چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۷ آبان ۹۱ | ۱۸:۱۰

کار اجباری دختران در خوابگاه‌های دانشگاه شریعتی

دانشجویان خوابگاهی دانشگاه شریعتی ناراحتند از اینکه هر شب باید مدت زمان زیادی وقت بگذارند و آشپزخانه‌ای را که 40 نفر در آن آشپزی می‌کنند، تمیز کنند در حالیکه خدمه های خوابگاه به شستن حمام و دستشویی آن هم بدون استفاده از مواد سفیدکننده اکتفا کنند.


ساعت 10 شب است هیاهوی عصرگاهی دانشجویان برای آماده کردن شام شب دیگر دارد آخرین نفس‌هایش را می‌کشد. آخرین دانشجو که قابلمه غذایش را از روی گاز بر می‌دارد، آشپزخانه‌ می‌شود یک سطل پر از زباله، اجاق‌های گاز پرلکه و موزائیک‌هایی که جز به ضرب و زور مواد ضدعفونی کننده پاک نمی‌شوند.

همه چیز ظاهراً آرام است هر کس گوشه‌ای از تخت اختصاصی اش نشسته و دارد کارش را انجام می‌دهد ناگهان صدای بحث‌های پرتنش دو دانشجو در گوشه‌ای از سالن بچه‌های دیگر را به بیرون از اتاق‌ها می‌کشاند.

دختری که کتاب بزرگی را توی بغلش می‌فشارد با صدای بلند می‌گوید من فردا امتحان دارم چرا باید آشپزخانه را تمیز کنیم؟! اصلاً مگر دانشگاه خدمه ندارد چرا باید وظیفه شستن آشپزخانه برعهده دانشجویان باشد.

دختر دیگری که انگار نماینده سرپرست خوابگاه است خونسرد و بی‌تفاوت جواب می‌دهد، این قانون خوابگاه است و همه باید به آن عمل کنند.

حالا دیگر بقیه دخترهای خوابگاهی هم دور آنها جمع شده‌اند یکی از دخترها می‌گوید: راست می‌گوید دیگر من امشب اصلاً شام نخوردم چرا باید آشپزخانه را بشویم.

هرکسی کثیف کرده خودش هم تمیز کند و باز هم دختر مسئول فریادی می‌زند این قانون خوابگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای شریعتی است، آشپزخانه‌های طبقات مختلف خوابگاه باید توسط دانشجویان تمیز شود نه خدمه خوابگاه.

این داستان ماجرای تکراری شب‌های خوابگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای شریعتی است، براساس قانون خوابگاه وظیفه شستن و نظافت آشپزخانه برعهده دانشجویان است و هر شب چند نفر از دانشجویان براساس برنامه‌ریزی تعیین شده آشپزخانه طبقه خودشان را نظافت می‌کنند.

دانشجویان خوابگاهی می‌گویند اگر شستن آشپزخانه جزو وظایف دانشجوست باید همان موقع ثبت نام که آیین‌نامه و مقررات دانشگاه را به ما نشان دادند و ما امضاء کردیم این قانون را هم به ما نشان می‌دادند.

زهرا یکی از دانشجویان خوابگاهی در این مورد می‌گوید: متاسفانه خدمه فقط سرویس‌های بهداشتی و حمام را نظافت می‌کنند البته نظافت این بخش‌ها بسیار ضعیف است به طوریکه بارها دیده‌ایم نوع نظافت آنها را اصلاً سرویس‌های بهداشتی را تمیز نمی‌کند.

فاطمه دانشجوی دیگری است که به تفاوت فرهنگ‌های دانشجویان اشاره می‌کند و می گوید: بعضی از بچه‌ها به نظافت محیط اطرافشان اهمیت می‌دهند و آشپزخانه را تمیز نگاه می‌دارند و برخی بی‌توجه به حقوق دیگران همه چیز را کثیف و آلوده می‌کنند حالا دانشجویی که محیط را آلوده نمی‌کند چرا باید وظیفه شستن آشپزخانه را برعهده بگیرد.

او ادامه می‌دهد: واقعاً برای بچه‌ها سخت است که آشپزخانه را تمیز کنند چون دانشگاه خودش خدمه دارد و حقوق می‌گیرند بنابراین آنها باید آشپزخانه را تمیز کنند نه ما.

دانشجویان خوابگاهی دانشگاه شریعتی ناراحتند از اینکه هر شب باید مدت زمان زیادی وقت بگذارند و آشپزخانه‌ای را که 40 نفر در آن آشپزی می‌کنند، تمیز کنند در حالیکه خدمه های خوابگاه به شستن حمام و دستشویی آن هم بدون استفاده از مواد سفیدکننده اکتفا کنند.

فاطمه می‌گوید: آن طور که ما شنیده‌ایم این قراری است که سرپرستان خوابگاه گذاشتند که این وظیفه را به دانشجویان بسپارند و همین مسئله باعث شده هر شب در خوابگاه بحث و تنش ایجاد شود چون خیلی از بچه‌ها حاضر نیستند این کار را بکنند.

سرویس‌های بهداشتی آلوده و مشکلات قارچی دانشجویان

لیلا دانشجوی خوابگاهی دیگری است که می‌گوید: من در دوره کاردانی در دانشگاه دیگری بودم آنجا اصلاً تمیزکردن آشپزخانه برعهده ما نبود و خدمه های دانشگاه هر روز حمام، سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ها را می‌شستند.

او ادامه می‌دهد: سرویس‌های بهداشتی هم که توسط خدمات شسته می‌شود خوب تمیز نمی‌شود به طوریکه خیلی از دوستان من به خاطر استفاده از سرویس‌های نامناسب و خودم هم دچار عفونت و دچار مشکلات قارچی شده‌اند.

این دانشجو ادامه می‌دهد: وقتی به خدمات اعتراض می‌کنیم که چرا سرویس‌های بهداشتی را تمیز نمی‌شویید، می‌گویند خوابگاه ماهانه یک وایتکس به ما می‌دهد و ما مجبوریم سرویس‌های بهداشتی را تنها با پودر معمولی بشوییم که خوب تمیز نمی‌شود.

