سه‌شنبه 03 آگوست 10 | 17:38

حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

لحظاتی پیش، درگیری نظامی در مرز سرزمین های اشغالی با لبنان آغاز شد. رژيم صهيونيستي در حملات امروز خود به روستاهاي جنوب لبنان بمب‌هاي فسفري به كار برده است.


خبرگزاری رویترز گزارش داد مهندسان ارتش اسرائیل، از سوی نیروهای لبنانی مستقر در مرز، هدف تیراندازی قرار گرفته اند و نیروهای صهیونیست مجبور به واکنش و تیراندازی متقابل شده اند.
این در حالی است که خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس اذعان کرده است که در این درگیری دو نیروی لبنانی مجروح شده اند. گزارشی از اصابت نیروهای صهیونیست در این درگیری مخابره نشده است.
آسوشیتدپرس همچنین از شلیک چهار موشک بسوی روستای العدیسه لبنان خبر داده است.
این گزارش همچنین حاکی است یک نظامی صهیونیست که قصد بالارفتن از یک درخت در مرز لبنان را داشته است باعث ایجاد نگرانی در مرز لبنان شده است. گزارش ها از تداوم این درگیری حکایت دارد.

* سیدحسن نصرالله امشب سخنرانی می کند
قرار است سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان امشب سخنرانی مهمی درباره تلاش رژیم صهیونیستی برای آغاز جنگ روانی و نظامی علیه حزب الله لبنان به بهانه نتایج احتمالی دادگاه ترور رفیق حریری و اتهام زنی به مقاومت اسلامی داشته باشد.
رژیم صهیونیستی اقدام به آغاز حملات توپخانه ای بسوی روستای مرزی العدیسه در جنوب لبنان کرد که به تخریب یک باب منزل مسکونی و مجروحیت دو تن انجامید.

* آماده باش ارتش لبنان
گزارش ها حاکی است تمامی واحدهای ارتش لبنان در جنوب به حال آماده باش درآمده اند.یک منبع امنیتی در گفت وگو با رویترز اعلام کرد: درگیری هنگامی آغاز شد که صهیونیست ها اقدام به قطع یک درخت در داخل خاک لبنان کردند که این اقدام، ارتش لبنان را وادار به دخالت و شلیک گلوله های هشداردهنده نمود ک با واکنش توپخانه ارتش اسرائیل پاسخ داده شد.
یک نیروی لبنانی نیز دچار جراحت های سطحی شده است.

* ورود تانک های رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان
گزارش ها حاکی از ورود تانک های ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان است. یک دستگاه تانک این رژیم بسوی یک منزل در جنوب لبنان شلیک کرده است که این اقدام نیز، ارتش لبنان را وادار به پاسخ کرد.

* مجروح شدن یک شهروند و 2 نظامی لبنانی
در این حادثه یک شهروند لبنانی و دو نظامی لبنانی مجروح شدند.

* حمله بالگردهای ارتش رژیم صهیونیستی
یک بالگرد آپاچی ارتش رژیم صهیونیستی بسوی یک خمپاره انداز ارتش لبنان شلیک کرد.
به گزارش مشرق، شاهدان عینی تأکید کردند بمباران پراکنده ارتش اسرائیل بر روی مناطق العدیسه و اطراف آن ادامه دارد.

* پخش برنامه های غیرعادی از شبکه های صهیونیستی
از سوی دیگر در حالی که شبکه المنار وابسته به حزب الله لبنان با پخش برنامه های عادی خود، از بی اهمیت بودن تجاوز بیهوده صهیونیست ها پرده برداشته است شبکه کُِنِست رژیم صهیونیستی در حال پخش تصاویر رزمایش های قبلی این رژیم برای تقویت روحیه صهیونیست هاست که این اقدام جزء برنامه های روتین این شبکه نبوده و غیرمعمول است.

*رسوایی خبرگزاری های غربی
در حالی که خبرگزاری های غربی بویژه خبرگزاری صهیونیستی رویترز در تلاشند با خبرپراکنی به سود رژیم صهیونیستی، ارتش لبنان را عامل آغاز درگیری نظامی معرفی کنند، پلیس این رژیم این قبیل اخبار را تکذیب کرد.
رویترز و دیگر خبرگزاری های غربی گزارش داده بودند که یک فروند موشک کاتیوشا بعدازظهر امروز از سوی لبنان به سمت شمال سرزمین های اشغالی شلیک شده است.
این در حالی است که پلیس اسرائیل اذعان کرده که هیچ موشکی از سوی لبنان به شمال اسرائیل شلیک نشده است.

