دوشنبه 26 جولای 10 | 15:55

موسوی، رضایی و همفکرانش را تهدید به افشاگری کرد

موسوی، آقای رضایی و دوستان وی را که معتقدند دولت در زمان جنگ با رزمندگان همکاری کافی را نکرده است، تهدید به افشاگری کرد.


محسن رضایی اخیرا در جمع تعدادی از رزمندگان دفاع مقدس گفت که “اگر دولت امکانات کشور را در اختیار رزمندگان قرار می داد و همکاری های لازم با فرماندهان جنگ بعمل می آمد، می توانستیم در همان سال پنجم جنگ، بغداد را فتح کنیم.”

این سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با واکنش یکی از سران فتنه روبرو شده است.

میرحسین موسوی در تازه ترین موضع خود با اشاره به سخنان آقای رضایی و نیز محسن رفیق دوست (وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس) گفته است: ایده‌ای که این وزیر سابق درباره فتح بغداد مطرح کرد باقیمانده همان دل بستن ها به طرح های کلاسیک جنگی و نتیجه بخش بودن عملیات های بزرگ برای شکست دشمنی بود که ماهانه فقط دو میلیارد دلار از همسایه‌های عرب خود برای جنگیدن با ما باج می‌گرفت و هنگام ختم جنگ بیش از پنجاه لشگر داشت.

به ادعای وی بخشی از فرماندهان، نگاه محسن رضایی و دوستان وی را در این باره قبول نداشتند: این نگاه به جنگ از همان بدو طرح خود در میان رزمندگان مخالفانی داشت و تا جایی که بنده در جریان بودم و در تماس‌هایی که فرماندهان معترضی چون شهید حاج داوود کریمی با بنده داشتند آنها عملیاتی از جنس نقشه های دوران نخست دفاع مقدس را ترجیح می‌دادند.

موسوی در پایان آقای رضایی و همفکران وی را به افشاگری تهدید کرد: این طرح ها با توانایی‌های اقتصادی و اجتماعی کشور سازگاری بیشتری داشت و در آینده اگر لازم بشود و به اجبار به این بحث‌ها کشانده شوم موضوع را با بسط بیشتری طرح خواهم کرد.

این نوع موضع‌گیری‌های موسوی و رجوع وی به دوران دفاع مقدس در حالی صورت می‌گیرد که او در جریان هدایت فتنه اخیر مورد حمایت کشورهای غربی قرار گرفت و حتی رئیس کاخ سفید شخصا از موسوی اسم برد و رویه وی را تایید کرد.

این واقعیت که منجر به انزوای موسوی و فشار اجتماعی علیه او شده است، به نظر می‌رسد وی را به تلاش برای بازسازی دوران دفاع مقدس و احیای فضای آن دوران انداخته تا شاید از این طریق احساسات مردم را تحریک و از حجم مخالفت‌های آنان علیه خود بکاهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.