سه شنبه ۰۷ آذر ۹۱ | ۱۴:۳۵

افشاگری BBC علیه حسین شریعتمداری!

فشار به برخی همکاران سرویس جاسوسی‌ام آی۶ و سازمان سیا به روخوانی برخی انشاهای از پیش تهیه شده، باعث افتضاح تازه برای شبکه دولتی انگلیس شد.


شبکه بی‌بی سی اخیرا با تهیه فیلمی به نام اعترافات اجباری با حضور مازیار بهاری، فرج سرکوهی، علی افشاری و رامین جهانبگلو تلاش کرد تا اعترافات مستند این افراد به هنگام محاکمه در ایران را تحت فشار معرفی کند اما از آنجا که بازیگران این فیلم (افراد یاد شده) سناریوی تدوین شده توسط حلقه دیگری را بازی و روخوانی می‌کردند، ادعاهای شاخداری مطرح کرده‌اند که دروغ بودن آن محرز است. بی‌بی سی در این فیلم سعی می‌کند همه اعترافات افراد مذکور را زیر سر کیهان معرفی کند و طبق روش سابق و برخلاف واقعیات، مدیرمسئول این روزنامه را بازجو جا بزند.

در نمایش ظاهرا مستند بی‌بی سی، فرج سرکوهی (همکار روزمزد بی‌بی سی در سالهای اخیر) که سال ۷۵ به جرم جاسوس بازداشت شد، ادعا می‌کند روابط خصوصی‌اش با همسرش «شنود» شده است، در حالی که سرکوهی در خاطرات سال ۱۳۷۵ و ۱۳۷۶ می‌نویسد، همسرش در خارج از کشور به سر می‌برد و اصلا در ایران حضور نداشته است، بنابراین معلوم نیست که شنود مورد ادعای وی کجا کار گذاشته شده و به دست مدیرمسئول کیهان افتاده است؟!

علی افشاری از عناصر فرصت طلب دفتر تحکیم نیز که سالهاست حتی مورد التفات اپوزیسیون قرار ندارد، در فیلم بی. بی. سی ادعا می‌کند در زندان مقاله‌ای از روزنامه «کیهان» و با عنوان «براندازی در سکوت»، را به او داده‌اند تا براساس آن متن اعترافاتش را تنظیم کند. دروغ وی آنجا است که مقاله «براندازی در سکوت» اساسا پس از انتشار اعترافات این به اصطلاح فعال اپوزیسیون به چاپ رسیده است!

رامین جهانبگلو در فیلم مذکور تصریح می‌کند ضربه‌ای که حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان به جریان‌های غیرمذهبی زد، غیرقابل جبران است و می‌گوید پیام فضلی‌نژاد که نویسنده کیهان و تحت مدیریت شریعتمداری است، با نوشتن کتاب شوالیه‌های ناتوی فرهنگی، زمینه بازداشت وی را فراهم کرده است و حال آنکه این کتاب بعد از بازداشت وی چاپ و منتشر شده بود و البته، کیهان از ۸ سال قبل در اخبار ویژه و گزارش‌ها و یادداشت‌های خود با ارائه اسناد غیرقابل تردید و آشکار هویت جهانبگلو را به عنوان جاسوس «سیا» فاش کرده بود.

یادآور می‌شود تلاش برای زیرسوال بردن اعترافات عناصر مشابه در زمینه همکاری با شبکه‌های جاسوسی و براندازی در حالی است که اولا این اعترافات مستند به انواع اسناد و مدارک و تصاویر است و ثانیا روند فعالیت این عده در خارج از کشور نیز نشان می‌دهد اغلب آن‌ها پس از فرار از کشور سعی کرده‌اند در خدمت فعالیت‌های مربوط به براندازی نرم و کودتای مخملین قرار گیرند، هر چند که اغلب آن‌ها پس از فرار از کشور معمولا اهمیت خود را برای سرویس‌های جاسوسی از دست داده و تبدیل به مهره‌های اسقاطی شده‌اند. ثالثا تهیه و پخش این فیلم توسط شبکه دولتی انگلیس که با سیاستگذاری MI۶ و وزارت خارجه انگلیس صورت می‌گیرد، خود به اندازه کافی از سندیت و حقانیت فیلم کذایی حکایت می‌کند!

و سرانجام اینکه غیر از بودجه‌های کلانی که هر ساله به طور رسمی برای براندازی در ایران به تصویب دولت و کنگره آمریکا می‌رسد و ردیف‌های مصرف مشخص در سازمان‌های خاص را دارد، بسیاری از عناصر متهم در این زمینه (نظیر علی افشاری و رامین جهانبگلو و فرج سرکوهی و مهرانگیزکار و…) نیز نان خور سازمان‌های مذکور محسوب می‌شوند. آیا این استخدام‌ها و مواجب بگیری‌ها نیز تحت فشار و اجبار جمهوری اسلامی یا مدیرمسئول کیهان انجام گرفته است؟!
گفتنی است شبکه تلویزیونی بی. بی. سی، این به اصطلاح فیلم مستند را طی هفته گذشته چندین بار و در ساعات مختلف پخش کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: