سه‌شنبه 27 اکتبر 09 | 10:54

اصلاح‌طلبان به ترور روی می‌آورند

لاریجانی گفت: اخیراً خاتمی حرفی زده است که قابل تأمل است. وی گفته اگر اجازه ندهند مردم تجمع داشته باشند آنها می‌روند هسته عمل تشکیل می‌دهند. سوال این است که چه عملی است که باقی مانده و آقایان انجام نداده‌اند. به عقیده من رویکرد جدید آنها ترور و خشونت است. یعنی آنها به همان نقطه‌ای رسیده‌اند که منافقین رسیده‌اند.


محمدجواد لاریجانی

محمدجواد لاریجانی

محمد‌جواد لاریجانی این روزها به دلیل انتقادات صریحش به رفتار موسوی و کروبی به خاطر حوادث پس از انتخابات، مورد توجه رسانه‌ها و افکار عمومی قرار گرفته است، هرچند که رسانه‌های حامی این 2 عنصر سیاسی به روش‌های گوناگون درصدد تضعیف اظهارات وی برآمده‌اند. محمد‌جواد لاریجانی بار دیگر و این‌بار در نشست سراسری دبیران استان‌های حزب موتلفه اسلامی زبان به انتقاد از رفتار موسوی و کروبی گشود و ارزیابی جالبی از تحرک جریان دوم خرداد ارائه داد.

لاریجانی در ابتدای این نشست، به رفتار غیرقانونی میرحسین موسوی درباره نتایج انتخابات اشاره کرد و گفت: اینکه میرحسین موسوی بر خلاف همه مقررات و قوانین مربوط به انتخابات و بر خلاف رای شورای نگهبان و تنفیذ مقام معظم رهبری خود را پیروز انتخابات اعلام کرد، این نوعی خروج بر امام عادل است.

جواد لاریجانی در ادامه به طرح‌های موسوم به وحدت ملی اشاره کرد و افزود: برخی فکر می‌کنند صورت مساله دعوای بین 2 نفر است و اگر روبوسی کنند مشکل تمام می‌شود، این درست نفهمیدن صورت مساله است.

به گزارش ایرنا، لاریجانی با اشاره به مداخله قدرت‌های بزرگ در امر انتخابات ریاست‌جمهوری و حمایت آنها از یک ضلع رقابت اظهار داشت: آنچه که رخ داد یک کودتای تمام عیار با همکاری دول غربی بود. موسوی چه بداند و چه نداند، وارد این بازی ابلهانه شد و تمام دنیا هم از او حمایت کردند. وی با طرح این سؤال که چرا دوم خردادی‌ها دچار آفت خروج بر امام عادل شدند، گفت: همان سیری که منافقین در قبل از انقلاب در پذیرش مارکسیسم مرتکب شدند، دوم خردادی‌ها در پذیرش لیبرالیسم مرتکب شدند، این پذیرش آنها را به وادی نفاق انداخت و این نفاق هم منجر به خروج بر حاکمیت شد.

وی افزود: کودتای دوم خردادی‌ها ناکام و مفتضح شد، دولت‌های غربی هم فهمیدند نظام تنومندتر از آن است که فکر کرده‌اند. استحکام نظام به واسطه فرهنگ ولایت وتشیع است.

لاریجانی با طرح این سوال که کودتاگران پس از این چه خواهند کرد، تصریح کرد: اخیراً خاتمی حرفی زده است که قابل تأمل است. وی گفته اگر اجازه ندهند مردم تجمع داشته باشند آنها می‌روند هسته عمل تشکیل می‌دهند. سوال این است که چه عملی است که باقی مانده و آقایان انجام نداده‌اند. به عقیده من رویکرد جدید آنها ترور و خشونت است. یعنی آنها به همان نقطه‌ای رسیده‌اند که منافقین رسیده‌اند.

وی ادامه داد: منافقین بچه مسلمانانی بودند که مجذوب مارکسیسم بودند. این جذبه آنها را به نفاق کشاند. اینها هم مجذوب لیبرالیسم هستند، اینها مدهوش نظام سکولار هستند و نتوانستند خود را نگه دارند. مسیر آنها در نهایت به خشونت می‌رسد و این علامت ختم کارشان است.

وی افزود: دوم خردادی‌ها 8- 7 ماه عمر این ملت را تباه کردند و ملتی که در گفتمان پیشرفت، خدمت و عدالت دنبال کارآمدی است، خود را معطل اینها نمی‌کند. آنها دست به انتحار سیاسی زده‌اند، نظام باید مدل جدیدی را برای طراحی رقابت سیاسی در نظر بگیرد.

وی با اشاره به طراحی دشمنان نظام در ابطال آرای مردم در انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری اظهارداشت:کاری که رهبر معظم انقلاب در حفظ مردمسالاری دینی در این انتخابات کردند، در دفاع از شرف و حیثیت مردم بود و در تاریخ ایران بی‌نظیر است و باید این حادثه مهم با همه ابعاد آن ثبت شود.

لاریجانی افزود: حتی کسانی که بی‌دین بوده اما طرفدار دموکراسی هستند باید دست رهبری انقلاب را ببوسند که فداکارانه از جمهوریت نظام دفاع کردند.

لاریجانی ادامه داد: عده‌ای در داخل و خارج با کارگردانی بیگانگان اسلامیت و جمهوریت نظام را به بهانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری هدف قرار داده بودند اما هوشیاری رهبری و بیداری مردم مانع از شرارت آنها شد. وی افزود: ما باید شکر نعمت رهبری را به جا آوریم و این کار فقط با درک درست وقایع و فهم رهنمودهای معظم له و حمایت مومنانه از ایشان امکانپذیر است.

لاریجانی با اشاره به حفظ تمایز مکتب اسلام اهل بیت (ع) با دیگر مذاهب تصریح کرد: حفظ تمایز ما با دیگر مکاتب، اعتقاد و التزام به ولایت است. ما ولایت را در اصول در کنار توحید و معاد و در فروع جزو پایه‌های اسلام در کنار زکات، حج، نماز و روزه می‌دانیم. وی افزود: ولایت کلید بهشت و اکسیر اعظم است. رکن اول ولایت حساسیت به مشروعیت حکومت است، ولایت با دغدغه نان شروع نمی‌شود؛ با دغدغه مشروعیت شروع می‌شود. دغدغه مشروعیت بیداری سیاسی را در پی دارد.
گفتنی است در یک ماه اخیر تحرکات رسانه‌ای فراوانی از سوی اطرافیان موسوی و کروبی علیه محمد‌جواد لاریجانی انجام شده است.

 1. راهي كه سبز نيست
  27 اکتبر 2009

  اين چپ ها كلاغ سياه را رنگ مي كنند و به جاي طوطي سبز به جوانان ما مي فروشند.

 2. مجتبی بیگلر
  6 ژانویه 2010

  اصلاح طلبان اگر شرف دارید
  از این همه فتنه دست بردارید
  لاف کمتر که لافتان هیچ است
  بی ولایت نمازتان هیچ است
  هر کس که به سید علی و ولایتش شک دارد
  اشتر صفت است و کینه در دل دارد
  اشتر صفتان اگر از کینه ی خود برندارند دست
  ولله که تا لحظه ی مرگ حب عمر را دارند
  موسوی دل به فتنه گرم نکن
  با سید علی دست و پنجه نرم نکن
  سید علی قطب کل افلاک است
  شوخی با سید علی خطر ناک است

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.