یکشنبه 01 آگوست 10 | 12:38

ونزوئلا: كالاهاي صهيونيستی را تحريم مي‌كنيم

معاون اروپاي وزارت خارجه ونزوئلا اعلام كرد بايد تدابيري فراتر از قطع مناسبات سياسي با اسرائيل اتخاذ نماييم و متعهد هستيم تا مسئولان قتل‌عام در آب‌هاي مديترانه را به دادگاه‌هاي بين‌المللي بكشانيم.


“تمير پوراس” معاون اروپاي وزارت امور خارجه ونزوئلا اعلام كرد كه دولت اين كشور در حال ارزيابي مكانيسمي موثر و كارآمد است تا تدابيري فراتر از قطع مناسبات سياسي با اسرائيل اتخاذ كرد.
پوراس افزود: در اين راستا كالاهاي توليد شده در اسرائيل را كه به بنادر ونزوئلا مي‌رسند شناسايي مي‌كنيم.

معاون اروپاي وزارت خارجه ونزوئلا خاطر نشان كرد كه اين كشور آماده تحريم رژيم صهيونيستي به عنوان بخشي از انزواي بين‌المللي و فشار بر اسرائيل است تا تجاوز به ملت فلسطين را متوقف سازد.
پوراس در عين حال گفت: همانگونه كه در بيانيه‌اي رسمي اعلام كرده‌ايم، متعهد هستيم تا مسئولان قتل‌عام در آب‌هاي مديترانه را به دادگاه‌هاي بين‌المللي بكشانيم.

در همين حال، “رايموندو كابچي” تحليلگر مسائل بين المللي، تصريح كرد كه هنگام درخواست براي اقدامات مشخص عليه اسرائيل به خاطر جناياتي كه مرتكب شده، انتظار كمي از آمريكا و اروپا مي‌توان داشت چرا كه آنها رژيمي نژاد پرست و مطرود را خلق كردند.
كابچي افزود: “صهيونيسم” تعبير ديگري از “سرمايه‌داري نئوليبرال بين‌المللي” است و آمريكا و اروپا سمبلي از اين نظام سرمايه‌داري هستند، بنابراين درخواست از آنها براي آن كه با نهضت فلسطين همبستگي كنند غير ممكن است.

“فريد سوان” سفير فلسطين در كاراكاس نيز از “هوگو چاوز” رئيس جمهور ونزوئلا به خاطر شجاعت و انسجام اخلاقي وي در دفاع از نهضت مردم فلسطين و ملت‌هاي مظلوم، تحت اشغالگري و استعمار در جهان قدرداني كرد.
سوان با بيان جمله “زنده باد فلسطين آزاد” تاكيد كرد كه هرگز همبستگي رئيس جمهور ونزوئلا را فراموش نمي‌كند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.