افت فشار آب یکی از مشکلات اصلی خوابگاه‌های دانشگاه شریعتی است به طوری که دانشجویان طبقه چهارم خوابگاه‌ها عملاً در بسیاری از ساعات روز آب ندارند.

یکی دیگر از دانشجویان در این مورد می گوید بسیاری اوقات که آب به طبقات چهارم نمی‌رسد، خدمات هم دیگر زحمت شستن سرویس‌های بهداشتی طبقه 4 را به خود نمی‌دهند و این سرویس‌ها همچنان آلوده باقی می‌مانند.

2 هفته آخر ترم، روزهای آوارگی دانشجویان است

وجود رشته‌های هنری مثل طراحی دوخت، طراحی لباس، بافت پارچه و …. در دانشگاه فنی و حرفه‌ای شریعتی باعث شده دانشجویان بخش قابل توجهی از خوابگاه‌های این دانشگاه را به خود اختصاص دهند.

دانشجویان هنر دانشگاه شریعتی مجبورند برای ارائه طرح‌های پایان ترم خود حداقل 2 هفته بیشتر از دیگر دانشجویان در خوابگاه بمانند ولی متاسفانه مسئولان خوابگاه یا همکاری چندانی برای اسکان بیشتر آن‌ها در خوابگاه نمی‌کنند یا اینکه آنها را به خوابگاه دیگری انتقال می‌دهند.

زهرا می‌گوید چون بچه‌های هنر در خوابگاه‌های مختلف پراکنده بودند در روزهای پایان ترم مسئولان خوابگاه مدام در حال بیرون کردن دانشجویان خوابگاهی بودند و بالاخره امسال مسئولان تصمیم گرفتند تمام دانشجویان هنر را در یک خوابگاه به نام خوابگاه یاس جمع کنند.

البته این خوابگاه هم مشکل بزرگ کمبود فضا را دارد زیر زمین و اتاق تلویزیون خوابگاه آن قدر کوچک است که جوابگوی کارهای عملی بچه‌ها که معمولاً با اسباب و وسایل زیادی همراه است، نیست.

او می‌گوید: وسایل کار دانشجویان هنر آن قدر زیاد است که هر دانشجوی هنر حداقل به اندازه دو دانشجو فضا می‌گیرد ولی متاسفانه مسئولان، این خوابگاه را تا جایی که امکان داشت پر از دانشجو کرده‌اند.

روزهای پایان ترم که هر دانشجوی هنر باید ژوژمان پایان کار را ارائه دهد، زیرزمین خوابگاه یاس حال و هوای دیدنی دارد.

دانشجویان نقاشی، گرافیک، طراحی دوخت و …. هر کدام می‌خواهند وسایلشان را روی زمین پهن کنند و کارکنند ولی فضای کوچک خوابگاه و در هم تنیدگی وسایل اجازه فعالیت را از آنها می‌گیرد.

متاسفانه رئیس دانشگاه شریعتی در آخرین دیدار خود با دانشجویان گفت: خوابگاه یعنی محلی برای خوابیدن دانشجو ما هم نهایت استفاده را از فضا برای رسیدن به این هدف انجام می‌دهیم.

گویی رئیس دانشگاه نمی‌داند دانشجوی شهرستانی که به امید تحصیل موفق از شهر و روستای خود دل کنده و به تهران آمده جز محیط امن خوابگاه و دانشگاه جای دیگری برای مطالعه و انجام کارهای عملی درس خود ندارد.

مهندس فرزانه علی‌جانی حتی در این دیدار به دانشجویی که به نامناسب بودن میز و صندلی‌های خوابگاه برای مطالعه اعتراض داشت گفته بود: خبب درس نخوان؟!

لیلا دانشجوی خوابگاهی دانشگاه شریعتی می گوید: خوابگاه اطهر یکی از بزرگترین خوابگاه‌های دانشگاه بود که به خاطر فرسوده بودن، بسته شد و دانشجویان به بقیه خوابگاه‌ها انتقال یافتند.

خوابگاه اطهر هم اتاق‌های بزرگ و هم زیرزمین بزرگی داشت که حتی دانشجویان هنر خوابگاه‌های دیگر برای انجام کارهای عملی‌شان به آنجا می‌آمدند.

او ادامه می‌دهد: متاسفانه امسال خوابگاه اطهر را تعطیل کردند و زیرزمین آن را مهدکودک کردند و طبقه اول آن را به معلمانی که برای گذراندن آموزش ضمن خدمت به دانشگاه ما می‌آمدند اجاره دادند.

غذاهای بی‌کیفیت و گران قیمت

دانشجویان خوابگاهی می‌گویند تطابق کاملی بین لیست غذاهای دانشگاه با لیست غذاهای صندوق رفاه وجود ندارد مثلاً غذاهایی در دانشگاه ما ارائه می‌شود که اصلاً در لیست صندوق رفاه نیست.

زهرا ادامه می‌دهد: مثلاً در دانشگاه ما برای شام، آش، سیب زمینی و تخم مرغ آب‌پز می‌دهند در حالیکه این غذا اصلاً در لیست صندوق رفاه وجود ندارد، یا اینکه صبحانه در لیست صندوق رفاه هست ولی به ما صبحانه نمی‌دهند.

فاطمه هم می‌گوید: متاسفانه کیفیت غذاهای دانشگاه بسیار پایین است با وجود اینکه امسال غذای دانشجویی گران شده ولی هیچ تاثیری در کیفیت آن نداشته است.

برخی دانشجویان دانشگاه شریعتی می‌گویند، قیمت و کیفیت غذاهای دانشگاه با آنچه که در صندوق رفاه به عنوان لیست غذای دانشگاه‌ها مطرح شده، متفاوت است.

ودیعه خوابگاه رویه جدید دانشگاه شریعتی

امسال دانشگاه شریعتی دانشجویان خوابگاهی را موظف کرده مبلغی را به عنوان ودیعه در اختیار خوابگاه قرار دهند تا برگه اسکان بگیرند.

براین اساس دانشجویان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته باید 50 هزار تومان و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته باید مبلغ 100 هزار تومان رابه عنوان ودیعه بپردازند.

این در حالی است که برخی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی «خبرگزاری دانشجو» گفته‌اند اصلاً توان پرداخت چنین مبلغی را علاوه بر شهریه تعیین شده ندارند.

