چهارشنبه 28 جولای 10 | 16:13

بهایی لندن نشین در بی بی سی از امام زمان می‌گوید!

برنامه نوبت شما بر خلاف روال معمول، در معرفی شخصی به اسم عرفان از لندن او را «یک معتقد به بهائیت» معرفی کرد تا تاکیدی باشد بر صحبت‌های این بهائی لندن نشین در انکار امام عصر(عج).


تریبون مستضعفین- برنامه نوبت شما بر خلاف روال معمول خود که در معرفی شرکت کنندگان در بحث تنها به ذکر نام و شهر محل سکونت بسنده می‌کند، این بار در معرفی شخصی به اسم عرفان از لندن او را «یک معتقد به بهائیت» معرفی کرد تا تاکیدی باشد بر صحبت‌های این بهائی لندن نشین در انکار امام عصر(عج).

روز نیمه شعبان عنوان برنامه نوبت شما در تلویزیون فارسی بی بی سی به مناسبت میلاد امام مهدی(عج) «تأثیر انتظار برای ‘منجی’ در جامعه شما» بود که در آن افراد مختلف با تماس با این برنامه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

در در توصیف موضوع این برنامه آمده بود: « بسیاری از ادیان و مذاهب وعده بازگشت یا ظهور یک “منجی” را به پیروان خود می دهند؛ نجات دهنده موعودی که با پاک کردن دنیا از ظلم و ستم، سرانجام عدل و داد را در زمین برقرار خواهد کرد. نظر شما درباره وعده ظهور یا بازگشت یک منجی در ادیان مختلف چیست؟ آیا شما در انتظار یک “نجات دهنده” هستید؟»

بر خلاف روال معمول و همیشگی برنامه نوبت شما که در معرفی شرکت کنندگان در بحث تنها به ذکر نام و شهر محل سکونت بسنده می‌کند این بار خانم مجری در معرفی شخصی به اسم عرفان از لندن او را “یک معتقد به بهائیت” معرفی کرد. تا نظراتش را حول موضوع برنامه که یکی از اساسی ترین سوال‌هایش نظر ادیان مختلف در خصوص منجی است بگوید.

نکته جالب توجه دیگر در این بحث باز هم حضور پر رنگ یک اسرائیلی در آن به عنوان آغاز کننده بحث بود. مسئله حضور افرادی از سرزمین‌های اشغالی در بحث های بی بی سی هرچند از این رسانه امر بعیدی نیست اما به یک روال ثابت در این برنامه تبدیل شده که معمولا هم فرصتی بیش از وقت تعیین شده به آنها داده می‌شود.

حضور تلفنی «عرفان» بهایی از لندن در برنامه که در نهایت مطابق با اعتقاد بهائیت به انکار امام زمان(عج) پرداخت به نحوی صورت گرفت که با انتخاب زمان شرکت این فرد بهایی در انتهای برنامه و در دقایق پایانی به نتیجه گیری و جمع بندی بحث منتهی شد.


سازنندگان این برنامه برخلاف آنچه در روی آنتن زنده مانور داده می‌شود، میهمان‌های برنامه خود را بیشتر از میان کاربران اینترنتی انتخاب می‌کنند و حتما ساعتی قبل از آغاز برنامه خلاصه نظرات آنها را جویا می‌شوند تا بتوانند افراد و نظرات طرح شده را کاملا تحت کنترل داشته باشند و از نظر زمانی مدیریت کنند.

بهائیت، بنا به نظر تمام مسلمانان از جمله فرقه‌های انحرافی در اسلام شناخته می‌شود. اسناد و روایت‌های غیر قابل کتمان تاریخی همه شاهدی بر از «ساخته‌ی دست انگلیس» بودن این فرقه دارد. این فرقه‌ای سیاسی در زمان پهلوی از قدرت و نفوذ زیادی برخوردار بودند که با انقلاب اسلامی مردم ایران بسیاری از آنها به کشورهای دیگر از جمله انگلیس فرار کردند. کارشناسان تاریخی در این زمینه متفق‌القول هستند که بهائیت توسط استعمار انگلیس و در جهت منافع آن در ایران ساخته شده است.

پیش از این نیز این تلویزیون مستندی در خصوص بهاییان تولید و اقدام به نمایش آن نمود که طی آن سعی در تطهیر و تبرئه آن‌ها نموده بود. گفتنی است بهروز آفاق (یوسف زاده) از مدیران و مسئول راه‌اندازی تلویزیون بی بی سی فارسی از بهائیان پر نفوذ به حساب می‌آید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.