* رئیس جمهور لبنان: با جانفشانی می ایستیم
میشل سلیمان، رئیس جمهور لبنان در واکنش به تجاوز امروز رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان تأکید کرد: اسرائیل قطعنامه 1701 را زیر پا گذاشته و لذا باید با هر گونه جانفشانی، مقابل آن ایستاد.
به گزارش مشرق، گزارش ها حاکی از کاهش شدت درگیری بین نیروهای لبنانی و نظامیان صهیونیست است.

*تجاوز جنگنده بمب افکن های ارتش رژیم صهیونیستی:
یک منبع لبنانی در این باره گفت: حدود 10 فروند موشک خمپاره امروز از سوی ارتش اسرائیل بسوی یکی از پایگاه های ارتش لبنان در منطقه “البلده” نیز شلیک شده است.
یک منبع لبنانی در البلده نیز در گفت وگو با خبرگزاری آلمان (د.پ.آ) تأکید کرد: دو باب منزل مسکونی آتش گرفته و یک فروند جنگنده بمب افکن ارتش رژیم صهیونیستی نیز اقدام به شلیک دو موشک کرده است.

*یک مقام لبنانی: اسرائیل آغازگر بود
یک مقام دولتی در بیروت نیز اعلام کرد: تماس ها برای جلوگیری از گسترش اوضاع پر تنش در جنوب ادامه دارد و تمامی یگان های ارتش لبنان در جنوب در حال آماده باش کامل به سر می برند.
وی با بیان اینکه درگیری ها پس از اقدام اسرائیل به قطع درختان در داخل خاک لبنان آغاز شد، افزود: یک دستگاه تانک اسرائیلی نیز در داخل اراضی لبنان رصد شده است.

*نماینده پارلمان لبنان: این یک تجاوز رسمی است
قاسم هاشم، عضو فراکسیون “آزادسازی و رشد” در پارلمان لبنان و از شخصیت های نزدیک به حزب الله نیز گفت: از نظر ما، این رخداد، تجاوزی صهیونیستی علیه لبنان و حمله به ارتش لبنان به شمار می آید.
گزارش ها از مجروحیت یک شهروند لبنانی و یک سرباز ارتش این کشور حکایت دارد.

*شهادت دو نیروی ارتش لبنان
دو نیروی ارتش لبنان دقایقی پیش در درگیری با نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.
به گزارش مشرق، این دو تن بر اثر هدف قرار گرفتن یک دستگاه نفربر ارتش لبنان از سوی ارتش رژیم صهیونیستی و آتش گرفتن آن در منطقه الطیبة به شهادت رسیدند.

* تداوم حملات ارتش رژیم صهیونیستی به العدیسه
بر خلاف گزارش خبرگزاری ها مبنی بر برقراری آرامش در جبهه جنوب، بمباران روستای العدیسه توسط ارتش رژیم صهیونیستی از سر گرفته شده است.

*هلاکت یک افسر بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی
شبکه المنار به نقل از منابع امنیتی گزارش داد: یک مقام بلندپایه رژیم صهیونیستی که ارتش اسرائیل قصد داشت وی را به پشت جبهه انتقال دهد در جریان پاسخ نظامی ارتش لبنان، به هلاکت رسید.

*سخنگوی یونیفل: خویشتنداری کنید
سخنگوی نیروهای بین المللی مستقر در لبنان، خواستار خویشتنداری طرفین شد و از ارتش طرفین خواست نهایت خویشتنداری را به خرج دهد.
اندره تینینتی تصریح کرد: درگیری در طول خط آبی در منطقه العدیسه رخ داده است.
وی افزود: اولویت مهم نیروهای یونیفل بازگرداندن آرامش به منطقه است و سانتی بونوانتیف جانشین فرمانده نیروهای یونیفل در تماس با فرماندهی نیروهای مسلح لبنان و نیروهای اسرائیلی است تا طرفین بیشترین خویشتنداری را به خرج دهند.

*شهادت خبرنگار الاخبار
عساف ابو رحال، خبرنگار روزنامه الاخبار که از رسانه های نزدیک به حزب الله لبنان به شمار می آید بر اثر جراحات وارده در جبهه جنوب به شهادت رسید.

*نبیه بری خواستار مداخل شورای امنیت شد
سعدالدین حریری، نخست وزیر لبنان، تجاوز امروز رژیم صهیونیستی به لبنان را محکوم کرد. نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان نیز خواستار ارائه شکایت از سوی دولت لبنان به شورای امنیت سازمان ملل متحد شد.

