چهارشنبه 28 جولای 10 | 13:05

تلاش تل‌آویو برای تحریک ریاض علیه ایران‏

رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل با مقام‌های عربستان سعودی دیدار و با آنان درباره حمله احتمالی اسرائیل به جمهوری اسلامی گفت‌وگو کرده است.


رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل با مقام‌های عربستان سعودی دیدار و با آنان درباره حمله احتمالی اسرائیل به جمهوری اسلامی گفت‌وگو کرده است.

به گزارش پرس تی‌وی، گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که مئیر داگان رئیس سازمان اطلاعات و جاسوسی اسرائیل (موساد) با مقامات ریاض درباره موضوع حمله احتمالی رژیم اسرائیل به گفت‌وگو نشسته است.
پایگاه اینترنتی ورلد نت دیلی به نقل از منابع آگاه امنیتی سعودی دوشنبه اعلام کرد، داگان در هفته‌های اخیر با مقامات سعودی دیدار کرده است.

در این گزارش آمده است، تل آویو در تلاش است تا نظر مقام‌های ریاض را برای استفاده از حریم هوایی این کشور در حمله احتمالی علیه ایران جلب کند.

داگان در سال 2009 میلادی نیز بارها با مقام‌های سازمان اطلاعات عربستان سعودی دیدار کرده است.
درهمین حال یکی از منابع آگاه وزارت دفاع امریکا که نامش فاش نشده است ماه گذشته میلادی (ژوئن) در گفت‌وگو با نشریه تایمز اعلام کرد، رژیم اسرائیل موافقت ریاض را برای استفاده از حریم هوایی این کشوربه ‌ویژه حریم هوایی شمال عربستان کسب کرده است.

سعود الفیصل، وزیر امور خارجه عربستان با رد این ادعا در بیانیه‌ای تصریح کرد، عربستان سعودی هرگز اجازه نمی‌دهد هیچ رژیم و یا دولتی از محدوده قلمرو این کشور برای حمله به کشور و یا ملت دیگری سوءاستفاده کند.
سعود الفیصل در ادامه افزود، این موضوع به‌ویژه درباره رژیم اشغالگر اسرائیل صدق می‌کند زیرا عربستان مناسبات خود را به‌طور کامل با اسرائیل قطع کرده است.

این در حالی است که رژیم اسرائیل بارها تهدید کرده است که تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی را بمباران خواهد کرد.

سردار سرلشکر احمد وحیدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران دوشنبه در پاسخ به دیدار رئیس موساد با مقام‌های سعودی تصریح کرد، هرگونه حمله احتمالی اسرائیل به ایران سبب نابودی رژیم تل‌آویو خواهد شد.
سردار وحیدی افزود، کوچک‌ترین تعرض به خاک ایران، شمارش معکوسی برای نابودی رژیم اسرائیل خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.