لیلا می‌گوید: وقتی علت این ودیعه را پرسیدیم به ما گفتند این قانون است ولی هیچ ابلاغیه‌ای به ما نشان داده نشده. اگر دانشگاه دچار کمبود بودجه شده قرار نیست این مشکلات را دانشجویان حل کنند.

او می‌گوید: الان ما برای زندگی در یک اتاق 6 نفره باید 89 هزار تومان بپردازیم و هزینه خوابگاه را هم قبل از ورود به خوابگاه از ما می‌گیرند حالا چرا باید ودیعه هم بپردازیم.

فاطمه می‌گوید: الان در اتاقی که ظرفیت 4 دانشجو دارد، 6 دانشجو زندگی می‌کنند و غیر از یک تخت و کمد هیچ امکانات دیگری ندارد و تعداد کمدها هم آن قدر کم است که هر کسی زودتر اسکان پیدا کرده صاحب کمدی می شود و بقیه یا بدون کمد می‌مانند یا اینکه بعد از هفته‌ها نامه نگاری بالاخره کمد می‌گیرند.

دانشجویان می‌خواهند علت دریافت ودیعه را از سوی مسئولان دانشگاه بشنوند تا با خیالی آسوده‌تر به دستورات و قوانین دانشگاه عمل کنند.

 1. لطیفی
  ۲۷ آبان ۱۳۹۱

  نمازخونه خوابگاه یاس کوچیکه؟!!!! کل زیربنای خوابگاه تو زیر زمین نماز خونه است.. اتاق تلویزیون دو تا 12متری فک کنم میخوره..

  ولی خب عرض کنم که واقعا وضع بدی بود وقتی ما دانشکده بودیم توی خوابگاه.. گرچه در قبال دانشجوهای شبانه مسئولیتی برای خوابگاه نداشتند ولی سعی میکردند تا آنجایی که می‌شود به بچه‌های شبانه با الویت اتاق بدهند که در این الویت‌بندی‌ها بعضا بی عدالتی میشد..

  اینکه خوایگاه کثیف بود حق است.. من فکر میکنم باید فکری به حال مدیریت این دانشگاه بشود.. معمولا خانم‌ها در امر مدیریت موفق نیستند.

  • شعله
   ۱۷ مهر ۱۳۹۴

   از ریئس دانشگاه بالاتر رئیس وزارت علوم باید حتما به کمک بچه های دیگه باهاش صحبت بکنیم…
   نمیشه که بگه درس نخون! یعنی چی آخه دانشگاه جای درس خوندن نه بازی

 2. آتفه
  ۱۴ دی ۱۳۹۱

  می خوام بدونم این همه ما جلز و ولز می کنیم، کسی هم هس که بیاد اینجا رو بخونه و دردی از ما دوا کنه؟؟؟؟؟ واقعا برام سواله… می خوام بدونم این سایت فقط جهت اطلاع رسانیه یا مشکلاتی که مطرح میشه، پیگیری هم میشه؟؟؟؟

 3. محمد
  ۱۵ خرداد ۱۳۹۲

  برو بابا خداروهم شکر کنید از سرتونم اضافی مال پسران انقلاب ازاینم افتضاح تره

  • زهرا
   ۱۵ شهریور ۱۳۹۵

   خودت برو بابا!پسرا در حالت عادی هم نظافت رو رعایت نمیکنن براشون فرقی نمیکنه کلا این وضعیت برا پسرا مشکلی نیست اما یه خانوم کلی مشکلات و مریضی براش پیش میاد دو روز دیگه میخواد ازدواج کنه کی میاد جواب بدبختیشو بده؟

 4. ف
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۲

  من امسال کنکورم رو دادم الآن هم توی انتخاب رشته ام این دانشگاه شریعتی رو زدم ولی این طور که شما از خوابگاه تعریف کردین ….. باید یه خرده بیشتر فکرکنم راجع به این انتخاب. راستی جواب اون دوستی که میگفت کسی هم هست اینا رو بخونه یا نه >.. من میگم حتی اگه بیان و بخونن وقتی هیچ اتحادی نباشه به درد نمیخوره. خودتون اهالی دانشگاه با هم متحد بشین واسه اعتراض به این وضعیت خوابگاه.

 5. مژده
  ۱۳ شهریور ۱۳۹۲

  عجب اوضاعیه
  من امسال کنکور کاردانی دادم
  اولویت اولم رو هم دانشگاه شریعتی زدم
  ینی میگید نیا ا ا ا ا ام؟؟؟؟
  باباجان اصل درس خوندنه
  مهم اساتیده خوبشه
  دیگه خونمون که نیست که همه چیز مرتبو تمیز باشه
  خود دانشجو ها باید تلاش کنن…..

 6. منیره
  ۵ مهر ۱۳۹۲

  بچه ها جون باید سختی بکشیم تا به نتیجه مطلوب برسیم براهمتون آرزوی موفقیت دارم منم تودانشگاه خوانسار اصفهان ورودی سال 92 هستم ازتون التماس دعا دارم

 7. فاطمه
  ۵ مهر ۱۳۹۲

  بچه ها به خدا این مشکلات تو همه خوابگاه ها هست کلا خوابگاه زیاد خوب نیست چون همه جور آدم با سلیقه های مختلف اونجان دوستای من تو خوابگاه دانشگاه های دیگه هم هستنن همین مشکلات دارن شریعتی دانشگاه خوبیه بهترین استادارو داره اینو میگم چون کاردانیم شریعتی خوندم

  • شعله
   ۱۷ مهر ۱۳۹۴

   مشکل اینه که از رشته فنی رفتیم همونه راحت بهمون زور میگن.
   خوابگاه های علوم پزشکی رو نمیتونن به دانشگاهای دیگه بدن؟حالا چون فنی ایم باید بدبختی بکشیم

 8. جو
  ۱۶ دی ۱۳۹۲

  چه ناز نازو..خوابگاهاي شهرستان رو نديديد..پ نه پ آشپزخونه اي كه شما غذا توش درست ميكنين كسي ديگه بياد تميز كنه؟؟كارگرم كه خونتون بيارين پول ميگيره..كارگر بيارين هزينشم بدين..يعني چي اينحرفا ..منم دانشجوي شهرستانم..اتاقم ديوارش كپك زده..رفتم خونه گرفتم..با 4 تاي ديگه..

