چهارشنبه ۰۱ آذر ۹۱ | ۱۴:۵۶

اشک شما به چه درد مردم غزه می‌خورد

مردم غزه نیاز به دلسوزی و برخورد ترحم آمیز و گفته‌های فریبنده ندارند بلکه آن‌ها به سلاح پیشرفته و مدرن نیاز دارند تا از کودکان و عزت خود در مقابل اقدامات تروریستی اسرائیل محافظت کنند.


«عبدالباری عطوان» در مقاله‌ای با عنوان «با ارتش بیایید نه با اشک» از سفر دست خالی مسئولان کشورهای عربی به ریاست نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب به غزه انتقاد کرد.

وی در مقاله خود نوشت: مردم غزه امروز به سلاح و ارتش کشورهای عربی و نه به اشک آن‌ها نیاز دارند.

عطوان گفت: اهالی نوار غزه نمی‌خواهند که وزیران امور خارجه کشورهای عربی یا دبیرکل اتحادیه عرب به منزله گردشگر به این منطقه بیایند و به دروغ ادعا کنند که به منظور همبستگی و همدردی با مردم مظلوم فلسطین وارد این منطقه شده‌اند.

این نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب تاکید کرد: وزیران امور خارجه کشورهای عربی و دبیرکل اتحادیه عرب از هرگونه کمک مالی به نوار غزه دریغ کرده‌اند و حتی یکی از خانه‌های شهروندان فلسطینی را که در تجاوزگری زمستان سال ۲۰۰۶ میلادی ویران شده بود، بازسازی نکردند و اقدامی در راستای شکستن محاصره ظالمانه بیش از ۱۰ ساله نوار غزه نکرده‌اند. حال این سوال مطرح است چرا باید اهالی غزه با روی گشاده از آن‌ها استقبال کنند و فرش قرمز رنگین شده از خون شهدای فلسطینی و مجروحان خویش را زیر پای آنان بگسترانند؟

عطوان در مقاله خود تاکید کرد: مردم غزه نیاز به دلسوزی و برخورد ترحم آمیز و گفته‌های فریبنده ندارند بلکه آن‌ها به سلاح پیشرفته و مدرن نیاز دارند تا از کودکان و عزت خود در مقابل اقدامات تروریستی اسرائیل محافظت کنند.

این نویسنده و تحلیلگر برجسته عرب این پرسش را مطرح کرد که چرا این مسئولان عرب موشک‌های ضد هوایی از نوع استینگر را به گروههای مقاومت فلسطین در غزه نمی‌دهند تا با استفاده از آن‌ها جلوی حملات جنگنده‌های ر‍ژیم صهیونیستی را بگیرند؟ شاید استفاده از این سلاح علیه صهیونیست‌ها از نظر آن‌ها حرام است؟

عطوان همچنین این سوال را از عالمان برجسته مسلمان و نهاد‌ها و جمعیت‌های اسلامی پرسید که چرا برای جهاد در فلسطین فتوا صادر نمی‌کنند و برای جمع آوری کمک برای نیروهای مقاومت فلسطین فراخوان نمی‌دهند و از مسجد‌ها و تریبونهای خود برای تحقق این امر بهره نمی‌گیرند؟

وی با ابراز تاسف از عدم دستاورد نشست اخیر وزیران خارجه عرب درباره تجاوزگری ر‍ژیم صهیونیستی به غزه گفت: اتحادیه عرب از طریق سکوت خود در برابر محاصره ظالمانه نوار غزه و طرح سازش تردید آمیز و سرتسلیم فرود‌آوردن در مقابل شهرک سازی و حفاری‌های رژیم صهیونیستی در شهر اشغالی قدس با این رژیم در توطئه علیه ملت فلسطین در غزه همدست شده است.

عطوان تاکید کرد: مردم نوار غزه برای دومین بار یا شاید دهمین بار با جانشفانی و خون فرزندان شهید خود از چهره تروریستی پلید اسرائیل جلوی جهانیان پرده برداشتند و رعب و وحشت در دلهای بیش از ۵ میلیون اسرائیلی انداختند.

وی افزود: برای اولین بار از زمان شروع درگیری اعراب و اسرائیل از هفتاد سال پیش، موازنه رعب و وحشت برقرار می‌شود و اسرائیلی‌های مرفه و نازپرورده طعم ترس و وحشت را می‌چشند که این امر بزرگ‌ترین موفقیت پایداری اسطوره‌ای ملت فلسطین است.

این نویسنده مشهور عرب گفت: خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در کنفرانس مطبوعاتی خود در شهر قاهره درست گفت که این بنیامین نتنیاهو نخست وزیر اسرائیل بوده است که درخواست برقراری آتش‌ بس را کرده است زیرا او به خوبی خطرات و زیانهای سیاسی و انسانی احتمالی را که ممکن است – درصورت تداوم درگیری یا ارسال تانک‌های اسرائیلی به غزه- با آن مواجه شود، به خوبی درک می‌کند.

عطوان در مقاله خود به وضعیت کرانه باختری رود اردن اشاره کرد و گفت: کرانه باختری رود اردن انتفاضه خود را شروع کرده است و این انتفاضه زمین را زیر پای خودش و شهرک نشیان (صهیونیست) به لرزه درآورده است و نشانه‌های بیداری در محافل تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین دعوت به وحدت و پایان دادن به شکاف داخلی و قرار گرفتن در سنگر مقاومت با همه اشکال آن را مشاهد می‌کنیم و امیدواریم که این طرح‌ها و نشانه‌ها سرآغاز صفحه جدیدی باشد.

وی درمقاله خود تاکید کرد: ملت فلسطین از مرگ نمی‌ترسد و هرگز مقاومت را تا زمان دستیابی به حقوق کامل خود متوقف نخواهد کرد و شمارش معکوس با اصابت اولین موشک مقاومت از نوع «فجر ۵» به قلب شهر تل آویو آغاز شد و همه معادلات موجود تاکنون را برهم زد.

عطوان گفت که سلاح فلسطینیان برای دفاع از خودشان در برابر ماشین نظامی تروریستی اسرائیل‌ است که به هیچ معیار اخلاقی و انسانی پایبند نیست و دفاع از خود حقی مشروع است که در همه منشور‌ها و موازین بین المللی تضمین شده است.

وی گفت: درپایان بار دیگر از همه فرزندان استوار و مقاوم در نوار غزه می‌خواهیم که وزیران خارجه کشورهای عربی را از جایی که آمده‌اند؛ به همانجا بازگردانند و به آن‌ها ابلاغ کنند در صورتی از آن‌ها استقبال خواهند کرد که بار دیگر با موشک‌های استینگر و نظایر آن بازگردند که می‌تواند درمقابل تانک‌ها و ناوچه‌های جنگی رژیم صهیونیستی موثر واقع شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: