پنج‌شنبه 29 جولای 10 | 13:38

تبلیغات نستله در تهران به زبان عبری!

حضور پررنگ نستله در بازارهای ام القرای جهان اسلام خود باعث شرمساری بوده است و وقاحت این شرکت در تبلیغ به زبان عبری خشم مردم را برانگیخته است.


تبلیغات نستله در میادین تره بار در تهران

تبلیغات نستله در میادین تره بار در تهران

تریبون مستضعفین- علیرغم اعتراضات مردمی و دانشجویی که در سالهای اخیر نسبت به حضور شرکت صهیونیستی نستله صورت گرفته است اما همچنان حضور پررنگ این شرکت در بازارهای ام القرای جهان اسلام باعث شرمندگی است. امروز وقاحت را به حدی رسانده اند که به وضوح تبلیغات خود را با زبان عبری در خیابانهای ام القرای جهان اسلام توزیع می کنند!

جوانان انقلابی بارها تهدید کرده اند که اگر این روند ادامه یابد، منتظر مسئولان نخواهند ماند.

نستله يك شركت اسرائيلي است.
(نستله باني گلوله‌هاي اسرائيل)

نستله يك كمپاني تغذيه‌اي بين‌المللي است كه در سال 1866 ميلادي در سوئيس تاسيس شده و اكنون در 100 كشور جهان (از جمله ايران و اسرائيل) 350 كارخانه دارد. نستله ايران در تاريخ 9/9/2001 موفق به اخذ مجوز هيئت وزيران (در دولت اصلاحات) شد و شروع به سرمايه گذاري در ایران کرد.

شركت نستله (سوئيس) مالك 1/50% سرمايه‌گذاري تغذيه اسرائيل است.

درسال 2000 اين شركت ميليون‌ها دلار را براي راه اندازي مركز Ranad در فلسطین اشغالی سرمايه‌گذاري كرد. در 1998 پيتر برابك نماينده نستله جايزه صهیونیستی جوبيلي را از دست بنيامين نتانياهو دريافت كرد. اين بزرگترين كمك مالي است كه رژیم صهیونیستی به شركت‌ها و شخصيت‌هاي حامي خود اختصاص داده است. شركت‌هايي كه در فلسطین اشغالی بيشترين سرمايه‌گذاري و روابط اقتصادي را با رژيم داشته باشند.

نستله سرمايه‌گذاري در سرزمین‌های اشغالی را با خريد 10%‌ از سهام شركت تغذيه اسرائيل (Osem) آغاز كرد.

دو سال بعد اين سهم مالكيت را به 1/50% افزايش داد. در ژانويه 2002 طي قرادادي، مشمول معافيت مالياتي دولت غاصب اسرائيل قرار گرفت.

شركت اصلي نستله اكنون درسرزمین‌های اشغالی در شهرك سديروت است. شهركي كه در شمال غزه ساخته شده است و اكنون مسكن 23000 نفر يهودي از كشورهاي مغرب، ‌اتيوبي و كشورهاي شوروي سابق است. نيمي از آن‌ها ظرف 10 سال اخير به اين منطقه مهاجرت كرده اند. نستله در شهرك سديروت شركتي به مساحت 700 مترمربع احداث كرده و قرار است مركز تحقيقاتي با زيربناي 1700 مترمربع در همانجا تاسيس نمايد. نستله در سال 2000 ،‌ 20 ميليون دلار به صندوق غرامت هولوكاست واريز كرده است. اين شركت همچنين 24% از كمك سالانه 6/5 ميليون دلاري رژيم صهيونيستي به شركت‌هاي اقتصادي را دريافت مي‌كند.( پاداش خوش خدمتي)

به طور كلي اين شركت در مناطق اشغالی 4000 پرسنل داشته و در مناطق مختلف اسرائیل 11 شعبه دارد كه همگي در مناطق اشغال شده قرار دارد.

كمك به انتقال مهاجران يهودي به اسرائيل از ديگر كمك‌هاي نستله به اسرائيل است. نكته قابل توجه اين است كه تنها مسلمانان نيستند كه نستله را بايكوت كرده اند بلكه UNISON بزرگترين اتحاديه انگلستان و يك گروه مسيحي به نام Christian Aid كالاهاي شركت نستله را به خاطر جنايات اسرائيل، تحريم كرده‌اند.

