چهارشنبه 28 جولای 10 | 20:19

سومین جشنواره سراسری تئاتر «ایثار» برگزار می‌شود

سومين جشنواره سراسري تئاتر «ايثار»، به همت اداره كل امور هنري و نمايشي بنياد شهيد و امور ايثارگران و با هدف ترويج فرهنگ ايثار و شهادت آذرماه سال آينده همزمان با عيد سعيد غدير خم برگزار مي‌شود.


سومين جشنواره سراسري تئاتر «ايثار»، به همت اداره كل امور هنري و نمايشي بنياد شهيد و امور ايثارگران و با هدف ترويج فرهنگ ايثار و شهادت آذرماه سال آينده همزمان با عيد سعيد غدير خم برگزار مي‌شود.
علاقه‌مندان به شركت در اين جشنواره مي‌توانند آثار خود را با موضوعات «جلوه‌هاي ايثار و شهادت در دوران دفاع مقدس و انقلاب»، «جلوه‌هاي ايثار در دوران معاصر» و «ايثار در آثار نمايشي كودك و نوجوان» به دبيرخانه سومين جشنواره تئاتر ايثار ارسال كنند.
به رتبه‌هاي اول، دوم و سوم در هر يك از بخش‌هاي نويسندگي، كارگرداني، بازيگري مرد و زن، طراحي صحنه و موسيقي، جوايزي چون ديپلم افتخار، تنديش جشنواره و جايزه نقدي اهدا خواهد شد.
بر اساس اطلاعيه دبيرخانه جشنواره تئاتر «ايثار»، آخرين مهلت ارسال نمايشنامه‌ 31 مردادماه 89 و اعلام نتايج بازخواني متون نمايشي، 10 شهريورماه 89 خواهد بود؛ همچنين از 30 مهرماه بازبيني آثار پذيرفته شده آغاز شده و اعلام نتايج بازبيني 30 آبان‌ 89 است؛ زمان برگزاري جشنواره تئاتر ايثار چهارم تا نهم آذر همزمان با عيد سعيد غدير و برگزاري جشنواره كودك و نوجوان نيز 7 تا 12 آذرماه خواهد بود.
در آئين‌نامه اجرايي سومين جشنواره تئاتر ايثار آمده است: در اين جشنواره صرفاً نمايشنامه‌هاي ايراني پذيرفته مي‌شود و اولويت پذيرش آثار با متون نمايشي است كه قبلاً در هيچ يك از جشنواره‌هاي سراسري شركت نكرده يا به اجراي عمومي در نيامده باشد و صرفاً متون دست اول مورد داوري نمايشنامه‌نويسي قرار خواهند گرفت. همچنين ارائه مجوز كتبي نويسنده به همراه نمايشنامه الزامي است و در صورت عدم ارسال مجوز، نمايشنامه مورد بررسي قرار نخواهد گرفت.
اين آئين‌نامه در ادامه مي‌افزايد: آثار ارسالي عودت نخواهد شد و متون ارسالي بايد به صورت سه نسخه تايپ شده به همراه فايل آن در word بر روي لوح فشرده به همراه فرم تكميل شود و يك قطعه عكس اسكن شده از كارگردان بر روي لوح فشرده حداكثر تا تاريخ 31 مردادماه سال جاري به دبيرخانه ارسال شود.
به گزارش توانا، ‌ستاد برگزاري جشنواره به تشخيص كميته انتخاب و بنا به موارد ذيل به گروه‌هاي راه يافته به جشنواره كمك هزينه گروه‌ها را مشخص خواهد كرد كه شامل نيازهاي ضروري صحنه همچون دكور، لباس، موسيقي و سطح كيفي و تعداد بازيگران هر گروه است.
زمان اجراي آثار صحنه‌اي ارائه شده كمتر از 45 دقيقه و بيشتر از 90 دقيقه نباشد و ستاد برگزاري جشنواره مسئوليتي در قبال ساخت و ساز، دوخت لباس، چاپ مواد تبليغي نمايش‌ها نداشته و صرفاً خدمات معمولي نصب دكور و آماده‌سازي صحنه را ارائه خواهد كرد لذا توصيه شده است گروه‌ها از طراحي صحنه سبك و قابل حمل با امكان نصب سريع استفاده كنند.
بر اساس اطلاعيه دبيرخانه سومين جشنواره تئاتر ايثار، ستاد برگزاري جشنواره به هيچ عنوان، پذيراي طرح نمايشي نخواهد بود؛ همچنين شركت‌كنندگان در اين جشنواره با ارسال اثر خود، متعهد به پذيرش قوانين و سياست‌گذاري‌هاي جشنواره بوده و عدم رعايت قوانين موجب حذف آثار خواهد شد؛ همچنين تعيين زمان و امكان اجراي نمايش‌ها به عهده ستاد برگزاري و براساس امكانات موجود خواهد بود.

  1. زینب حسنی
    17 اکتبر 2010

    سلام.مایه گروه تئاتر در مشهد الرضا هستیم.برای غدیر یه نمایش نامه ی خوب میخواستیم.ولی متاسفانه فعلا چیزی گیر نیوردیم.نمیدونم از کی میتونم کمک بگیرم.لطفا به مناسبت تولد امام رضا وبه خاطر ایشون از هر کمکی که میتونین دریغ نکنین.نائب الزیاره شما هستیم.ممنون

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.