دوشنبه 26 جولای 10 | 12:10

پشت پرده دادگاه رفیق حریری از زبان سید‌حسن نصرالله

سيد حسن نصرالله گفت: دشمنان مي‌خواهند از دادگاه بين‌المللي ويژه ترور “رفيق حريري ” نخست وزير اسبق لبنان براي خدشه وارد كردن به چهره مقاومت استفاده كنند.


“سيد حسن نصرالله ” در مراسم تكريم فرزندان شهداي مقاومت در حومه جنوبي بيروت “ضاحيه ” كه به طور مستقيم از شبكه تلويزيوني “المنار ” لبنان پخش شد، از شهدا و رزمندگان مقاومت و جانفشاني آنها ستايش كرد.
وي گفت: امروز روز شهادت جواني است كه در خانواده‌اي پرورش يافت كه پدر گراميش را در راه مقاومت از دست داد و او تحت سرپرستي مادر و خانواده‌اش و كمك موسسه شهيد زندگي كرد تا به مرحله استقلال رسيد.
دبيركل حزب‌الله افزود: اين شهيد مقاومت با اراده خويش راه خود را برگزيد تا مجاهدي در خدمت مقاومت باشند و كسي وي را ملزم به اين كار نكرد تا اينكه در درگيري‌هاي عيناتا شهيد شد كه اين درگيري‌ها بخشي از نبرد بزرگي بود كه چند گردان نيروهاي اسرائيلي (در جنگ تابستان 2006 ميلادي) در آن براي تلاش جهت اشغال شهر “بنت جبيل ” و رسيدن به ورزشگاهي كه سخنراني پيروزي را در سال 2000 ميلادي در آن ايراد كردم، شركت داشتند.
دبيركل حزب‌الله با اشاره به ادعاي “ايهود اولمرت ” نخست وزير رژيم صهيونيستي در آن زمان كه گفته بود “اسرائيل از خانه فولادي مستحكم‌تر است ” تاكيد كرد: رزمندگان و شهداي مقاومت در آن روز بار ديگر ثابت كردند كه اسرائيل از لانه عنكوت سست‌تر است.
وي تاكيد كرد: اين از ويژگي رزمندگان مقاومت است كه راه خود را با اراده خويش برمي گزينند.

* مقاومت همه دسيسه‌ها عليه لبنان و منطقه را نقش بر آب كرد
دبيركل حزب‌الله لبنان با ستايش از پيروزهاي مقاومت عليه رژيم صهيونيستي تاكيد كرد كه مقاومت لبنان توانسته است همه دسيسه‌ها عليه لبنان و منطقه را نقش بر آب كند.
سيد حسن نصرالله گفت: فرزندان شهيد با توجه به موقعيت خود به عنوان فرزند شهيد مسئوليت‌هاي بزرگتري دارند و پاسداري از راه و روش پدران خويش از مسئوليت‌هاي آنها است.
دبيركل حزب‌الله تاكيد كرد كه شهدا عزيزترين افراد نزد ما بودند و مقاومت عزيزترين سرمايه خويش اعم از پدران و فرزندان و زنان و كودكان را در راه جهاد و مبارزه نثار كرده است.
سيد حسن نصرالله گفت: مقاومت از نظر ما فقط يك طرح فكري، جهادي يا سياسي نيست بلكه اين مقاومت دستاوردي است كه با نثار خون و عرق جبين و تحمل دشواريها شكل گرفته است.
وي با اشاره به پيروزي مقاومت لبنان در سال 2000 ميلادي بر رژيم صهيونيستي و شكست اين رژيم در سال 2006 ميلادي از مقاومت گفت: مقاومت توانست همه دسيسه‌ها و نقشه‌هاي طراحي شده عليه لبنان و منطقه را از سال 1982 ميلادي تا به امروز از بين ببرد و شكست دشمن در سال 2006 ميلادي طرح خاورميانه جديد آمريكا را از بين برد.
دبيركل حزب‌الله گفت: اين مقاومت است كه همه اين دسيسه‌ها و نقشه‌ها را با خونهاي پاك شهدا و درد و رنج‌هاي مجروحان و جانفشاني رزمندگان و مردم پايدار و استوار از بين برد.
وي تصريح كرد: مقاومت با جانفشاني، صداقت و پيروزي‌هاي خود توانست جايگاه والايي را در جهان بدست‌آورد و مقاومت حزب‌الله توانست اين جايگاه را كسب كند و همه موانع را درهم بشكند و اين مقاومت اسلامي است كه مسيحيان به آن احترام مي‌گذارند و مقاومتي با اكثر شيعه است كه اهل تسنن آن را محترم مي‌شمارد.
سيد حسن نصرالله افزود: اين مقاومت لبنان است كه همه مسلمانان اعم از عرب يا غير عرب آن را محترم مي شمارند و نمونه، الگو و اميدي براي همه مستضعفان است و اين جايگاه را ما با خون شهدا و جانفشاني، بردباري و دستاوردها و پيروزي‌هاي بزرگ كسب كرديم.

