چهارشنبه 28 جولای 10 | 10:00

بخش طنز سایت جرس، با اسم «نجوا»

از فعالیت‌ های جرس تولید اخبار دروغ بر اساس حداقل‌ های راست است. قسمتی از اخبار منتشر شده را در ابتدای مطالب خود ذکر می‌کند و در ادامه‌ شروع به داستان سرایی می‌کند.


تریبون – یکی از فعالیت‌های روزانه و معمول سایت جرس، وابسته به عطا‌الله مهاجرانی، تولید اخبار دروغ بر اساس حداقل‌های راست است. به این معنی که قسمتی از اخباری که در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری منتشر شده است، و یا لااقل به واقعیت شباهت دارد را در ابتدای مطالب خود ذکر می‌کند و در ادامه‌ی مطلب بر اساس آن، شروع به داستان سرایی و بیان آرزوهای قلبی نویسنده یا مدیر سایت می‌کند.

این روند در بسیاری از مطالب این سایت قابل مشاهده و پیگیری است. مطالب زیادی که بعدها یا تکذیب می‌شود یا از ابتدا بیشتر شبیه به یک مطلب طنز است.

در آخرین مطالب منتشر شده در بخش نجواها در سایت جرس ادعا شده است ، سپاه پاسداران ۲۵۰ سردار خود را به علت حمایت از موسوی بازنشسته کرده است! (+)

در بخشی از مطلب چنین آمده:

«به گزارش منابع خبری جرس در تهران ستادي مرکب از حجت الاسلام سید مجتبي خامنه اي (فرزند مقام رهبری)، سرلشکر سید حسن فيروزآبادي (رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح)، سردار محمد رضا نقدي (فرمانده بسیج) و حجت الاسلام سردار حسین طائب (معاون اطلاعات سپاه پاسداران) به دستور آقای خامنه اي تشکیل شد و طی جلسات متعدد در مورد بازنشسته کردن سرداران سپاه که به ميرحسين موسوي راي داده بودند يا پس از انتخابات از دولت و اقدامات خشن نهاد های وابسته به آن پشتيباني نکرده بودند تصميم گرفتند. و در نهايت دویست و پنجاه (250) نفر از سرداران سپاه را بازنشسته کرد…»

احتمالا مطلب از ابتدا برای عده‌ای تنظیم شده است که به علت دوری از فضای سیاسی ایران برداشت درستی از نهادهای حکومتی و تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌های نظام ندارند و به علاوه از سپاه پاسداران نیز جز اخبار سایت‌هایی چون جرس را هرگز مطالعه نکرده‌اند. در غیر این صورت چنین خبرهایی برای افراد عادی بیشتر به طنز و جک شبیه هستند.

این نکته نیز قابل توجه است که سایت جرس علاقه‌ی بسیار شدیدی به شخص «مجتبی خامنه‌ای» دارد. به طوری که در هر خبر سیاسی‌ای که امکان داشته باشد او را وارد می‌کنند و از افراد تاثیر گذار معرفی می‌کنند.

  1. علی
    31 جولای 2010

    والا ما که تو ایرانیم هنوز آقا مجتبی رو ندیدیم،نمیدونم اینا دوربین مخفی دارند یا کسی واسشون وحی میاره!!! :دی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.