جمعه 30 جولای 10 | 10:02

انتقاد وزیر ارشاد از برگزار نشدن جلسات هیئت نظارت بر مطبوعات

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزار نشدن به موقع جلسات هیات نظارت بر مطبوعات کشور انتقاد کرد.


به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، «سید محمد حسینی» که برای شرکت در مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره سراسری سرودهای بسیج دانش آموزی به رشت سفر کرده بود، در دیدار با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با اعلام این مطلب افزود: سه هزار درخواست صدور مجوز نشریه در انتظار بررسی است اما برگزار نشدن جلسات هیات نظارت، صدور مجوزها را به تعویق انداخته است.

وی با بیان اینکه «هم اکنون سه هزار نشریه نیز در کشور فعالیت می کنند»، اظهار داشت: انتظارات و توقعات از فرهنگ و ارشاد اسلامی بالا است ولی در بعضی اوقات با توجه به سازوکارهای موجود، ارشاد به تنهایی نمی تواند تصمیم گیری نماید.

حسینی، با اشاره به اینکه مسئله صدور مجوز نشریات در هیات نظارت انجام می شود، تاکید کرد: هیات نظارت از 7 نماینده نهاد های غیر دولتی و از دستگاه های مختلف تشکیل می شود و اعضای آن علاوه بر وزارت ارشاد، نمایندگان مجلس، قوه قضاییه، شورای عالی انقلاب فرهنگی، حوزه علمیه و نماینده مطبوعات هستند.
وی از اعضای هیات نظارت بر مطبوعات خواست تا با برنامه ریزی و همت و کار مضاعف در خصوص پاسخ به این تعداد درخواست اقدام کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اهالی فکر و اندیشه در خط مقدم رویارویی و نبرد هستند.

حسینی با بیان اینکه ارشاد بیشتر زمینه ساز است، تاکیدکرد: با زمینه سازی کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی، کار اصلی را هنرمندان، نویسندگان و شاعران انجام می دهند و کمبود ها را جبران می کنند.
وی ضربه زدن به بحث خانواده را یک مسئله اساسی دانست و اظهار داشت: بسیاری از اعتقادات و باورهای انسانی در خانواده شکل می گیرد و غرب علاوه بر حمله مستقیم فرهنگی، از سوی کشورهایی که در منطقه مروج گفتار آنان هستند از هر طریقی به جامعه اسلامی لطمه می زنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: عادی سازی ناهنجاری ها هدف اصلی دشمنان و کار آنها گسترش روابط ناسالم در جامعه اسلامی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.