یکشنبه 01 آگوست 10 | 14:21

رحیمی حتی یک خط تخلف هم ندارد

در این دیدار احمدی نژاد با اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) رئیس جمهور درباره مسائل مطرح شده درخصوص معاون اول خود گفته است “آقای رحیمی یک خط تخلف هم ندارد و من مطمئن هستم.”


دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) ناگفته‌ها و جزئیات جدیدی از دیدار اخیر این اتحادیه دانشجویی را با محمود احمدی‌نژاد بیان کرد.

در این دیدار رئیس‌جمهور درباره مسائل مطرح شده درخصوص معاون اول خود گفته است “آقای رحیمی یک خط تخلف هم ندارد و من مطمئن هستم.”

بخشی از مصاحبه “حامد ملاداودی” دبیر دفتر تحکیم وحدت با خبرنامه دانشجویان ایران به شرح زیر است:

جناب ملاداودی از آنجایی که مدتهاست تشکل‌های دانشجویی برخلاف رویه دولت در ابتدای عملکرد خود، دیداری با رئیس‌جمهور نداشته‌اند به نظر می‌رسد دیدار اخیر اعضای دفتر تحکیم‌وحدت با رئیس‌جمهور با تلاش برخی افراد نزدیک به رئیس دفتر رئیس‌جمهوری صورت گرفته است، با توجه به انتقادهای مطرح در خصوص معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس دفتر وی آیا رویکرد عدالت‌خواهانه این تشکل دانشجویی نسبت به گذشته تغییر کرده است؟

– خیر، جلسه‌ای که ما با رئیس‌جمهور داشتیم درخواست ساده‌ای بود که ما خود به رئیس‌جمهور داده بودیم و با پیگیری یکی از اعضای شورای مرکزی اتحادیه بعد از مدتها با موافقت رئیس‌جمهور مواجه و هیچ ربطی به هیچ کس از مجموعه دولت نداشته و این دیدار با حسن نظر رئیس جمهور انجام شد.

البته ما این جلسه را فتح بابی برای ارتباط بیشتر تشکل‌های دانشجویی با ریاست‌جمهوری می‌دانیم و الان مدتهاست که تشکل‌های موثر دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها مثل بسیج دانشجویی، دفتر تحکیم وحدت، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، با رئیس‌جمهور جلسه‌ای نداشته‌اند و اتفاقا یکی از مسائلی که ما با رئیس‌جمهور مطرح کردیم همین بود و به نظرم این جلسات باید به طور مداوم و متناوب با تشکل‌های مختلف دانشجویی برگزار شود و رئیس‌جمهور هم از این قضیه استقبال کرد.

اما در بحث آقای رحیمی به نظر ما باید پیگیری‌های قضایی لازم انجام شود و مثل همه پرونده‌ها در قوه قضاییه باید روند معمول طی شود و این قضیه در کشور ما باید جا بیافتد که هیچ کس در هیچ مقامی مصونیت قضایی نسبت به تخلفات اجتماعی ندارد.

در این قضیه بحث رئیس‌جمهور این بود که: “آقای رحیمی حتی یک خط تخلف هم ندارد و من چون مطمئنم ایشان تخلفی ندارد بنابراین از او استفاده کردم “.

اما در رابطه با آقای مشایی، نظر ما تبعیت از نظر مقام عظمای ولایت است. در واقع نگاه ما این است که فرمایشات مقام معظم رهبری درباره او باید اجرا و لحاظ شود.

دفتر تحکیم وحدت از ابتدای تشکیل، به خصوص در مسائل فرهنگی اجتماعی رابط بین مردم و دولت و زبان گویای مردم بود و حرف آنها را می‌زد و حرف مردم را به گوش مسئولان می‌رساند و مطالبه‌ای عدالت‌خواهانه داشت، اما دیدار اعضای دفتر تحکیم‌وحدت با رئیس‌جمهور آن مطالبه گری عدات‌خواهانه این تشکل دانشجویی از دولت مطرح نمی شود؛ چرا؟

– ما همه دغدغه‌ها و مطالباتی که به نظرمان، جنبش دانشجویی در مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی داشت را خیلی صریح مطرح کردیم و مطالبه‌گری‌های لازم انجام شد.

بحث خیلی مهمی که ما در جلسه مطرح کردیم در بحث عملکرد فرهنگی دولت، بحث مشکلات اساسی سیاسی در دانشگاه‌ها و محافظه کاری و تا حدودی عدم همکاری مدیران و مسئولان دانشگاه‌ها در برقراری فضای پرنشاط سیاسی مفصل صحبت و مطالبه‌گری کردیم.

واقعیت این است که آن چیزی که از صدا و سیما پخش شد، تهیه شده از طرف دفتر ریاست‌جمهوری بود و بالاخره به علت ملاحظاتی که دفتر ریاست‌جمهوری دارد که در واقع به ما هم ارتباطی ندارد، بسیاری از بخش‌های جلسه منعکس نشد و جلسه خیلی فراتر از چیزی بود که از صدا و سیما پخش شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.