اسلامي – كه جريان اصولگرايي هم  منتسب به آن است- را به هيچ كس ندهد » از وضعیت برگزاری برخی جشنواره ها و جذب برخی از هنرپیشه ها انتقاد کرد.

وی افزود: دين‌مداري و پافشاري بر اصول مكتب از ويژگي‌هاي يك اصولگراست و آن‌چنان كه اصولگرايان نبايد تساهل و تسامح سياسي را تحمل كنند و پرچمداران آن را از صحنه منزوي كردند، بايد همان حساسيت را در عرصه تسامح و تساهل فرهنگي نيز داشته باشند.

بنابراین گزارش، وي با اشاره به اين‌كه « تساهل و تسامح فرهنگي يعني در عرصه فرهنگ و دين از اصول كوتاه آمدن » گفت: جذب برخي از هنرپيشگاني كه حداقل پرونده روشن ندارند با اصولگرايي سازگار نيست.

عضوجامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود:حضور برخي از جلوه‌هاي ابتذال در برخي از جشنواره‌ها با اصولگرايي سازگار نيست و همان‌طور كه در نماز جمعه گفتم باز هم تاكيد مي‌كنم كه خطر تساهل و تسامح فرهنگي كمتر از تساهل و تسامح سياسي نيست و نمي‌شود به بهانه جذب حداكثري كساني را جذب كرد كه با جذب آنان دفع حداكثري صورت مي‌گيرد و آن دفع مومنين و متدينين است.
آیت الله سید احمد خاتمی در گفتگو با ایسنا ادامه داد:به چه قيمتي برخي فرش قرمز براي برخي از هنرپيشه‌گان بدنام پهن مي‌كنند آن هم به قيمت رنجاندن متديناني كه پشتوانه اصلي دولت محترم محسوب مي‌شوند.

وي ادامه داد:‌ ما كسي را اصولگرا مي‌ناميم كه به همه اصول اصولگرايي پايبند باشد، ما به همان ميزاني كه بر خود لازم مي‌دانيم از دولت محترم حمايت ‌كنيم ـ چون دست حمايت مقام معظم رهبري بر آن است ـ به همان ميزان بر خود فرض مي‌دانيم از ديگر اصول اصولگرايي حمايت كنيم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.