دوشنبه 26 جولای 10 | 12:09

تلاش برای بازسازی روانی موسوی و تحقیر کروبی

سايت وابسته به يكي از سران فتنه در سياه بازي تازه اي اقدام به سر هم بندي و جعل نظرسنجي كرد. اين نظرسنجي ادعا مي كند 36درصد از افراد معتقدند بر افزایش محبوبيت موسوي و 48 درصد از محبوبیت کروبی كم شده است.


سايت کلمه در سياه بازي تازه اي اقدام به سر هم بندي و جعل نظرسنجي كرد.

هنوز مشخص نیست اين نظرسازي از سر بيكاري و سرخوردگي شخص موسوي انجام گرفته يا اينكه برخي اطرافيان وي با مشاهده اوضاع روحي نابسامان موسوي، كوشيده اند از اين طريق به بازسازي رواني وي كمك كنند. اين نظرسنجي ادعا مي كند 36درصد از افراد معتقدند بر محبوبيت موسوي افزوده شده است. از سوي ديگر نظرسنجي مدعي است كه محبوبيت كروبي 48 درصدكم شده است. از سوي ديگر ادعا شده 76 درصد خواستار تغييرات اساسي هستند.

كروبي زماني در واكنش به نظرسنجي هاي جعلي حزب مشاركت گفته بود آنها مي روند سر كوچه خود نظرسازي مي كنند و اسمش را نظرسنجي مي گذارند. اما گويا اين بار نظرسازي كذايي در منزل موسوي يا اتاق همكاران «كلمه» انجام گرفته است وگرنه خود موسوي بهتر از همه مي داند كه حتي بسياري از اصلاح طلبان نيز به چشم دردسر و فردي خودخواه و جاه طلب كه اعتبار و آبروي اصلاح طلبان را به باد داده است به او نگاه مي كنند. مشابه اين انتقادها حتي از سوي خاتمي هم به موسوي منتقل شده است. از طرف ديگر با وجود اشتياق وافر موسوي به تداوم آشوب هاي خياباني، از تعداد جمعيت حاضر در تشنجات خياباني به طور مرتب كاسته شد به نحوي كه در روز 22بهمن فراخوان موسوي با بي اقبالي مطلق مواجه شد. شبيه اين ماجرا در روز كارگر نيز اتفاق افتاد.

سايت موسوي توضيح نمي دهد كه چرا مدعي افزايش محبوبيت موسوي و در عين حال سقوط محبوبيت كروبي شده حال آن كه اگر ادعاي طرفداري 76 درصد از تغييرات اساسي واقعيت داشته باشد، علي القاعده بايد محبوبيت موسوي به خاطر رفتارهاي ساختارشكنانه به مراتب بيش از كروبي باشد.

بسياري از كاربران سايت بالاترين خبر ساخته شده توسط كلمه را «غيرواقعي» ارزيابي كردند. در همين حال يكي از كاربران نوشت: «اين نظرسنجي، تحقير شيخ شجاع است. اين نظرسنجي داراي تقلب است چرا كه مي گويد محبوبيت آقاي كروبي 48درصد كاهش پيدا كرده! يكي نيست بگه آخه برادر من! عموم كساني كه طرفدار آقاي موسوي هستند و در افزايش محبوبيت ايشون نظر مثبت دارند نسبت به آقاي كروبي هم نظر مثبت دارند! اين خيلي واضحه! چرا بايد آقاي كروبي محبوبيتش 48درصد كم بشه؟ چيكار كرده در اين مدت ايشون؟ اجازه نديد كه بخوان آقاي كروبي را تحقير كنند با آمارهاي اشتباهي».

شايان ذكر است كه سايت قلم نيوز وابسته به ستاد موسوي، در روز انتخابات مرتباً از قول كساني چون فرشاد مومني، خاتمي، فاتح و حتي خود موسوي ادعا مي كرد موسوي براساس آراي ريخته شده در صندوق ها پيروز شده، 30ميليون راي آورده ، در 26 استان برنده شده و…. اما هنگامي كه كار به بازشماري همان صندوق ها كشيد، موسوي كه مي دانست اوضاع از چه قرار است دبه درآورد و اصطلاحاً تلاش كرد ميز بازي را به هم بزند كه البته نتيجه اش همين سرخوردگي و سردرگمي فعلي و طعنه شنيدن حتي از ضدانقلابي است كه تا پيش از اين براي او كف و سوت مي كشيدند. اين آشفتگي روحي شديد را يقيناً با نظرسازي نمي توان به سامان رساند، همچنان كه كار سلطنت طلب ها و منافقين و نظاير آنها در خيال بافي هاي 30 ساله به جايي نرسيده است.

  1. مصطفی
    24 آگوست 2010

    از کجا فهمیدید که نظر سنجیه دروغه؟ شما میگید باید قبول کنیم؟ دلیل؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.