شنبه 31 جولای 10 | 08:43

آیت الله جنتی از کدام سند خبر داده بود؟

آقای کروبی لازم نیست درباره یک میلیارد دلار توضیح بدهند. ایشان همان پولی که از شهرام جزایری گرفتند را جواب بدهند باقی را مردم قضاوت خواهند کرد.جای تکذیب یک میلیارد دلار نیست.


آیت الله جنتی چند روز پیش گفت که در فتنه اخیر، سران فتنه با کمک آمریکایی ها فتنه ای را برپا کردند و مطمئن بودند که با کمک آمریکا دیگر کار انقلاب تمام می شود و چیزی برای نظام باقی نمی ماند.

دبیر شورای نگهبان قانون اساسی با بیان این که من سندی را به دست آوردم گفت: آمریکایی ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون عامل آمریکا در کشور های منطقه هستند، به سران فتنه دادند و همین سعودی ها که به نمایندگی آمریکا صحبت می کردند، گفتند، اگر توانستید نظام را منقرض کنید، تا پنجاه میلیارد دلار دیگر را هم می دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد.

اظهارات آیت الله جنتی با واکنش شدید برخی فتنه گران داخلی از جمله مهدی کروبی و حزب منحله مشاراکت مواجه شد.

خبر آیت الله جنتی در حمایت مالی از فتنه ناکام در ایران موضوع جدیدی نبود و پیش از این خود آمریکائی ها نیز بارها از آن خبر داده بودند.

مدتی پیش “پل رابرتس”، مشاور وزیر خزانه‌داری سابق آمریکا در مقاله ای که با عنوان «آیا ایرانیان معترض بخش دیگری از ارکستر انقلاب های رنگی آمریکا هستند؟” در نشریه “کانترپانچ” صراحتا از کمک های مالی گسترده آمریکا برای راه اندازی فتنه در ایران خبر داد.

این در حالی است که چندی بعد رئیس جمهور آمریکا با ارسال گزارشی رسمی ، اقدامات واشنگتن را در حوزه جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران در فتنه سال 88، برای کنگره و سنای آمریکا شرح داد.
باراک اوباما در گزارش خود که برای رؤسای کنگره و مجلس سنای آمریکا- نانسی پلوسی و جوزف بایدن- ارسال شده، شرح مفصلی از اقدامات ضدایرانی دولت خود در حوزه های مختلف ارائه کرده است. براساس گزارش اوباما، مجموعه این اقدامات تحت عنوان بندی به اصطلاح قانونی با نام بند 1264انجام شده است. براساس گزارش اوباما، محور اصلی عملیات کاخ سفید علیه ایران، نهادی دولتی به نام «شورای پخش مدیران» (BBG) است و شبکه خبر فارسی صدای آمریکا (PNN) و رادیو فردا است.

این در حالی است که به گفته وزیر اطلاعات حداقل 60 موسسه ویژه و تخصصی در حوزه براندازی دولت ها، در این فتنه نقش محوری داشتند و مستقیما از دولت آمریکا حمایت می شدند.

اما انتشار این اخبار هیچ گاه فتنه گران داخلی را به اندازه اظهارات اخیر آیت الله جنتی آشفته نکرده بود.البته علت این موضوع حداقل برای فعالان رسانه ای روشن است.

مهدی کروبی که تند ترین اظهارات را در واکنش به سخنان آیت الله جنتی نشان داد کسی است که در ماههای گذاشته تلاش کرده است به هر تقدیر و با بیان اظهارات تند و افراطی در صدر رسانه های سبز قرا ر گیرد تا با عرض اندام تبلیغاتی از ذهن های فراموش شده اصلاح طلبان بطور کلی حذف نشود.امروز اختلاف در ریاست جنبش سبز بین موسوی و خاتمی است و به کروبی کمترین توجهی نمی شود .

با این حال نگرانی کروبی از مورد مخاطب قرار گرفتن از سوی آیت الله جنتی کاملا بی مورد است.روشن است که منظور آیت الله جنتی و دیگر گزارشهای رسمی نهادهای اطلاعاتی آمریکا، کروبی و دوستانش نیست.نکته جالب این است که کروبی خود را جزء سران فتنه می داند.حال آنکه مردم، وی را تنها در قد یک خیالباف کهریزک و قواره ساده لوح سیاسی بیشتر نمی بینند.لقب سر فتنه برای کروبی بیشتر به یک شوخی شبیه است.کروبی با 300 هزار رای چطور می تواند یک سر فتنه باشد.دولت آمریکا روی آرای باطله کار می کرد قطعا پشتوانه مردمی بیشتری به دست می آورد.کروبی و دوستانش بیشتر بازیچه فتنه بودند تا سران فتنه که امروز از سخنان آیت الله جنتی اینچنین عصبانی شده است.اظهارات اخیر کروبی و خود را سر فتنه قلمداد کردن، آدم را به یاد آن حکایت شیرین می اندازد که نیروی انتظامی 2 نفر آدم معروف را به جرم بزرگی دستگیر کرده بود و غضنفری با مشاهده این صحنه به سرعت خودش را به این دو نفر رساند و شروع به داد و فغان کرد که ما 3 نفر را کجا می برید.حکایت کروبی هم بیش از این نیست.

آقای کروبی لازم نیست درباره یک میلیارد دلار توضیح بدهند.ایشان همان پولی که از شهرام جزایری گرفتند را جواب بدهند باقی را مردم قضاوت خواهند کرد.جای تکذیب یک میلیارد دلار نیست.مردم باور نمی کنند که برای کروبی بیش از دهها دلار هزینه شده باشد.

بدون شک آنچه در سخنان آیت الله جنتی بود حمایت های مالی آمریکا از فتنه و سران اصلی فتنه بود که البته بلا تردید سران اصلی فتنه در داخل کشور نبودند.اطلاعات جدید و اخبار مستند گویای آن است که آمریکائی ها با به کار گیری نهادها و موسسات و عوامل خود از مدتها و سالها قبل برای این فتنه برنامه ریزی کرده بود که البته برای رسیدن به این هدف عمال قابلی نیز در داخل کشور به کار گرفتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.