چهارشنبه 28 جولای 10 | 20:19

توزیع اصولی فیلم، قدرت نفوذ برخی از تهیه‌کنندگان را کاهش می‌دهد

اگر فیلمی مخاطب داشته باشد مطمئناً سینمادار فیلم را اکران می‌کند، حتی خودش هم حاضر است کپی فیلم را تهیه کند.


حسین زندباف که فیلم‌های سینمایی «مومیایی 3»، «روانی»، «شمارش معکوس» و «شب‌های روشن» را تهیه کرده‌است، در خصوص وضعیت فعلی اکران گفت: اگر فیلمی مخاطب داشته باشد مطمئناً سینمادار فیلم را اکران می‌کند، حتی خودش هم حاضر است کپی فیلم را تهیه کند.
وی در خصوص اکران فیلم‌های فرهنگی گفت: برای اکران فیلم‌های فرهنگی باید یک شرایط و اصولی در نظر گرفت، بعضی از فیلم‌ها اصولاً برای اکران تهیه نمی‌شود و همین مسئله باعث بروز مشکلاتی در امر اکران می‌شود.
زندباف مشکل اکران در سینمای ایران را عدم شکل‌گیری صحیح و ضعف صنف پخش‌کننده دانست و بیان داشت: سینما بر سه اصل تولید، توزیع و نمایش استوار است و نبود توزیع مناسب سبب عدم رونق در سینمای ایران می‌شود، بعضی از تولیدکنندگان دوست ندارند توزیع به صورت اصولی شکل بگیرد، چون قدرت نفوذ آن‌ها کاهش می‌یابد.
این تهیه‌کننده در ادامه توضیح داد: نمایش در همه دنیا طبق اصولی مدون شده، شکل می‌گیرد و ما هم نمی‌توانیم جدای از بقیه عمل کنیم، اگر توزیع خوب نباشد به تولید هم در سینما خسارت وارد می‌شود.
تهیه کننده فیلم سینمایی «زبان مادری» به دخالت بعضی افراد در امر اکران اشاره و تصریح کرد: بعضی‌ها که در اکران دست دارند مخالفت دخالت دولت هستند و معتقدند که باید تنها صنف امکان اکران داشته باشد، آن‌ها از طرفی یا خود صاحب سینما هستند و یا با سینما دار در ارتباط هستند.
وی در ادامه افزود: اما گروهی که امکان اکران ندارند اعتقاد دارند معاونت سینمایی باید در امر اکران دخالت کند.
زندباف در پایان گفت: متأسفانه همه چیزمان غلط است، اگر اصول و ضوابط دقیق و روشن وضع شود دیگر نمی‌توان به آن نفوذ پیدا کرد و همه موظف به رعایت آن هستند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.