  • مررررریم
   ۲۵ دی ۱۳۹۳

   من دانشگاه ….. درس میخونم به دلیل عدم همکاری اساتید و یه سری مسایل بیشتر بچه ها ترم 5ام دفاع میکنن حالا دانشگاه عزیزمون میخاد ما رو به خوابگاه دانشگاه شریعتی منتقل کنه!!!!اینجا ما هیچ نظافتی انجام نمیدیم همه به عهده خدمه است.حالا نمیدونم دانشگاه چی پیش خودش فک کرده که میخاد ماروبفرسته اون سر شهر تهران اونم با این وضعیت خوابگاهی

  • مریم
   ۳۰ دی ۱۳۹۳

   والا شریعتی واسه خود دانشجوهاش جا نداره نمیدونم شمارو کجا میخواد بفرسته دیگه

 9. نگاه
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۳

  دانشگاه ما رو ندیدید ولیعصر ر و میگم نه یه کامپیوتری نه هیچی سایت ازاد هم که اصلا اینرنت ناره اکثر وقتا هم توش کلاس برگذار میشه به اینم میگن دانشگاه

 10. پرستو
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

  الان بعد 3 سال ا انتشار این متن همچنان همین آشه و همین کاسه
  همچنان بعد از فروش زیتونای دانشگاه و اجاره همه جورهخ فضاها دارن از ما بابت خوابگاه 4 نفره
  408 هزار تومن پول میگیرن و ما نه آب داریم نه برق
  فقط اسمش آباده شریعتی
  وگرنه ویرونه س

 11. زینب
  ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

  من ترم آخر در این دانشگاه هستم با خوندن این مطالب داغ دلم تازه شد.

 12. ملیحه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

  سلام. زینب جان داغ دل منم تازه شد. تو اون 2 سالی که تو این دانشگاه تحصیل کردم خدا میدونه که چند بار اشکم رو در اوردن. این دانشگاه اوازه دهل شنیدن از دوره.گذشت ولی سخت گذشت

 13. no name
  ۷ خرداد ۱۳۹۳

  عــــــــه واه ! من به امید دانشگاه شریعتی میخام امسال کنکور بدم !!!!!یعنی میگید نیام اونجا………..

  • هانیه
   ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

   منم همین طور دلم میخواس بیام دانشگاه شریعتی یه کم از دانشگاهتون بگید انقد داغونه؟

 14. فازی
  ۱۶ مرداد ۱۳۹۳

  سلام. منم دانشجوی شریعتی بودم..درسته زندگی خوابگاهی سخته ولی لازم نیس مسئولین دانشگام رو ما فشار بیشتری بیارن..هرچقدرم اعتراض میکنیم فایده ای نداره…دانشگاهی که رئیسش زن باشه ازین بهتر نمیشه

 15. راضیه
  ۶ شهریور ۱۳۹۳

  یعنی زندگی توی خوابگاه دانشگاه اینقدر سخته که میگید

 16. ناشناس
  ۱۳ شهریور ۱۳۹۳

  همش میگن کمبود بودجه…اخه زورتون فقط به ماها میرسه تا کی میخایین قانون های جدید وضع کنین از ما همش پول بگیرین..من که روزانه ام هم دارن پولای بی خود ازم میگیرن…

 17. مینا
  ۱۶ شهریور ۱۳۹۳

  حق دارید اما دوس داشتم فقط ی بار وضعیت دانشگاه و خوابگاه فنی خرم ابادو میدیدید. اتاقامون سوییتیه و14نفر سرویس بهداشتی و اشپزخونه هم تو سوییته ک نظافت هشونم با ماس. اینا همه ب کنار مهر تا آخر زمستون تا ساعت 6ونیم میتونیم بیرون باشیم و بعد عید هم تا 7و نیم

 18. مریم
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

  سلام من این دانشکده رو تو انتخاب رشتم زدم تورو خدا یکی بگه هزینه خوابگاه روزانه و شبانه تو اتاق 8 نفری یا 6 نفری چنده تورو خدا بگید بابای من به خاطر هزینش میگه برو ازاد هزینش یکی درمیاد تووووووورو خدا یکی بگه

  • زهره
   ۲۷ شهریور ۱۳۹۳

   اتاق های 4 نفره مبلغ 1327105 ریال و اتاق های 5 نفره 1161215 ریال
   سلام اینو از اینترنت دراوردم

  • زهره
   ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام قیمت خوابگاه شبانه 8 نفرش تقریبا 450 یا 480 هس.4 نفرشم 500 و خورده ای

   روزانه هم 100 و خورده ای

 19. هستی
  ۲۹ شهریور ۱۳۹۳

  یعنی می گید نرم تهرون واسه ادامه تحصیل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
  این وضعیت دانشگاه پایتختم.نه خدا به فریاد شهرستانامون برسه
  بمیرم برا خودمون که انقد بدبختیم
  چقد کشورمون ثروتمنده و این اوضاعشه
  من که میرم خارج خخخخخخخخخخخخخخ

 20. mahsa dalir
  ۳۰ شهریور ۱۳۹۳

  من دانشگاه شریعتی قبول شدم رام تقریبآ نزدیکه اما کرایه رفت آمدم میشه روزی هشتمن.
  برای همین می خوام واسه خوابگاه اقدام کنم با این اوضاع موندم چیکار کنم؟
  شبانه هم قبول شدم.
  ازشون که راجب خوابگاه پرسیدم گفتن می تونی خوابگاه ایستگاهی بگیری.
  بنظرتون چیکار کنم؟؟؟؟؟
  کمکم کنید.

