چهارشنبه 28 جولای 10 | 16:58

جاسبی: بدنبال رقابت با اکسفورد و هارواردیم!

رئيس دانشگاه آزاد گفت: اين دانشگاه رقابت با دانشگاه‌هاي ‌مطرح دنيا نظير كمبريج، آكسفورد، هاروارد، و MIT را در دستور كار خود دارد.


عبدالله جاسبي رئيس دانشگاه آزاد در مراسم افتتاح پروژه‌هاي عمراني و آموزشي واحد ساوه كه با حضور مسئولان شهري و دانشگاهي برگزار شد،اظهار داشت: استكبار جهاني و رسانه‌هاي غربي كه همواره در حال تبليغات منفي عليه جمهوري اسلامي ايران هستند، چرا در مقابل اين دستاورد بزرگ سكوت كرده‌اند؟

جاسبي ادامه داد: رسانه‌هاي غربي كه كوچكترين اشكال را در حكومت جمهوري اسلامي ايران بزرگنمايي مي‌كنند در مقابل اين دستاورد بزرگ كه جمعيت دانشجويي كشور به بيش از 20 برابر افزايش يافته و اعضاي هيأت علمي كه پيش از انقلاب تنها 10 هزار نفر بود و امروز به 50 هزار نفر رسيده است، سكوت اختيار كرده‌اند.

وي اضافه كرد: با گذشت 28 سال از فعاليت مجموعه عظيم دانشگاه آزاد اسلامي كه با هديه يك ميليون توماني امام(ره) كار خود را آغاز كرد، امروز اين مجموعه دانشگاهي داراي سه و نيم ميليون فارغ التحصيل، يك و نيم ميليون دانشجو، 400 واحد و مركز دانشگاهي و 30 هزار عضو هيأت علمي است كه همه اين موفقيت‌ها خواست و كار خداست.

جاسبي ادامه داد:كارهاي بزرگي در دانشگاه آزاد اسلامي صورت گرفته است و هدف ما در مسير ارتقاي كيفيت، فتح قله‌هاي علم و تكنولوژي است.

رئيس دانشگاه آزاد افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در دهه چهارم فعاليت‌هاي خود كه دهه انقلاب پژوهشي است به بزرگ‌ترين و معتبرترين دانشگاه جهان تبديل مي شود به طوري كه رقابت با دانشگاه‌هاي‌ مطرح دنيا نظير كمبريج، آكسفورد، هاروارد، و MIT را در دستور كار خود دارد.

وي گفت: برخي‌ها در حالي كه امام(ره) را تجليل مي‌كنند، ولايت فقيه را تضعيف مي‌كنند، در صورتي كه اصل ولايت فقيه بزرگ‌ترين ميراث امام و انقلاب است و حضرت امام خميني(ره) ولايت فقيه را محورو ستون نظام و انقلاب مي‌دانستند.

جاسبي ادامه داد:در حال حاضر دشمن با شيطنت جديد خود، تحريم اقتصادي ايران را تشديد كرده است و هجمه‌هاي بيشتري را به آن وارد مي‌كند و ما بايد با اتحاد و يكپارچگي اختلافات سطحي را كنار بگذاريم و همان طور كه امام(ره) و مقام معظم رهبري تأكيد كرده‌اند وحدت و يكپارچگي خود را حفظ كنيم چرا كه دشمن در صدد از بين بردن اتحاد و يكپارچگي جمهوي اسلامي ايران است.

رئيس دانشگاه آزاد ضمن تبريك اعياد مبارك شعبانيه و نيمه شعبان، گفت: انتظار ظهور حضرت مهدي(عج) از مسائل مهم جهان تشيع است و ما بايد با شناخت و معرفت كامل منتظران واقعي آن حضرت باشيم و با آگاهي از فلسفه انتظار منتظران واقعي امام زمان(عج) باشيم.

قابل ذکر است اخیرا مجموعه سخنان جاسبی در قالب کتابی تحت عنوان «سخن سبز» منتشر شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.