شنبه 31 جولای 10 | 17:09

جنایت جنگی ارتش آمریکا در فلوجه عراق + فیلم

مردم فلوجه عراق در مقایسه با آمار جهانی به نسبت بسیار بالاتری، انواع سرطان ها علی الخصوص سرطان خون، مرگ و میر نوزادان و جهش و دگرگونی جنسیتی را در خلال سالهای 2005 تا 2009 میلادی تجربه کرده اند.


شهر فلوجه عراق کماکان در معرض پیامدهای هولناک یورش ارتش آمریکا از آغاز سال 2004 میلادی است. بر پایه تحقیقی که در نشریه معتبر International Journal of Environmental Studies and Public Health در سال 2010 با عنوان “Cancer, Infant Mortality and Birth S.x-Ratio in Fallujah, Iraq 2005–2009,” به انتشار رسیده است، مردم فلوجه عراق در مقایسه با آمار جهانی به نسبت بسیار بالاتری ، انواع سرطان ها علی الخصوص سرطان خون، مرگ و میر نوزادان و جهش و دگرگونی جنسیتی را در خلال سالهای 2005 تا 2009 میلادی تجربه کرده اند به طوری که این آمار حتی از وضعیت گزارش شده در هیروشیما و ناکازاکی ژاپن در سالهای پس از بمباران اتمی این دو شهر بسیار نگران کننده تر و وخیم تر است.

نتایج منتشر شده در این مقاله علمی ما را با یک جنایت جنگی بی سابقه در چند دهه اخیر مواجه می کند. پس از مقاومت مردم فلوجه عراق در برابر نیروهای متجاوز، ارتش آمریکا تصمیم گرفت تا بر خلاف قوانین جنگی ، با تنبیه جمعی Collective punishment از این شهر سنی نشین یک نمونه و درس عبرت Exemplary بسازد. در این تحقیق علمی که در ماههای ژانویه و فوریه 2010 بر روی 4843 فرد و در 711 خانه انجام شده است ، محققان اعلام کرده اند که میزان سرطان به چهار برابر آنچه که پیش از جنگ عراق گزارش شده است رسیده است. در فلوجه بیماری لوسمیا 38 برابر ، سرطان در دوره کودکی 12 برابر و سرطان سینه بیش از ده برابر آن چیزی است که در کشورهای مصر و اردن و کویت وجود دارد. بعد از سال 2005 میزان تولد دختران در شهر فلوجه به نسبت پسران به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده است به طوری که نسبت تولد 1050 به 1000 پسر به دختر ، به نسیت 860 پسر به 1000 دختر تبدیل شده است. زنان فلوجه از تولد نوزادان جدید هراس دارند زیرا نرخ تولد کودکانی با نقص عضوهای جدی شامل تولد نوزادان بدون سر یا دو سر یا بدون دست و پا و یا نوزادانی با رویش دست یا پا در پیشانی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

دکتر Busby سرتیم گروه تحقیقاتی علوم زیست ملکولی در دانشگاه Ulster در مصاحبه با شبکه ایتالیایی RAI24 عنوان کرده است که آنچه در فلوجه بر اثر بیماری های ناشی از مواد رادیو اکتیو مشاهده می شود بسیار وخیم تر از آن چیزی است که پیش از این در هیروشیما و ناکازاکی مشاهده شده است و اگر چه محققان بر این عقیده اند که این ها عوارض ناشی از مواد رادیو اکتیو است اما گمانه زنی در مورد علل این بیماری های در چنین وضع پیچیده و عجیبی تنها پس از بررسی خاک منطقه قابل بیان است.

ارتش آمریکا در خلال حمله به فلوجه از بمب ها و گلوله های ضعیف شده اورانیومی استفاده کرده است. این گلوله ها از آن روی که بیش از دو برابر گلوله های سربی چگال تر هستند مورد استفاده قرار می گیرند و به مجرد آنکه در منطقه عملیاتی منفجر می شوند قریب 40 درصد اورانیوم حامل را در ناحیه منتشر می کنند. اورانیوم منتشر شده تا سالها در آن ناحیه باقی می ماند و به راحتی وارد گردش خون انسان می شود و به طور اخص در غدد لنفاوی انسان سکنی می گزیند و به DNA های حاصل از اسپرم و تخمک های انسانی اثر می کند و بدر نتیجه اعث به دنیا آمدن کودکانی ناقص الخلقه تا نسل های متمادی می شود.

تنها در سپتامبر 2009 بیمارستان شهر فلوجه شاهد به دنیا آمدن 170 کودک بود که از آن میان 24 درصد تنها در 7 روز اول زندگی مردند . کودکانی که بیش از 75 درصد آن ها ناقص الخلقه به دنیا آمده بودند.

پیش از این پنتاگون اعلام کرده بود که هیچ گزارش و یا تحقیقی مبنی بر نقص عضو یا بیماری های مرتبط با عملیات نیروهای آمریکایی منتشر نشده است. سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ماه مارچ در گفتگو با شبکه بی بی سی با تکرار این مطلب ، نیروهای آمریکایی را از چنین فاجعه زیست محیطی و انسانی ای تبرئه کرد.

ویدیو مربوطه : Fallujah children’s ‘genetic damage

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.