شنبه 31 جولای 10 | 18:57

آثار دفاع مقدسی صدرنشین شدند

انتشارات سوره مهر حوزه هنری از ابتدای سال جاری تا کنون 220 عنوان کتاب شامل 85 چاپ اولی و 135 تجدید چاپی، منتشر کرده که از لحاظ موضوعی ادبیات و هنر دفاع مقدس بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.


انتشارات سوره مهر حوزه هنری از ابتدای سال جاری تا کنون 220 عنوان کتاب شامل 85 چاپ اولی و 135 تجدید چاپی، منتشر کرده که از لحاظ موضوعی ادبیات و هنر دفاع مقدس بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

این انتشارات در حوزه ادبیات انقلاب 8 عنوان کتاب شامل 2 کتاب چاپ اولی و 6 تجدید چاپی داشته است. مرکز آفرینش های ادبی حوزه نیز در بخش داستان و شعر 73 عنوان کتاب منتشر کرده که 28 عنوان آنها چاپ اولی و 45 عنوان دیگر تجدید چاپی بوده اند.

در حوزه پژوهش هنر 14 عنوان کتاب در 4 ماه گذشته منتشر شده که همه آنها چاپ اولی بوده است. در حوزه هنرهای تجسمی نیز دو کتاب چاپ اولی منتشر شده است.

تولیدات سوره مهر در زمینه فیلمنامه 2 چاپ اولی، طنز یک عنوان چاپ اول و یک کتاب تجدید چاپی بوده و در بخش هنرهای تجسمی چاپ نخست 5 عنوان کتاب به چاپ رسیده است.

در حوزه ادبیات و هنر دفاع مقدس که بیشترین میزان تولیدات را به خود اختصاص داده است 85 عنوان کتاب منتشر شده که 9 عنوان آن چاپ اولی و 74 عنوان دیگر تجدید چاپی بوده اند.
این ناشر همچنین در بخش موسیقی 4 عنوان کتاب را به تازگی منتشر کرده و یک عنوان تجدید چاپی داشته است.

از جمله کتاب های شاخصی که از ابتدای سالجاری تاکنون توسط سوره مهر چاپ نخست آنها منتشر شده می توان به “سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می آمد” نوشته زنده یاد نادر ابراهیمی، “آتش سواران” مجموعه سروده های دفاع مقدسی عباس براتی پور، رمان “مردگان باغ سبز” نوشته محمدرضا بایرامی، “شنام” خاطرات کیانوش گلزار راغب از 8 سال جنگ تحمیلی رژیم صدام علیه ایران و 14 ماه اسارتش به دست گروهک کومله، “کوچه نقاش ها” زندگینامه و خاطرات سید ابوالفضل کاظمی با تدوین راحله صبوری، “دو نظریه تروریسم و فداکاری در ایران” نوشته یعقوب توکلی، “گزیده آثار مولانا، سعدی و فردوسی” به قلم اسدالله بقایی، “هنر اسلامی” از رویا آزادفر، “هرمنوتیک و تئاتر” از محمود صابری، مجموعه 4 جلدی “نمایش های ایرانی” نوشته صادق عاشورپور، “دیوان صیدی تهرانی” از محمد قهرمان” و … اشاره کرد.

از جمله کتابهای تجدید چاپی نیز می توان از “دا”، “بابانظر”، “خاطرات احمد احمد”، “خاطرات عزت شاهی”، “آنها”، “اقلیت”، “گریه های امپراتور”، “بر لبه پرتگاه”، “براده ها”، ” توپچنار”، “چال مورچه”، “زمانی برای بزرگ شدن” و … نام برد.

از بین آثار تجدید چاپی کتابی مانند “دا” رکوردار فروش نیز هست و نه تنها در بین کتابهای این ناشر بلکه در رقابتی با دیگر کتابهای تجدید چاپی سالجاری مقام نخست را دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.