  • مریم
   ۲ مهر ۱۳۹۳

   خوابگاه ایستگاهی چیه؟

  • زهرا
   ۳۰ دی ۱۳۹۳

   سلام میشه منو راهنمایی کنین .من رشته تجربی ام .برا قبول شدن تو رشته طراحی لباس این دانشگاه چه کنکوری باید شرکت کنم ؟با چه رتبه ای میتونم قبول بشم ؟تو رو خدا کمک کنین

 21. zhali
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۳

  سلام من امسال شریعتی قبول شدم.ینی اونقد افتضاحه که اینجوری میگین؟؟؟؟؟من کاردانیم باز خوابگاهی بودم اونجام وضع همین بود.تقریبا بیشتر دانشگاها باید دانشجوها تمیز کنن.فقط خواهش میکنم اگه کسی میدونه شرایط ثبت نامش چیه توروخدا بگه.ممنون میشم.منتظرم

 22. مریم
  ۲ مهر ۱۳۹۳

  سلام بالاخره شریعتی قبول شدم ولی شبانه تورو قران یکی بگه به شبانه ها به هیچ عنوان خوابگاه نمیدن یا میدن؟ تورو خدا بگید بابام گفته خوابگاه ندن نمیذارم بری تورو خدا بگیذ

  • زهره
   ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

   چرا خوابگاه ریحانه برای شبانه هاس

 23. مهدیه
  ۷ مهر ۱۳۹۳

  اصلا اینجوری نیس خوابگاهاش

  • مریم
   ۱۱ مهر ۱۳۹۳

   پ چه جوریه؟ یه کم توضیح بدین قراره بهمن بیام

 24. رامیار
  ۱۴ مهر ۱۳۹۳

  واقعا وضع بدیه فکر نمیکردم خوابگاه شما اینجوری باشه خوابگاه ما لویزانه و خیلیم بهش رسیدگی میشه صبح ها خدمه میاد کل wcو اشپز خونه رو تمیز میکنه و فضای ارومیه به قول همین دوستمون خانوما تو کار مدیریت ضعیفن

 25. تینا
  ۲۶ مهر ۱۳۹۳

  بنظر من خود دانشجوها باید نظافت ومسایل بهداشتی رو رعایت کنن تا اینکه انتظار داشته باشیم خدمه بیان وسرویس های بهداستی رو تمیز کنن…اگه هرکدوم از ما رعایت کنیم نصف مشکلات حله

 26. mina
  ۲۶ دی ۱۳۹۳

  به نظرم بهترین دانشگاهه
  اگه از خوابگاه ناراضی هستید تشریف ببرید خونه بگیرید هرچقدر پول میدی همون قدر اش میخوری
  ما جماعت ایرانی آکسفوردم بریم ناراضی هستیم
  مهم اساتید و محیط دانشگاه هستش که از دانشگاه هنر هم بهتره من تو دانشگاه هنر تهران دوسه روز موندم فقط میخوام برید وضع اونجارو ببینید به دانشگاه خودمون امیدوار بشید
  تازه wifi دانشگاه بهترین سرعتو داره هیچ دانشگاهی اینترنت نداره
  ناشکری نکنید توروخدا
  اولین دانشکده فنی کشوره خدارو شکر کنید

 27. مریم
  ۳۰ دی ۱۳۹۳

  زهرا شما باید تغییر رشته بدین و هنرستان طراحی لباس باید بخونین بعد کنکور این دانشگاهو بدین رتبه هم نهایت 150 روزانه شبانه هست

  • هانیه
   ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام مریم جان من یه سوال از شما دارم برای معماری روزانه باید رتبه ام چقدر باشه
   میگم دانشگاهتون چجوریه؟
   واقعا انقدر وضعش بده؟

 28. رویا
  ۶ بهمن ۱۳۹۳

  سلام دوستان رویا هستم از شیراز .کاردانیم و تموم کردم میخوام کنکور کارشناسی ناپیوسته معماری بدم ،میخوام بدونم چ درسایی رو باید بیشتر بخونم ودرصدام در چ حد باشه ک شریعتی قبول شم.اگه کسی هست بهم کمک کنه ممنون میشم

 29. الناز
  ۸ بهمن ۱۳۹۳

  بابا دلتونم خوشه من که اومدم به غلط کردن افتادم !!!!!!!!!!!هر کی میتونه این همه سختی بکشه و پشیمون نشه بیادد.

 30. معصومه
  ۲۳ فروردین ۱۳۹۴

  سلام بچه ها لطفا یکی بهم بگه درومدن از دانشگاه شریعتی چطوره؟ خیلی سخته؟
  من خیلی دوس دارم قبول شم
  کاردانی رو دانشکده سراسری فنی خوندم ولی دوره کارشناسی نداره متاسفانه

 31. مریم
  ۲۶ فروردین ۱۳۹۴

  سلام بچه ها
  من هم کاردانی رو این دانشگاه خوندم هم الان دارم کارشناسی میخونم
  خدمت اون دوستانی که میگن بهترین اساتید رو داره!!!!!!!! باید عرض کنم که اصلاااااااا اینطور نیست! واقعا اکثر استاداش به درد نخورن! چه کاردانی چه کارشناسی! فقط اسم الکی درآورده و به اینکه روزانه قبول شی می ارزه!
  لااقل برای من که رشته م حسابداری هست اینطوریه!

  • زهرا
   ۱۵ شهریور ۱۳۹۵

   خوشحالم ک افرادی مثل شما هستن ک جسارت گفتن حقیقت رو دارن!هییی روزگار آخه این چه وضعیه؟

 32. مرضیه
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۴

  سلام
  من 3 سال پیش از دانشگاه شریعتی فارغ التحصیل شدم
  4 سال اونجا خوابگاه بودم نه غذاشون به درد میخورد نه خوابگاهشون فقط ی اینترنت پرسرعت داشت
  ولی الان که نوشته ها رو خوندم خاطرات همه زنده شدن دلم واسه دوستام و تهران و خوابگاه خیلی تنگ شد دوست داشتم فقط ی بار برمیگشتم عقب با اینکه اونموقع دعا میکردم درسم تموم شه و از خوابگاه راحت شم

  • زهرا
   ۱۵ شهریور ۱۳۹۵

   آره با همه ی اینها واقعا زندگی دانشجویی و حال و هوای دانشگاه یه چیز دیگه اس آدم دلش تنگ میشه:)

 33. مرضیه
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۴

  سلام
  منم 3 سال پیش از دانشگاه شریعتی فارغ التحصیل شدم واقعا نه خوابگاهش به درد میخورد و نه غذاهاش،فقط 1 اینترنت داشت دیگه امکاناتی نداشت 4 سال اونجا بودم ولی الان که متن هاتون رو خوندم دلم واسه دوستام و شبای خوابگاه و تهران تنگ شدم کاش یکی از شبای خوبش برمیگشت

