چهارشنبه 10 فوریه 10 | 21:14

برخي بيانيه‌هاي صادره براي راهپيمايي 22 بهمن تفرقه انگيز است

علی لاریجانی پیام 22 بهمن به آمریكا را پشتیبانی مردم ایران از آرمان‌ها دانست و در عین حال گفت كه برخی بیانه‌های صادره برای راهپیمایی 22 بهمن تفرقه انگیز است به گزارش خبرگزاری فارس، علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی در تبیین اهمیت حضور گسترده و با شكوه مردم در راهپیمایی […]


علی لاریجانی پیام 22 بهمن به آمریكا را پشتیبانی مردم ایران از آرمان‌ها دانست و در عین حال گفت كه برخی بیانه‌های صادره برای راهپیمایی 22 بهمن تفرقه انگیز است

به گزارش خبرگزاری فارس، علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی در تبیین اهمیت حضور گسترده و با شكوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال طی سخنانی گفت: راهپیمایی 22 بهمن هم چون سال‌های گذشته دارای حساسیت بوده و امسال این حساسیت به خاطر بروز حوادث اخیر در كشور بیشتر است.

* دشمن مترصد لطمه زدن به هیبت راهپیمایی 22 بهمن است

وی افزود: بیگانگان مترصدند با تحلیل‌های خود به این نماد هیبت ملت یعنی راهپیمایی 22 بهمن لطمه بزنند.
لاریجانی با اشاره به اینكه راهپیمایی، نمادی روشن و نشانه هیبت ملت ایران است، خاطرنشان كرد: ملت ایران با این نماد، بنای جدیدی را تأسیس كرد و سرنوشت خود را تغییر داد.
وی كه با واحد مركزی خبر گفتگو می‌كرد با بیان اینكه انقلاب اسلامی، ماهیتی ضدظلم، ضداستكباری و ضدامریكایی دارد، جنبه اثباتی آن را اجرای احكام و اخلاق اسلامی دانست و تاكید كرد: آرمان ملت ما از انقلاب اسلامی و حاكمیت دین با راهبری مرجعیت دینی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: تا زمانی كه انقلاب اسلامی این ویژگی‌های اساسی را داشته و راهبری كشور با ولایت فقیه و مرجعیت دینی باشد و ملت نیز در صحنه حضور یابد، هیچ آسیبی به ملت نخواهد رسید.

* برخی بیان?ه‌های صادره برای راهپیمایی 22 بهمن تفرقه انگیز است

وی با اشاره به صدور بیانیه‌هایی درباره راهپیمایی 22 بهمن، گفت: در برخی از این بیانیه‌ها نشانه هایی از تفرقه وجود دارد؛ فكر می‌كنم این گونه پیام‌ها به عظمت ملی كمك نمی‌كند.
لاریجانی ادامه داد: هر چه آراسته‌تر عمل و به شعارهای اصلی انقلاب بیشتر توجه شود، این صدا می‌تواند عظمت كشور را به خوبی منعكس كند و پشتیبانی قوی برای پیشرفت ملت باشد.

* نصب موشك‌های پاتریوت آمریكا در منطقه جنبه تبلیغاتی دارد

رئیس مجلس با اشاره به تحركات اخیر امریكا از جمله نصب موشك‌های پاتریوت در برخی كشورهای منطقه نیز گفت: امریكایی‌ها با این اقدام حركت زبونانه‌ای را دنبال كردند و تا آنجا كه من تفحص كرده‌ام این اقدام آنها بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت.
وی هدف امریكایی‌ها را از این تحركات، تاثیر گذاشتن بر حركت ملت ایران خواند و افزود: آنها می‌خواستند بمبارانی تبلیغاتی سامان دهند و در كنگره و سنا نیز تصمیماتی علیه ایران گرفته بودند اگر چه این تصمیمات قدر و منزلتی نداشت.

* پیام 22 بهمن به آمریكا پشتیبانی مردم ایران از آرمان‌ها است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: فكر می‌كنم با موضوعات مهم پیش رو، ازجمله ماجراجویی های امریكا در مسئله هسته‌ای ایران، پیام 22 بهمن كاملاً می‌تواند فضا را شفاف كند تا آن‌ها بفهمند كه پشتیبانی از آرمان‌های ملی در ایران از عقبه‌ای قوی برخوردار است.
وی با ابراز امیدواری از اینكه این مسیر از هر سال دیگر مهیاتر شود، افزود: حتماً این راهپیمایی می‌تواند هزینه‌های كشور را كاهش دهد و توشه و توان ملی را بالا ببرد.
لاریجانی ملت ایران را ملتی دارای ریشه، اصیل، عاطفی و پیرو اهل بیت (ع) دانست و گفت: روح همبستگی دینی در این خصوصیت نهفته است كه همه یكدل باشند و اگر 22 بهمن از این خصوصیات مكتبی برخوردار باشد، حتماً به نفع ملت است.

* اجرای درست هدفمند سازی یارانه‌ها موجب اصلاح ساختار اقتصادی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس مجلس هم چنین در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت پیرامون قانون هدفمند كردن یارانه‌ها با بیان اینكه مجلس كار تخصصی مثبتی را بر روی این لایحه انجام داد، گفت: در صورتی كه این قانون درست اجرا شود یك اصلاح ساختار اقتصادی در كشور است.
وی افزود: در صورت اجرای صحیح این قانون، بهره‌وری اقتصادی را به همراه خواهد داشت و صرفه‌جویی صورت می‌گیرد.
رئیس قوه مقننه همچنین درباره حسن نظارت بر اجرای این قانون از سوی مجلس، گفت: یك راه نظارت مجلس این است كه رقمی كه امسال در بودجه تصویب و میزان تغییر یارانه‌ای را نیز مشخص كند از این رو یك راه نظارت مجلس، در بودجه سال جاری است.
وی ادامه داد: راه دیگر نظارت كمیسیون ویژه است و این كمیسیون می‌تواند بر اجرای دقیق و صحیح این قانون نظارت داشته باشد.
لاریجانی با تاكید بر اینكه اگر قانون هدفمند كردن یارانه‌ها به درستی انجام شود، می‌توان شاهد تغییرات مهمی در مسایل اقتصادی باشیم تصریح كرد كه این قانون باید به نحو صحیح و دقیق اجرا شود.
رئیس مجلس خاطرنشان كرد: مجلس برای بررسی این لایحه به مدت یكسال كار تخصصی انجام داد و آنچه كه تصویب شده با ملاحظات و شیب قابل تاملی تصویب شد تا دولت بتواند گام به گام مسایل اقتصادی را حل كند.
وی اضافه كرد: مجلس برای طول اجرای این قانون مدت 5 سال را در نظر گرفته است و سال اول نیز مبلغی كه به صورت خیز اول برمی‌دارد مشخص است و در سال‌های بعد مبلغ مورد نظر در بودجه سالانه تعیین می‌شود.
لاریجانی همچنین تاكید كرد: اگر نظامات تعیین شده در قانون هدفمند كردن درست اجرا شود، می‌تواند تغییرات بسیار خوبی را در اقتصاد به وجود آورد و به نفع مردم خواهد بود.
انتهای پیام/ی

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.