یکشنبه 01 آگوست 10 | 12:16

وزارت ارشـــاد؛ خبـــرنگار؛ میتی کومون! (طنـــز)

سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وعده داده که خبرهای خوشی در روز خبرنگار برای خبرنگاران دارد. وی اعلام کرده که همزمان با روز خبرنگار “بسته حمایتی وزارت ارشاد و هیئت دولت از خبرنگاران” تشریح و اعلام خواهد شد.


سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وعده داده که خبرهای خوشی در روز خبرنگار برای خبرنگاران دارد. وی اعلام کرده که همزمان با روز خبرنگار “بسته حمایتی وزارت ارشاد و هیئت دولت از خبرنگاران” تشریح و اعلام خواهد شد.

با توجه به این نکته که وزیر ارشاد جزئیات این بسته حمایتی را هنوز اعلام نکرده است و هیچکس چیزی از آن نمی داند بنده تصمیم گرفتم یک بسته پیشنهادی که شامل کلیه ی اقلام مورد نیاز یک خبرنگار در همه زمینه ها می شود را جلوجلو به وزیرارشاد پیشنهاد بدهم که اگر خدای ناکرده جناب وزیر همینطور بی هوا این حرف از دهنشان پریده است و هنوز فکر و نقشه ی اجرایی برای عملی شدن آن ندارند، با عقل ناقصم به وزیر محترم ارشاد که تابلوی فرهنگ و ارشاد این مملکت هستند کمکی کرده باشم. باشد که در درجه اول مورد رضایت ایشان و در درجه های بعدی مورد رضایت خدا قرار گیرد! رضایت خبرنگاران هم که اهمیتی ندارد.

اقلام پیشنهادی بنده برای بسته حمایتی وزارت ارشاد به شرح زیر است:
1- سهمیه قلم و کاغذ مادام العمر! بنده بارها شده که می خواسته ام چیزی در تجلیل از جناب وزیر بنویسم ولی چون ترس از تمام شدن قلم و کاغذ و بازخواست سردبیر روزنامه داشته ام، چیزی ننوشته ام.
2- دوربین عکاسی؛ حیف چهره زیبا وزیر محترم نیست که مدام در صفحه روزنامه ها و خبرگزاری ها منتشر نشود؟
3- ویس رکوردر؛ ما خبرنگاران دوست داریم مدام صدای وزیر توی گوشمان باشد. ضمن اینکه پزشکان اعلام کرده اند ویس رکوردر هم مث مسواک یک وسیله شخصیست و اگر همه از یک ویس رکوردر استفاده کنند باعث بیماری می شود.
4- پول تاکسی خبرنگاران؛ یعنی وزیر محترم واقعاً دلشان می آید ما خبرنگاران توی اتوبوس و مترو له شویم و انواع و اقسام بوها و فشارها را متحمل شویم؟ آن وقت جانی برای ما می ماند که از ایشان گزارش ها و خبرهای قشنگ بگیریم و منتشر کنیم؟
5- اضافه کار؛ بنده ی خبرنگار بجای اینکه به شغل شریف مسافرکشی مشغول بشوم چه بهتر که با اضافه کاری حجم خبرهایی که در مورد جناب وزیر است را بیشتر کنم و ایشان بیشتر در معرض دید قرار می گیرند!
6- بیمه درست و حسابی؛ یک خبرنگار خوب یک خبرنگار زنده است!
7- کمی تغذیه و ناهار؛ خب شما که توی نشست های خبری به ما میوه و شیرینی در حد برگزاری یک عروسی می دهید، چرا اینها را نمی فرستید محل کارمان تا همانجا بخوریم؟
8- مقداری سوزن! تا ما خبرنگاران کمی انصاف پیدا کنیم و اول یک سوزن به خودمان بزنیم بعد یک جوال دوز به وزیر محترم.
9- احترام؛ کارت خبرنگاری برای ما احترام که نمی آورد هیچ، تازه خیلی از مواقع دردسرساز هم می شود. ما از وزارت ارشاد خواهشمندیم به هر خبرنگار یک علامت مخصوص مامور مخصوص حاکم بزرگ، از همان هایی که جناب میتی کومون داشت بدهد، تا شاید دیگران به ما خبرنگاران احترام بگذارند. هر چند غیرممکن است!
10- آدامس! با توجه به صحبت های اخیر معاون مطبوعاتی جناب وزیر که گفته بودند خبرنگاران اصلاً کتاب نمی خوانند لطفاً به هیچ عنوان پول وزارت فرهنگ را برای خرید کتاب برای ما خبرنگاران کتاب نخوان هدر ندهید. باور کنید یک بسته آدامس بیشتر از کتاب به کار ما می آید.
11- یک عکس خندان از چهره وزیر ارشاد که خبرنگاران آن را همیشه همراه خود داشته و با نگاه به آن روحیه و انرژی گرفته و با قوت به کار خود ادامه بدهند.
پیشنهاد باز هم هست ولی متاسفانه هم جای نوشتن نیست و هم شماره 1 به قوت خود باقیست! مابقی را اگر جناب وزیر مایل بودند، حضوری خدمتشان عرض می کنم.

  1. سعيد
    5 اکتبر 2010

    خدا اين فتنه گران در سينما را مثل وزير ارشادشان مهاجراني مهاجرت بده. آمين

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.