چهارشنبه 28 جولای 10 | 16:58

بن لادن زنده است

اسناد محرمانه مربوط به زواياي پنهان جنگ افغانستان که اخير از سوي موسسه “ويکي ليکس” افشا شد، حاکي از آن است که “اسامه بن لادن” رهبر القاعده زنده است و نقش کليدي در هدايت جنگ در افغانستان ايفا مي کند.


در ميان 90 هزار مورد اسناد و مدارکي که ويکي ليکس درباره جنگ افغانستان و فعاليت هاي نظامي آمريکا در اين کشور فاش کرده است، يک سري گزارش هاي محرمانه به چشم مي خورد که حاوي مطالبي درباره محل اختفاي رهبر القاعده است.
بر اساس اين اسناد، بن لادن شخصا بر انفجارهاي انتحاري و بمب گذاري هاي کنار جاده اي نظارت دارد؛ عملياتي که از عمده ترين عوامل تلفات نيروهاي آمريکايي و انگليسي در افغانستان محسوب مي شود.
اگر چه پيش از اين شايعاتي مبني بر مرگ بن لادن وجود داشت، اما با افشاي اسناد جديد درباره جنگ افغانستان اين شايعات رنگ باخته است.
اخيرا پايگاه اينترنتي سازمان بين المللي ويکي ليکس بيش از 90 هزار مورد از اسناد و مدارکي را افشا کرده است که حقايق جديد و زواياي پنهان مربوط به جنگ افغانستان و اقدامات نظامي آمريکا در آن کشور را بازگو مي کند.
کاخ سفيد که سعي مي کند اين افشا گري بزرگ را کم اهميت جلوه دهد، بلافاصله پس از افشاي اسناد ياد شده، اين اقدام را محکوم کرد.
مقر سازمان بين المللي ويکي ليکس در کشور سوئد قرار دارد و پايگاه اينترنتي آن در سال 2006 تاسيس شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.