جمعه 30 جولای 10 | 18:28

وزیرارشاد: مجوزی به خوانندگان لس‌آنجلسی نداده‌ایم

برخی فضاسازی‌ها و بزرگنمایی‌ها در مجالس و محافل در زمینه مجوز دادن به خوانندگان غربی را قبول نداریم و این اقدام را شایسته شخصیت‌ها و افرادی که در این مورد اظهارنظر می‌کنند، نمی‌دانیم.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ مجوزی به خوانندگان لس‌آنجلسی در کشور نداده است و تمام اظهارنظرها در این زمینه شایعه است.

سیدمحمد حسینی بعد از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اظهار داشت: برخی فضاسازی‌ها و بزرگنمایی‌ها در مجالس و محافل در زمینه مجوز دادن به خوانندگان غربی را قبول نداریم و این اقدام را شایسته شخصیت‌ها و افرادی که در این مورد اظهارنظر می‌کنند، نمی‌دانیم.

وی تصریح کرد: هر چند ورود و خروج افراد و کنترل مرزی مسئولیتش با ما نیست اما ما در زمینه کار هنری به این افراد مجوز نداده‌ایم و در این ارتباط تنها یک مراجعه‌کننده را داشتیم که در این زمینه نیز هیچ مجوزی از سوی فرهنگ و ارشاد ارائه نشده است.

حسینی افزود: شایسته نیست چنین مسایل حاشیه‌ای را به مسئله روز کشور و موضوع اصلی تبدیل کنیم چرا که اصلاً چنین مسئله‌ای صحت و واقعیت ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارتباط مستمر با علما و مراجع اشاره کرد و ادامه داد: ما تمام نصایح و سخنانی که از سر دلسوزی و اصلاح در حوزه فرهنگ باشد، قبول می‌کنیم و در این زمینه انتظار داریم راهنمایی‌های مستمر همچنان ادامه داشته باشد.

حسینی به برخی فضاسازی‌های اخیر در کشور در ارتباط با اعطای نشان درجه هنری به 270 هنرمند متعلق به گروه‌های کودتای مخملی در کشور خاطر نشان کرد: چنین چیزی صحت ندارد چرا که ما تنها 270 نفر هنرمند را که در رشته‌های مختلف به مدارج مورد نظر دست یافتند گواهینامه تخصصی اهدا کردیم و وزارت فرهنگ و ارشاد متولی اعطای نشان یا درجه خاص هنری برای افراد مختلف نیست.

وی اضافه کرد: از این تعداد به یک نفر با شرایطی که داشته است مجوز فعالیت و گواهی کار در حوزه موسیقی داده شده و یک نفر نیز که اقدام به اجرای اپرای عاشورا و مولوی می‌کرد از مجوز ارشاد بهره‌مند شده است و غیر از این دو نفر هیچ مورد خاصی را در اعطای این گوهینامه‌ها شاهد نبودیم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.