 34. مرضیه
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۴

  سلام
  منم 4 سال اونجا بودم
  راست میگین

 35. هانیه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  یکی به من کمک کنه من برم دانشگاه شریعتی یا ولیعصر؟
  کدوما بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • زهره
   ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

   عزیزم معلومه شریعتی. من خودمم دانشجویه شریعتی ام. امسال خیلی خوب شده

  • زهرا
   ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام براقبولی به رشته کاردانی کامپیتربه این دانشگاه چه رتبه ای بایدبیاریم؟

  • سحر
   ۱۱ خرداد ۱۳۹۴

   سلام من کاردانی ولیعصر بودم کارشناسی شریعتی ولی ولیعصر خیلی بهتربود ینی عالی بود

 36. زهرا
  ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام براقبولی به رشته کامپیوترتودانشگاه شریعتی چه رتبه ای بایدبیاریم؟خواهشایکی جواب بده من سال بعدکنکورکاردانی دارم

 37. نسترن
  ۵ خرداد ۱۳۹۴

  سلام بچه ها من میخواستم کنکور بدم دانشگاه شریعتی قبول شم میشه بهم بگید برای روزانه معماری کارشناسی ناپیوسته باید رتبه ام چند باشه؟

 38. دنیا
  ۱۰ خرداد ۱۳۹۴

  سلام..یه سوال داشتم
  میشه بگید هزینه خوابگاه واسه دانشجویان روزانه چه قیمته؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

 39. رها
  ۱۴ خرداد ۱۳۹۴

  سلام به دوست ای عزیزم یه سوال داشتم این دانشکده دکتر شریعتی واسه رشته ی حسابداری خوبه یانه
  ؟

 40. سارا
  ۲۷ خرداد ۱۳۹۴

  سلام ، میدونید برای قبولی کاردانی کامپیوتر دانشگاه شریعتی و ولیعصر حداکثر چه رتبه ای باید بیاریم؟ممنون

  • فاطمه
   ۱۴ تیر ۱۳۹۴

   سلام کلا دانشگاه شریعتی رتبه دورقمی میخواد

  • سارا
   ۲۰ تیر ۱۳۹۴

   من تو دفترچه قلمچی دیدم که تا سه رقمی هم قبول شدن،حدودای 500!

  • فاطمه
   ۲۲ تیر ۱۳۹۴

   ۵۰۰؟؟ واقعا؟! تاجایی ک من میدونستم دورقمی بود اگه اینجوری باشه ک خوبه

  • سارا
   ۱ مرداد ۱۳۹۴

   البته شبانه اش تا این رتبه هم قبول میکرد

 41. نگار
  ۴ تیر ۱۳۹۴

  سلام بچه ها بیاید دانشکده قم خوابگاهش عالیییییییییییییییییییییییییه حرف نداره خیلی تمیز و ….. همچیزش خوبع

 42. پریسا
  ۱۳ تیر ۱۳۹۴

  سلام بچه ها خوبین .من امسال کنکور کارشناسی دارم خیلی دوست دارم شریعتی قبول شم چکار کنم رتبه چند میخواد تروخدایکی کمکم کنه برای رشته حسابداری

 43. پریسا
  ۱۳ تیر ۱۳۹۴

  سلام خوبین بچه ها من. امسال کنکور کارشناسی حسابداری دارم چکار کنم قبول شم چه رتبه ایی میخواد تروخدا کمک کنید

  • فاطمه
   ۱۴ تیر ۱۳۹۴

   سلام رتبه دورقمی میخواد

 44. فاطمه
  ۱۴ تیر ۱۳۹۴

  من امسال کنکور کاردانی گرافیک میدم میخواسم وقت ویرایش اولویت اولمو شریعتی بزنم و بعدش ولیعصر.. تعریف شریعتی رو زیاد شنیده بودم ولی با اینای ک خوندم ب شک افتادم چ کنممم ؟ الان اولویت اولم شیراز زدم فاصلم باتهران ۱۲ساعته و باشیراز۲ساعت .یعنی نزنم؟..اگه واقعا اینجوری باشه من یکی ک تحملشو ندارم

 45. فایزه
  ۲۱ تیر ۱۳۹۴

  سلام بچه ها من خیلی دوس دارم دانشگاه شریعتی قبول بشم چهارتا اولویت اولم رو تهران زدم رشته م گرافیکه تورو خدا جون هرکی دوس دارین واسه مدعا کنید تورو خدا

  • فاطمه
   ۲۲ تیر ۱۳۹۴

   ایشالا ک قبول میشی.. شما ک گرافیکی سوالای کنکور سالای قبلوهم گرفتی؟!

 46. ناشناس
  ۱ مرداد ۱۳۹۴

  من هم دانشجوي شريعتي بودم البته الان ٤ساله ك فارغ التحصيل شدم ب نظر من دانشگاه فوق العاده بود حتي توي كيفيت و قيمت غذاهاش درضمن من دانشجوي بومي بردم و از خوابگاه استفاده نميكردم

 47. نازیلا
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

  سلام دوستان
  من دانشجوی شریعتی ام کارشناسی پیوسته گرافیک
  خوابگاهش که ما اصلا کاری نمیکنیم فقط هرشب یه اتاق آشغالا رو تا دم وردی طبقه میبره و نایلون میزاره تو سطل آشغال کار خاصی نمیکنیم
  غذاش اولاش خوب بود ولی آخرش اصلا به درد نمیخورد
  استاداشم به نسبت خوب بود بعضیاشون واقعا به درد نمیخورد
  ولی کارگاه های فوق العاده کاملی داره که نه الزهرا نه هنر تهران و نه دانشگاه تهران نداره…

 48. ناشناس
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

  سلام بچه ها من دارم كارداني ميخونم ميخوام شريعتي قبول شم تا رتبه چند ميگيره رشتم معماري هس

 49. کوثر
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۴

  سلام من کاردانی حسابداری رو تو دانشکده فنی اهواز گذراندم.اونجا هم اوضاع همینجوری بود باید هر شب آشپز خونه رو نوبتی شست.اعتراض هم کردیم ولی فایده نداشت.مجبورا ماهم شستیم.

