سه‌شنبه 03 آگوست 10 | 12:54

حاج آقایی که نشریات اصلاح طلب را اداره می کند!

هر نشریه اصلاح طلبی که بسته می شود یکی بلافاصله جایگزین آن می شود. چه کسی شرایط این کار را فراهم می کند و از کجا تامین مالی می شود؟


هر نشریه اصلاح طلبی که بسته می شود یکی بلافاصله جایگزین آن می شود. چه کسی شرایط این کار را فراهم می کند و از کجا تامین مالی می شود؟

این فرد که اکنون پدرخوانده نشریات اصلاح طلب لقب گرفته هرگز نامش درهیچ شناسنامه ای ذکر نمی شود و هیچکس او را به عنوان مسئول اصلی روزنامه یا نشریه نمی شناسد. ولی کارکنان روزنامه های اجاره ای می دانند که باید پولشان را از این حاج آقا بگیرند.

او کسی نسیت جز حاج علی خدابخش. او که تا چندی پیش روزنامه اعتماد به مدیرمسئولی الیاس حضرتی را منتشر می کرد پس از توقیف این روزنامه درحال حاضر روزنامه شرق را مدیریت می کند و رحمانیان صاحب امتیاز و مدیر مسئول شرق هم حقوق بگیر اوست. خدابخش یارغار محمد عطریانفر بوده و پیش از این سابقه همکاری با روزنامه همشهری را به عنوان پیمانکار صفحات لایی داشته و از این رهگذر به درآمدی قابل توجه دست یافته است.

او درآن زمان طی قراردادی، برخی ضمیمه های پرخواننده همشهری را در تشکیلاتی جداگانه منتشر می کرد. همین تحریریه که آن زمان در برج “آی تک” جردن مستقر بود، بعدا تبدیل به هسته اصلی روزنامه شرق شد .

روزنامه بهار که چندی پیش توقیف شد وهمچنین روزنامه سرمایه از نشریات او محسوب می شوند.او به جز روزنامه ، نشریاتی مانند چهل چراغ، آهنگ زندگی ، نگاره و چند نشریه دیگر را دراجاره خود دارد.

گفته می شود خدابخش مباشر مالی عبدالله نوری بوده و سرمایه گذاری لازم در انتشار نشریاتی مانند روزنامه خرداد و فتح را نیز بر عهده داشته است. در دولت قبلی او به عنوان مشاور وزیر جهاد کشاورزی از نفوذ خود برای فروش تجهیزات کشاورزی به این وزارت خانه سود سرشاری را بدست آورد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.