*تأیید هلاکت نظامی صهیونیست توسط اسرائیل
ارتش رژیم صهیونیستی ضمن تأیید هلاکت یک نظامی این رژیم در درگیری با ارتش لبنان، از اعلام رتبه نظامی وی خودداری کرد. شبکه المنار ساعتی پیش به نقل از منابع امنیتی گزارش داده بود: یک مقام بلندپایه رژیم صهیونیستی که ارتش اسرائیل قصد داشت وی را به پشت جبهه انتقال دهد در جریان پاسخ نظامی ارتش لبنان، به هلاکت رسید.

*تداوم بمباران تلة البویضة و العدیسه
خبرگزاری لبنان گزارش داد: بمباران پراکنده العدیسه و بلندی های البویضه در کفرشوبا از سوی ارتش رژیم صهیونیستی ادامه دارد.
ارتش اسرائیل همچنین به بمباران مواضع ارتش لبنان ادامه می دهد.

*مجروحیت خبرنگار المنار
علی شعیب، خبرنگار شبکه تلویزیونی المنار در بمباران جنوب لبنان توسط ارتش رژیم صهیونیستی مجروح شد. وی به بیمارستان میس الجبل انتقال یافته است.

*رایزنی نتانیاهو با فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی آغاز حمله این رژیم به جنوب لبنان، در حال رایزنی های فشرده ای با فرماندهان ارتش برای بررسی اوضاع در مرزهای سرزمین های اشغالی با لبنان است. بنیامین نتانیاهو همچنین در تماس با فرمانده نیروهای یونیفل، مواضع تل آویو را به وی منتقل کرد.
به گفته رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از منابع سیاسی صهیونیست، تل آویو با نگرانی شدیدی به درگیری های جاری در جنوب لبنان می نگرد.

*موفاز: ایران پشت سر قضیه است
شائول موفاز، رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی تحریک آمیز گفت: شلیک موشک هایی که دیروز از صحرای سینا در مصر بسوی بندر ایلات و عقبه در اردن انجام شد، زیر سر حزب الله لبنان بوده است.
ناظران معتقدند وی با بیان این اظهارات در صدد است که تل آویو تمایل دارد مقاومت اسلامی را نیز به ورطه درگیری در جنوب لبنان بکشاند.
وی در حالی که ارتش این رژیم مشغول بمباران مواضع ارتش لبنان است در اظهاراتی کذب افزود: اسرائیل قصد ندارد به این رخدادها پاسخی بدهد زیرا نمی خواهد اسیر این اقدامات تحریک آمیز شود.
موفاز در ادعای مضحک دیگری، ایران را در ورای درگیری های جاری در شمال سرزمین های اشغالی دانست و گفت: ایران تلاش دارد با هدف گذاشتن چوب لای چرخ مذاکرات صلح، اوضاع اسرائیل را در جبهه های مختلف، متشنج کند.

*پلیس رژیم صهیونیستی: آرام باشید
پلیس رژیم صهیونیستی با صدور اطلاعیه ای، از ساکنان شهرک های صهیونیست نشین خواست آرامش خود را حفظ کنند.
گزارش های دریافتی حاکی است انتشار خبر درگیری های مرزی لبنان، دلهره و وحشت شدیدی را در میان صهیونیست های اشغالگر پدید آورده است.
گفته می شود پناهگاه های این رژیم در حال پذیرش صهیونیست هایی است که از شدت ترس، سیل آسا به این پناهگاه ها هجوم آورده اند.
این در حالی است که شیعیان جنوب لبنان، در منازل خود با آرامش و خونسردی، در انتظار سخنرانی امشی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان هستند تا تکلیف خود را در قبال این آتش افروزی ها بدانند.

*یونیفل: آتش بس برقرار شد
فرماندهی نیروهای یونیفل از پذیرش آتش بس توسط لبنان و رژیم صهیونیستی خبر داد.
جزئیات بیشتری ار این خبر منتشر نشده است.

*بشار اسد: سوریه در هر تجاوز اسرائیل در کنار لبنان است
رئیس‌جمهور سوریه در تماس تلفنی با “میشل سلیمان” تاکید کرد که سوریه در هر تجاوز صهیونیست‌ها در کنار لبنان خواهد بود.
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری سوریه، “بشار اسد” در تماسی تلفنی با میشل سلیمان رئیس‌جمهور لبنان به وی گفت که سوریه در هر تجاوز رژیم صهیونیستی به اراضی لبنانی در کنار این کشور خواهد بود.
اسد در این تماس این اقدام اسرائیل را دلیل دیگری بر تلاش رژیم صهیونیستی بر ناامن کردن لبنان و ایجاد بی‌ثباتی در این کشور دانست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.