* هرگز اجازه خدشه به چهره مقاومت را نمي‌دهيم
سيد حسن نصرالله گفت: دشمن و جهان به لبنان آمدند تا به چهره مقاومت لطمه بزنند اما قدرت و نقشه خود آنها در هم كوبيده شد.
دبيركل حزب‌الله با پيش بيني اينكه “جنگ عليه مقاومت ادامه يابد ” افزود: آمريكايي‌ها مي‌دانندكه طرح آنها در لبنان شكست خورد لذا به خدشه وارد كردن به چهره مقاومت و چهره حزب‌الله متوسل شدند اما نتيجه آن نيز چيزي جز شكست نبود زيرا طرح مقاومت روز به روز در منطقه در حال گسترش است و مقبوليت چهره‌هاي مقاومت در نزد مردم بيش از پيش افزايش مي‌يابد و اين بدين معنا است كه طرح مقاومت درحال پيشرفت و گسترش مي‌باشد.
سيد حسن نصرالله گفت: دشمنان مي‌خواهند از دادگاه بين‌المللي ويژه ترور “رفيق حريري ” نخست وزير اسبق لبنان براي خدشه وارد كردن به چهره مقاومت استفاده كنند.
وي گفت: همگان در لبنان مي‌خواهند بدانند كه چه كسي رفيق حريري را به قتل رساند و پرونده ترور رفيق حريري درحد پرونده‌اي مربوط به خانواده نخست وزير اسبق لبنان باقي نمانده بلكه پرونده كشور و همه مردم است لذا ما خواهان اجراي عدالت هستيم.
دبيركل حزب‌الله از همه لبناني‌ها خواست تا در اين زمينه همكاري كنند زيرا همگان از اين ترور زيان ديده اند.
وي گفت: اصل بحث و جدل درباره موضوع دادگاه و طرف تشكيل دهنده آن بود كه آيا كميته تحقيق را آمريكايي‌ها و دولت انگليس تشكيل مي‌دهد و افسران تحقيق آن افسراني هستند كه از دستگاههاي اطلاعاتي داراي ارتباط مستحكم با موساد آورده مي‌شوند و اينكه آيا مسيري كه كميته تحقيق دنبال كرده است به حقيقت و در نتيجه به عدالت مي‌رسد؟
سيد حسن نصرالله اين پرسش را مطرح كرد كه آيا درنظر نگرفتن همه فرضيه‌هاي ممكن و حتي محدود كردن موضوع به يك فرضيه واحد تا به امروز را مي‌توان پذيرفت؟
دبيركل حزب‌الله همچنين اين پرسش را مطرح كرد كه آيا مسيري كه دادگاه بين‌المللي اتخاذ كرده است، مسيري است كه به عدالت و حقيقت مي‌رسد؟
وي افزود: اينگونه روشن كار به معناي ترور دوباره رفيق حريري نخست وزير اسبق لبنان است زيرا حقيقت را تباه مي‌كند.
سيد حسن نصرالله تاكيد كرد: اجراي عدالت، مجازات كسي است كه رفيق حريري را به قتل رساند نه مجازات كسي كه وي را به قتل نرسانده است.
دبيركل حزب‌الله بار ديگر اين پرسش را مطرح كرد كه آيا روش دادگاه و دادستان كل بين‌المللي به حقيقت مي‌رسد؟
وي خواستار تحقيقات از شاهدان دروغين و حاميان آنها شد و گفت: آيا عادلانه نيست كه از شاهدان دروغين براي روشن شدن اينكه چه كسي تحقيقات را كه همه چيز برپايه آن شكل گرفت، گمراه كرد، تحقيق شود؟
دبيركل حزب‌الله خواستار مجازات كساني شد كه شاهدان دروغين را ساخته و پرداخته كردند يا حداقل بيرون راندن آنها از صفوف برخي طرف‌هاي سياسي شد.
وي گفت: برخي فردا خواهند گفت كه سيد حسن نصرالله كشور را بحراني مي‌كند و سوال من اين است كه آيا كسي كه حقيقت را مي‌گويد كشور را بحراني مي‌كند؟
دبيركل حزب‌الله گفت: ما خواهان پاسخ به اين سوالات نيستيم زيرا من پاسخ را مي‌دانم اما طرح اينها فقط براي آن است كه مردم پرسش كنند.
دبيركل حزب‌الله از “طرح موضوع دادگاه براي بحث درباره آن در هيئت وزيران و ميز گفت‌وگوهاي ملي يا تشكيل كميته‌اي لبناني براي رسيدگي به اين امر يا تحقيق درباره شاهدان دورغين ” حمايت كرد.
دبيركل حزب‌الله لبنان تاكيد كرد: هرگز اجازه خدشه به چهره مقاومت را نمي‌دهيم زيرا مقاومت گرانبهاترين چيز نزد ما است كه از آن محافظت خواهيم كرد و به راه خويش ادامه خواهيم داد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.