ماركها و محصولات نستله در جهان:
Nescafe, Tasteres Choice, Hills Bros, Cerealac, Nido, Fitness & Fruit,
Appleminis, Cheerios, Chocapic Cornflakes (in some countries), Shreddies,
Golden Grahams, Trix, Perrier, Poland Spring, Deer Park, Calistoga,
Sohat, Vittel, Pure Life, Carnation, Libby’s, Nesquik, Maggi, Buitoni ,
Milkybar, KitKat, Quality Street, Smarties, Oreos, After Eight, Lion,
Aero, Polo, Toll House Morsels, Crunch, L’Oreal, Alcon Eyecare, Goobers,
Mint Royal, Nerds, Oh Henry!, Rowntree, Rolo, Del Monte Real Fruit Bar,
Minute Maid, Petit Gervals, Contadina, Alpo, Purina, Tidy Cats, Meow Mix,
Mighty Dog, Friskies, Felix, Stouffers

 1. احمد
  1 آگوست 2010

  سلام

  لطفا منبع این عکس را بفرمایید،اگر مربوط به خود تریبون نیست اگر هم هست مربوط به چه تاریخی در کدام میدان است ؟ تا چه حد موثق است ؟

 2. از کی تا حالا
  1 آگوست 2010

  از کی تا حالا مرکز فسادی مثل تهران شده ام القرا؟

 3. احمد
  2 آگوست 2010

  می شود منبع عکس را بفرمایید از تایید نظر مهم تر است !حتی تابناک هم به نقل از تریبون نوشته است

  • admin
   2 آگوست 2010

   با سلام،
   عکس توسط یکی از افراد مرتبط با سایت تریبون مستضعفین تهیه شده است. این خبر اختصاصی است.

 4. احمد
  3 آگوست 2010

  ممنون, میدان نام دارد ؟اگر این فرد موثق است اصل عکس و آدرس میدان باشد می تواند در پیگیری قضایی به کار برود.

 5. بنده
  22 آگوست 2010

  واقعا متاسفم. من مدت هاست که محصولات نستله و مشتقاتش رو مصرف نمی کنم و سعی می کنم به اطرافیان و حتی مغازه داران بگم که از نستله جنسی نگیرن. باید مردم رو آگاه کرد. حداقل اونهایی رو که دغدغه دینی دارن.

 6. بنده خدا
  1 سپتامبر 2010

  یک کلام کجاست؟

  اگه آدرس ندین ما هم میگیم دروغه.

 7. Sss
  6 سپتامبر 2010

  این حرفها رو با چه مدرکی میزنی؟ پس چرا نمیدی مدارک خودتو که بیان نسله ایرانو ببندن؟ تا کی دروغ؟ چراراجع به چیزی که اطلاع نداری حرف میزنی؟ نسله بزرگترین شرکت تولید مواد غذایی دنیاست تو همه دنیام شعبه داره تو 89 کشور از جمله ایران کار خانه داره؟ واقعا اگه مدرکی داری ببر بده بیان بگیرنش ؟ چرا سطحی فکر میکنی؟ سالم ترین مواد غذایی دنیا از نسله میاد .چرا تو تلوزیون جمهوری اسلامس کافی میکس نسله تبلیغ میشه؟ به خودتون پنالتی میزنین؟

 8. عکاس
  9 سپتامبر 2010

  بازار میوه و تره بار طرشت بود

 9. امیر
  22 سپتامبر 2010

  بابا بس کنید این مزخرفات رو!
  این شرکت رو من هم تحقیق کردم، سوییسیه! بعدش هم حداقل چیزی که هست می دونیم بهترین و سالمترین مواد غذایی دنیا رو داریم مصرف می کنیم، بهتر از اینه که هر چند وقت یکی از شرکت های تولید داخل گندش در بیاد که مال یکی از آقا زاده هاست. از چه مواد فاسد و تو چه محیط غیر بهداشتی تولید می شده، به جای این حرف ها صنعت رو گسترش بدین، این خاله زنک بازی ها مال کسیه که زورش به یارو نمی رسه، از دور داد بیداد می کنه! اگه می تونید شما کاری کنید که محصولات شما رو بخرن نه شرکت خارجی به قول شما صهیونیست! بجای گشتن مدرک برای متهم کردن یک شرکت که عالم و آدم دارن از محصولاتش استفاده می کنن و کیفیتش رو تایید می کنن برید خودتون رو اصلاح کنید

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.