 50. S
  ۲ شهریور ۱۳۹۴

  سلام.اتاق‌های خوابگاههای شریعتی و ولیعصر چند نفره هستن؟ یکی از دوستام کاردانی بابله میگه تو یه اتاق ۱۲ نفرند.

  • /
   ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

   اره فقط ی اتاق دوازده نفرست بقیه ده نفر و هشت نفره یکیش 6 نفره من بابل قبول شدم دو ترم اونجا خوندم ترم سه انتقالی گرفتم راستش اون اتاقی ک 6 نفره هست شهریشم بیشتره

 51. زهرا
  ۹ شهریور ۱۳۹۴

  سلام دوستان میشه ب من بگید دانشکده شریعتی رتبهب کارشناسی رشته نرم افزار اونم شبانه چن میخواد؟؟؟اخ من کنکورشو دادم ولی استرس دارم

 52. نسا خدادادی
  ۱۰ شهریور ۱۳۹۴

  سلام من دانشجوی کارشناسی نرم افزار دانشگاه شریعتی ام ما اصلا تو خوابگاه همچین موردی نداریم فقط ی دقیقه نایلون را می ذاریم دم راه پله

 53. محراب
  ۱۲ شهریور ۱۳۹۴

  سلام دخترنانازهای گل همه چیزمیگذره میگذره خودتونونارحت نکنید ازدواج بکنیدیادتون میره

 54. کیمیا
  ۱۴ شهریور ۱۳۹۴

  سلام من کاردانی معماری ولیعصر خوندم اینطوری من خوندم شریعتی افتضاحه ام ا الان میبنم ولیعصر خدا بو تنها نظافت اشپزخونه اوم ترمی یه با ربت میخورد شانس بیاری نبودی بت نمی رسید اما یخحال تو هر اتاقو خودت باید تمیز کنی اتاقشم 8 نفرس یه 6 نفرم که افتضاحه اصلا پنجره بیرون نداره واسه بچهی شبانه هم اتاقی 20 نفره داره

  • zahra gh
   ۲۶ شهریور ۱۳۹۴

   سلام دوست عزیز من شبانه ولیعصر قبول شدم اما شهرستانم خوابگاه ندارم میخواستم بدونم برا شبانه خوابگاهی میدن یانه چون تماس گرفتم گفتن که نمیدیم از یه طرف میگن که به بعضیا میدن چه جوریه میشه راهنماییم کنی؟؟

 55. مریم
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۴

  سلام دوستان
  چرا این قدر سیاه نمایی می کنید آشپزخونه رو که نیروی خدماتی تمیز می کنه یه سبد خالی کردن ونایلون دم در گذاشتن که این حرفا رو نداره

 56. زهرا
  ۱۹ شهریور ۱۳۹۴

  سلام من امسال کنکور معماری دادم. میخواستم ببینم باید رتبم چند بشه روزانه شریعتی قبول شم. دانشگاه شریعتی بهتره یا ولیعصر؟ ممنون میشم جواب بدین

 57. هانیه
  ۲۲ شهریور ۱۳۹۴

  سلام
  من.امسال کنکور دادم.برق شبانه شزیعتی قبول شدم.ازادم مهندسی پزشکی .نمیدونم چیکار کنم.دانشگاه خوبیه ؟؟؟

  نظرتونو بگید لطفا.فردا ثبت نامه من کلی استرس دارم

 58. مریم
  ۲۲ شهریور ۱۳۹۴

  سلام دوستان من الان ترم دو کارشناسی ناپیوسته گرافیک شریعتی ام
  اینقدر بدگویی نکنید اینجا عالیه عاشق اینجام خوابگاشم خوبه یه اشغال گذاشتن دم در که ای حرفارو نداره زینه اتاق 8 نفره هم برا شبانه ها 360 تومنه استادای گرافیک جزو بهترین استادان دانشگاه سه تا فاز داره فاز سه و دو بیشتر برا گرافیکاس فاز یک برا درسای عمومیه کارگاه های گرافیک خیلی مجهزه رتبه هم تا 200 میتونی بیای

 59. مریم
  ۲۲ شهریور ۱۳۹۴

  …..

 60. خودم
  ۲۳ شهریور ۱۳۹۴

  خدایی خیلی چرت و پرت گفتین.واقعا این جوری نبود من 4 سال اونجا درس خوندم و واقعا امکانات خوابگاهش نسبت به بقیه جاها عالیه.چرا از خوبی سایت های کامپیوترش و سرعت نتش چیزی نگفتید؟

 61. مطهره
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

  سلام
  من امروز نتیجه کنکور اومد روزانه شریعتی قبول شدم
  نمیدونم برم یا ن.

  • شعله
   ۱۷ مهر ۱۳۹۴

   مردم خودشونو میکشن شریعتی قبول شن حالا تو که قبول شدی نمیخوای بری؟
   از این مسائل همه خوابگاها هس

 62. افسانه
  ۲۵ شهریور ۱۳۹۴

  اصفهانی هستم،پریروز نتیجه ها اومده،دخترم شریعتی قبول شده،کلی ذوق کردیم،حالا که دارم مطالب دوستان رو میخونم واقعا متاثر شدم،دپرس شدم،واقعا اینقدر اوضاع خوابگاهش بده؟!تو رو خدا اینقدر انرژی منفی ندین.

  • شعله
   ۱۷ مهر ۱۳۹۴

   انقدرم که بچه ها میگن افتضاح نیست بالاخره خوابگاهه و دردسر داره ولی تهش مدرک درست و حسابی گیرت میاد مهم اینه نگران نباشید

 63. سبا
  ۲۵ شهریور ۱۳۹۴

  سلام بچه ها من امسال شریعتی قبول شدم روزانه رشته تربیت بدنی بنظرتون بیام یا نه؟ استادای تربیت بدنیم بدرد نمیخورن؟؟؟؟ خواهش یکی جواب بدع هنوزم اوضاع خوابگاش اونطوریع؟؟یعنی تغییر نکرده؟

 64. پریسا
  ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

  من تازه قبول شدم واسه کارشناسی چرا اوضاش اینجوریه فک نمیکردم اینقد آشفته بازار باشه
  یاخداااااا

 65. پریسا
  ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

  سلام کسی میدونه روزانه ها چقد باید پول خوابگاه بدن؟

 66. پادینا
  ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

  بچه ها من تربیت بدنی شبانه شریعتی قبول شدم ، شهریه ترمش چقدره ؟؟ واسه شهریه وام هم میدن ؟

