شنبه 31 جولای 10 | 17:30

خشم صهیونیستها از گرایش بی‌سابقه زنان یهودی به حجاب

«الشرق الاوسط» نوشت: این حرکت از سوی زنان یهودی ساکن در اسرائیل آغاز شده و از آنجایی که این پدیده نوعی مبارزه منفی به ایده صهیونیسم است، نگرانی بی‌سابقه‌ای را در میان روحانیون افراطی صهیونیستی در اسرائیل پدید آورده است.


روزنامه «جویش کرونیکل» که سخنگوی یهودیان بریتانیا به شمار می‌رود، نوشت: در میان زنان یهودی، بویژه در میان دختران جوان، گرایش به استفاده از روسری و لباس‌های بلند رواج بی‌سابقی یافته و این موضوع نگرانی خاخام‌های یهودی را در پی داشته است.

این روزنامه مدعی شده که روحانیون یهودی اسرائیلی در پی درج مصوبه قانونی در پروتکل یهودیان هستند که در آن زنان یهودی باید از تشبه به زنان مسلمان پرهیز کنند و اگر مایل به استفاده از روسری هستند، باید از نوع یهودی آن استفاده کنند!

«الشرق الاوسط» نیز نوشت: این حرکت از سوی زنان یهودی ساکن در اسرائیل آغاز شده و از آنجایی که این پدیده نوعی مبارزه منفی به ایده صهیونیسم است، نگرانی بی‌سابقه‌ای را در میان روحانیون افراطی صهیونیستی در اسرائیل پدید آورده است.

«خاخام بانهائیم» که از روحانیون واقع‌گرای اسرائیل به شمار می‌رود، در واکنش به اقدام برخی خاخام‌های افراطی گفت: ما پیرو توراتیم و آداب و سنن ویژه خود را داریم و اکنون که زنان دریافته‌اند که با روسری و لباس‌های محترم می‌توانند از شخصیت خود بهتر محافظت کنند، چه دلیلی دارد که آنها را از این حقوق انسانی خود محروم کنبم؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.