جمعه 30 اکتبر 09 | 07:50

دروغ تازه برای تقویت روحیه سبزها

فونت لید خبر در فارس با فونت تاهما است. در حالی که در این تصویر فونت اریال به کار رفته است. فونت تیتر فارس بولد است. در حالی که در این تصویر چنین نیست. لید خبر در فارس از چپ و راست تراز می‌شود. در حالی که این متن فقط از راست تراز شده است. با اندکی بزرگنمایی تصویر، پیکسل‌های اضافی و نویزهای نرم‌افزار ویرایش تصویر را می‌توانید ببینید.


تصویر دروغین از صفحه اول خبرگزاری فارس

تصویر دروغین از صفحه اول خبرگزاری فارس

بالاترین، با انتشار تصویری جعلی از صفحه اول خبرگزاری فارس، خبر ازطرح وزیر بهداشت برای لغو راهپیمایی ها و تظاهرات پیش رو به عنوان ترس از آنفولانزا داد.

جالب است که برخی از کاربران هم این موضوع را جدی گرفته و در حال انتشار آن هستند. موضوع به بالاترین هم محدود نشد و در گوگل‌ریدر هم برخی با بازنشر آن از ترس دولت از اقدامات جنبش سبز سخن گفتند.

اما چرا این عکس تقلبی است؟

یک. فونت لید خبر در فارس با فونت تاهما است. در حالی که در این تصویر فونت اریال به کار رفته است.

دو. فونت تیتر فارس بولد است. در حالی که در این تصویر چنین نیست.

سه. لید خبر در فارس از چپ و راست تراز می‌شود. در حالی که این متن فقط از راست تراز شده است.

چهار. با اندکی بزرگنمایی تصویر، پیکسل‌های اضافی و نویزهای نرم‌افزار ویرایش تصویر را می‌توانید ببینید.

بالاترین در سال‌های اخیر در انتشار دروغ‌ها رتبه‌ی اول را داشته است، این امر را یقیناً کاربران این سایت هم می‌دانند، اما پذیرش این دروغ‌ها برای بعضی‌ها چنان راحت است که باید به آی‌کیوشان شک کرد. این در حالی است که با اندکی تأمل می‌توان به دروغ بودن این اخبار اطلاع پیدا کرد. اما بعضی‌ها با جهالت یا غرض در انتشار دروغ می‌کوشند.

 1. سپهر
  31 اکتبر 2009

  اخوی! درست دقت کن. در سایت بالاترین این لینک در بخش «سرگرمی» گذاشته شده است! شوخی است. شما هم اشتباها آن را جدی گرفته‌ای و هم برایش فلسفه‌بافی کرده‌ای. برو نظرات زیر لینک را بخوان!

 2. skandar
  6 نوامبر 2009

  boro baba mrtike haie olagh!!!!!!!!! ki be ki mige doroghgoooooo..to boro bechasb be rahbare olaghet anfolanza ngire….balatarin ro vel kon

 3. محمد
  11 نوامبر 2009

  http://www.suldoz.ir/post-1373.aspx
  اختصاصی سولدوز:طلبه سيرجانی-به خاطر انقلاب سكوت كردم،به خاطر انقلاب آغاز می كنم
  ***************************
  به خاطر انقلاب ورهبرم ، در شرايط حساس پس از انتخابات وعليرغم وعده ای كه داده بودم از پی گيری مطالبات بر حق خودم چشم پوشی كردم.اكنون بر حسب وظيفه دينی وانقلابی وبنا به خواسته مقام معظم رهبری در عدالتخواهی ، در مطالبه عدالت فرياد خواهم زد. چرا با عدالتخواهان برخورد می شود؟
  09127523243

 4. علی رضوی
  26 نوامبر 2009

  سوادتو بخورم! این مدل لو شدن صفحه بهش اچ‌تی‌ام‌ال فال‌بک مود می‌گن و وقتی سرور سنگین باشه دیتای ناقص میاد و برازر به این شکل لود می‌کنه! واسه این که خیلی با خودتون حال کنین می‌تونین متن خبر رو توی گوگل سرچ کنین و از توی آرشیو گوگل بکشید بیرون حتی اگه توی فارس حذف شده باشه!ـ

 5. امين
  28 نوامبر 2009

  سلام
  يك نكته را يادتان رفت
  عكس هايي كه خبر گزاري فارس در خبرهاي خودش به كار مي برد داراي حاشيه اي نازك و زرد رنگ مي باشد

 6. امين
  28 نوامبر 2009

  ادامه ي نظر:
  به طوري كه اگر در همان تصويري كه سايت بالاترين منتشر كرده است به عكس ديگري كه پايين است و مربوط به خبر تعقيب قاچاقچيان مي باشد دقت كنيد اين نكته را در مي يابيد
  با تشكر
  خدا قوت
  به اميد ظهور…

 7. پژمان امین مدنی
  29 ژانویه 2010

  ادب دوستان سبزی هم آشکار شد.
  راستی ادب مرد فقط از دولتش بهتره؟ یا اینکه اون هم مال گذشته بود؟

 8. شسیشسیشسیشسیشسی
  8 فوریه 2010

  ببینید کسی که دو دوتا چار تا از کامپیوتر سرش بشه می فهمه که این بستگی به کامپیوتر طرف و سیستم طرف داره که اون فونتا ساپورت کنه و در ضمن بستگی به browserهم داره
  واقعاً وقتی اینا خوندم خندیدم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.