 67. سارا
  ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

  سلام بچه ها،من کاردانی ب کارشناسی رشته گرافیکم ،شریعتی روزانه قبول شدم خواستم بپرسم وضعیت خوابگاه ها واقعا بده؟دانشگاه شریعتی برای رشته گرافیک بهتره یا دانشگاه سوره تهران؟لطفا راهنماییم کنید؟

 68. نرگس
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۴

  سلام بچه ها من امسال كارداني حسابداري دانشكده شريعتي روزانه قبول شدم واقعا انقدر اوضاع خوابگلاهش خراب هست

 69. مریم
  ۶ مهر ۱۳۹۴

  اینقد بدگویی نکنید اوناییم ک میگن قبول شدیم نمیدونم بیایم نیایم واقعا رو مخم همه ارزوی اینجارو دارن اونوقت اینا افه میان

  • فهیمه
   ۱۴ مهر ۱۳۹۴

   نه بابا.الان مدیریتش عوض شده
   هم قضاهاش خوبه هم خوابگاش
   خب خوابگاه که خونه ی خاله نیست وقتی قراره با چند آدم بافرهنگ متفاوت زندگی کنی.اولش راحت نیست ولی بعدا عادت می کنی

 70. تینا
  ۱۲ مهر ۱۳۹۴

  عجب؟! من سال 83 از این دانشکده با مدرک کاردانی فارغ التحصیل شدم. اینقدر توی مدت تحصیلم به من سخت گذشت و بدبود که تاچندین سال اسم ادامه تحصیل میومد تنم میلرزید. تازه من ساکن تهران هستم ولی اینقدر جای دانشکده مزخرفه و پرت که هر روز مجبور بودم به اونجا مسافرت کنم. جالبه که بعد از اینهمه سال هنوز دقیقا همون مشکلات وجود داره. یادمه یه بار به خاطر بیکیفیتی غذا دست به یکی کردیم و وقتی غذاهامونو گرفتیم، هر کسیهر جا که بود، چه درحالراه رفتن و چه روی میز و چهتوی صف تحویل غذا،همگی سینی هامونو همونجا چپ کردیم و از سلف اومدیم بیرون. نمیدونیدچه غوغایی شد. وضع غذا یکمی بهتر شد بعدش ولی فقط یکمی

 71. ناشناس
  ۲۴ مهر ۱۳۹۴

  شما دخترا دنیا هم بهتون بدن بازم ناراضی هستین اگه به جای ما دانشجوهای شمسی پور بودین که تعهدش 2ترم تحصیلی بیش نیس چکار میکردین.بیایین جاهمون عوض کنیم البته از ما خیلی تمیزه خوابگاهش درهتل5ستاره

 72. نگار
  ۲۸ مهر ۱۳۹۴

  سلام من امسال کنکور دارم میشه کمکم کنیییییییییید
  میخوام بدونم چه رتبه ای میخواد دانشگاه شریعنی
  رشته اممعماری
  شبانه و روزانه رو هر دو لطفا بگید

 73. الهه
  ۲ آبان ۱۳۹۴

  سلام،من دانشجوی کاردانی پیوسته رشته ی گرافیکم.قراره از بهمن ماه برم،ینی3ماه دیگه،خیلیم خوشحالم و تمام تلاشمو میکنم تا بتونم موفق بشم،فقط امیدوارم غذای خوبی بهمون بدن چون به غذا خیلی حساسم….موفق باشید دوستای خووبم

 74. ناشناس
  ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

  سلام عزیزان من در سال ۸۰ در رشته ی نقاشی از دانشگاه فارغ التحصیل شدم اون موقع امکاناتی به این صورت وجود نداشت ولی خاطرات اون روزها هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشه خاطرات خوابگاه ودانشگاه .سرسبزی درختانش وحتی صدای هواپیماهای اموزشی که گاهی از بالای سرمان رد میشد الان در تهران زندگی میکنم ودلم میخواد یه روز بیام وتو دانشگاه یه چرخی بزنم

 75. زینب
  ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

  برای تمام دوستانی که قراره از شهرستان بیان وتو خوابگاه زندگی کنم عرض میکنم،زندگی توی خوابگاه به هر حال سخته دوری از خانواده شب بیداری بچه ها خوابیدن در سر وصدا وچرا غ روشن،غذادرست کردن ،سرویس بهداشتی ،حمام،یخچال،وخیلی چیزها که مشترک است اما قبل از رفتن به دانشگاه همه اینها رو تمرین کنید لطفا که ناامید نشید واگر رفتید بدون که سختی کشیدن باعث رشد شما خواهد بود انشاالله

 76. زهرا
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

  سلام من دانشجوی این دانشگاه هستم اوضاع به این بدی هم که میگن نیس همه ی خوابگاهابخصوص دولتی هااین مشکل رودارن خدمه هرروز میان آشپزخانه هاوسرویس بهداشتی هاروتمیز می کنن واین بچه ها هستن که یه روزه آشپزخونه ودستشویی هاروتامیتونن کثیف می کنن هرشب نوبت به نوبت فقط یه نفرموظف میشه که گازرواب بزنه وآشغالی روخالی کنه که 10دقه هم طول نمی کشه پس خداروشکرکنیدومهم ترازهمه استادای دانشگاه هستن که عااااالین شماکه نمیخواین برای همیشه توخوابگاباشین به نظرمن اونایی که توپرقوبزرگ شدن همین یه ذره سختی روبزرگ می کنن

 77. زهرا
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

  واقعادارم شاخ درمیارم من رشتم گرافیکه وخیلی ازاین دانشگاه راضیم خوابگاهاشونم بگم خیلی خوبه دروغ گفتم ولی خوبه

  • لعیا
   ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

   میشه بگین الان هزینه خوابگاه شبانه چنده؟

 78. زهرا
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

  وخیلی ازحرفایی که دراین سایت زده شده واقعیت نداره لطفاوقتی اطلاعات کافی ندارین خبرنذارین ممنون

 79. لعیا
  ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

  بچه ها هزینه خوابگاه شبانه تو دانشگاه شریعتی چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید من از مهر قراره بیام

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: