یکشنبه 25 جولای 10 | 14:53

پنجره ۵۲ منتشر شد

آثار و گفتاری از سید‌ مرتضی‌ نبوی، علی دارابی، مهدی ‌نصیری، ابوالفضل ‌زرویی ‌نصرآباد، حمید ‌پارسانیا، مرتضی ‌صفاری، ناصرفیض، ابراهیم فیاض، شجاع‌ طباطبایی، ذبیح‌الله نعیمیان، سید‌اکبر میرجعفری، محمدرضا زائری، سعدالله ‌زارعی، مهدی‌ مطهرنیا و … منتشرشد.


ویژه‌نامه تازه‌ترین شماره پنجره به مناسبت سومین سال‌گرد وفات عبدالکریم حق‌شناس، استاد اخلاق، به ایشان می‌پردازد. پنجره هم‌چنین گفت‌ و گوی ویژه‌ای با خانواده شهید گلدوی انجام داده است. شهید گلدوی همان است که با از خودگذشتگی در حادثه تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان جان عده‌ای از مردم این استان را نجات داد. بررسی تاخیر در تصویب اساس‌نامه شرکت ملی نفت نیز از دیگر بخش‌های این شماره پنجره است.

مرد اخلاق

به مناسبت سومین سال‌گرد فراق استاد اخلاق و عالم ربانی آیت الله حق‌شناس، پنجره  در ویژه‌نامه‌ای به این شخصیت پرداخته است. زندگی این مرد خدا برکات زیادی برای این مردم داشت. خیلی عظیم جوانانی که پای درس ایشان آراسته به فضائل اخلاقی می‌شدند و اینک که ایشان از بین ما رفته است،‌ ثلمه‌ای پدید آمده است. پنجره کوشیده است گوشه‌ای از کرامات و فضائل این عالم فرزانه را بنماید. محمدعلی‌جاودان و سیدمحمد‌حسن‌ابوترابی درباره ایشان سخنان آموزنده‌ای دارند. حسن‌حق‌شناس فرزند ایشان درباره پدر خاطرات جالبی دارد. سعید‌حدادیان نیز به این مناسبت برای پنجره یادداشتی نوشته است.

سیاست جنگ

تهدیدات کشورهای مخالف جمهوری اسلامی هر از چند گاهی با موج رسانه‌ای این کشورها هم‌راه می‌شود و گزینه تهدید نظامی برای جنگ روانی انتخاب می‌شود. برنامه هسته‌ای ایران بهانه‌ای به دست این کشورها‌ داده است تا هرچند وقت یک‌بار به کمک رسانه‌های خود ایران را تهدیدی برای جامعه بین‌الملل نشان دهند. پنجره در این شماره خود با جمعی از سیاسیون و کارشناسان به بررسی این تهدیدات که  چندی است با آب و تاب و بیش‌تری بیان می‌شود به توان دفاعی ایران پرداخته است. گفت و گو با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی، رامین مهمان‌پرست سخن‌گوی وزارت امورخارجه، سردار مرتضی صفاری و امیر شهرایینی این مسئله را از جنبه‌های سیاسی و نظامی مورد بررسی قرار می‌دهد.

معمای بی‌پاسخ

اقتصاد وابسته به نفت ایران حکم می‌کند برای مدیریت این منبع حیاتی کشور مدیریتی جامع و آینده‌نگر پیش‌بینی شود. اساس‌نامه شرکت ملی نفت هنوز که هنوز است و پس از گذشت بیست سال راه به جایی نبرده است. پنجره در این شماره کوشیده است تا با مدیران رده بالای نفتی و سیاسی در این باره به بحث بپردازد. اکبرترکان،‌ معاون سابق وزارت نفت، حسن سبحانی، نماینده سابق مجلس، حمیدرضا کاتوزیان، رئیس کمیسیون انرژی و غلام‌حسین نوذری وزیر نفت در این مهم، پنجره را یاری می‌کنند. آن‌چه مهم است چرایی تاخیر بیست ساله در تصویب این اساس‌نامه و جای‌گاه این اساس‌نامه در مدیریت بر مهم‌ترین منبع درآمدن کشور که با تمرکز بر مدیریت کلان و هم‌سوی با برنامه ریزی‌های توسعه قابل بحث و پی‌گیری است.

***

پنجره پنجاه و دو با آثاری و گفتاری از سید‌مرتضی‌نبوی، علی دارابی، مهدی‌نصیری، ابوالفضل‌زرویی‌نصرآباد، حمید‌پارسانیا، مرتضی‌صفاری، ناصرفیض، ابراهیم فیاض، سیدمسعودشجاع‌طباطبایی، ذبیح‌الله نعیمیان، سید‌اکبرمیرجعفری، محمدرضازائری، سعدالله‌زارعی، مهدی‌مطهرنیا و … منتشرشد.ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.