دوشنبه 22 ژوئن 09 | 23:14

نبايد براي يک ادعاي ثابت‌نشده اين مسائل را به وجود مي‌آوردند

نامزدها بايد خود ملتزم به قانون باشند و مردم را نيز به قانون‌گرايي دعوت كنند. به تعبير اميرالمومنين علي(ع) مسئوليت يك طعمه نيست، بنابر اين افراد بايد مسئوليت را به يكديگر تعارف كنند و براي به دست آوردن آن نبايد غصه بخورند.


آیت الله سبحانی از مراجع تقلیددر ادامه اعتراض مراجع عظام تقلید به قانون‌شکنی‌های 10 روز گذشته به بهانه اعتراض به نتایج انتخابات، یكی دیگر از مراجع تقلید قم نیز با اشاره به برخی از اعتراض‌ها و ناآرامی‌ها در روزهای اخیر گفت: نباید برای یك ادعا كه هنوز ثابت نشده است، این مسائل را به وجود آورد. نامزدها باید خود ملتزم به قانون باشند و مردم را نیز به قانون‌گرایی دعوت كنند. برای صیانت از آرا فقط باید از طریق قانونی اقدام كرد.

آیت‌الله سبحانی در دیدار تعدادی از اعضای شورای نگهبان در سخنانی با ابراز خرسندی از حضور گسترده مردم در انتخابات گفت: آرای قریب به 40 میلیون نفر از مردم كشورمان در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری نشان دهنده علاقه آنها به نظام اسلامی و قانون اساسی است.

وی تصریح كرد: دشمنان شاید بخواهند برداشت دیگری از حضور مردم در انتخابات داشته باشند، اما این حضور گسترده نشانه قوت نظام اسلامی است.

آیت‌الله سبحانی افزود: هر چهار نامزدی كه در صحنه انتخابات حضور داشتند قبلا جزو مسئولان نظام بوده‌اند و باید بدانند كه این نظام به راحتی به دست نیامده است و خون‌های زیادی برای ایجاد، استقرار و استمرار آن بر زمین ریخته شده است.

وی با اشاره به برخی از اعتراض‌ها و ناآرامی‌ها در روزهای اخیر گفت: نباید برای یك ادعا كه هنوز ثابت نشده است، این مسائل را به وجود آورد.

این مرجع تقلید نامزدها و گروه‌های سیاسی را به تبعیت از قانون فراخواند و گفت: نامزدها باید خود ملتزم به قانون باشند و مردم را نیز به قانون‌گرایی دعوت كنند.

وی گفت: به تعبیر امیرالمومنین علی(ع) مسئولیت یك طعمه نیست، بنابر این افراد باید مسئولیت را به یكدیگر تعارف كنند و برای به دست آوردن آن نباید غصه بخورند.

آیت‌الله سبحانی خاطرنشان كرد: خوب بود نامزدها در مناظره‌ها به مسائل شخصی نمی‌پرداختند، هر یك از آنها باید برنامه‌های خود را اعلام می‌كرد و این برنامه‌ها توسط نامزد دیگر نقد می‌شد.

وی تصریح كرد: باید در مناظره‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی نامزدها روی مسائل برنامه‌ای و مدیریتی متمركز می‌شدند و هر یك از آنها محسنات برنامه خود را می‌گفت و ایرادهای برنامه دیگری را نقد می‌كرد.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: آرا تك تك مردم محترم است و برای صیانت از آرا فقط باید از طریق قانونی اقدام كرد.

وی با تاكید بر جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی و نقش آن در حفظ سلامت انتخابات افزود: از همه كاندیداها می‌خواهم بیایند و با اعضای شورای نگهبان بنشینند و مسائل خود را حل كنند.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن كریم گفت:‌همه نامزدها باید در مسیر وحدت حركت كنند تا خدای ناكرده به این مملكت آسیبی نرسد.

آیت‌الله سبحانی ضمن اشاره به اظهارات اخیر سران كشورهای غربی در خصوص ایران گفت: از همه كاندیداها و گروه‌های سیاسی می‌خواهم ببینند كه دشمن چگونه به این كشور و این ملت طمع كرده است و بنابر این كاری نكنند كه مطابق خواست دشمن باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.