چهارشنبه 04 آگوست 10 | 08:01

برخورد با رسانه‌ها صمیمانه واصلاح‌گرایانه است

اِعمال نظارت عمومی بر رسانه‌ها/ برخورد با رسانه‌ها صمیمانه واصلاح‌گرایانه است


معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی پایگاهی تحلیلی- خبری و تنظیم مکانیسمی برای “اِعمال نظارت عمومی بر رسانه‌ها” خبر داد.

محمدعلی رامین در نشست خبری هفدهمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاریها از راه‌اندازی یک پایگاه اطلاع‌رسانی و تنظیم مکانیسمی برای “اِعمال نظارت عمومی بر رسانه‌ها” خبر داد.

وی با اشاره به نظارتهای خاص بر رسانه‌ها آنها را ناکافی خواند و گفت: معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، هیئت نظارت بر مطبوعات و دادستانی بر رسانه‌ها نظارت دارند ولی اینها نظارتهای خاص است. از این پس ما در انتظار اِعمال نظارت عام بر رسانه‌ها هستیم.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با اشاره به کارکردهای نظارتی رسانه‌ها در همه امور به عنوان “چشم بینای جامعه” در عین حال بر لزوم نظارت بر خود آنها (رسانه‌ها) تاکید کرد و افزود: باید اوضاع به گونه‌ای ساماندهی شود که هیچ عنصر نامطلوبی نتواند فضای پاک و اعتماد‌آفرین رسانه‌ها را مورد خدشه و سوءاستفاده خود قرار دهد.

رامین از راه‌اندازی پایگاهی تحلیلی و خبری به نام گویاترین (با دامنه ir) به همین منظور خبر داد و با اشاره به بخشهای مختلف این سایت گفت: ما سعی می‌کنیم بعضی از مطالبی را که برای رسانه‌ها مفید و ضروری است در این پایگاه تحلیلی قرار دهیم تا علاوه بر استفاده عمومی از آن هر رسانه‌ای که علاقمند است ضمن دسترسی به این موضوعات خاص از آنها استفاده کند.

وی با اشاره به اصل هشتم قانون اساسی ادامه داد: این پایگاه تحلیلی امکانی را در اختیار همه شهروندان قرار می‌دهد تا چنانچه دیدگاه، انتقاد یا پیشنهادی به رسانه‌ها داشتند با مراجعه به این پایگاه آن را به اطلاع مسئولین امر و معاونت مطبوعاتی برسانند و مطمئن باشند ما پیگیر خواسته‌های عمومی نسبت به رسانه‌ها هستیم.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد تاکید کرد: این کار اقدامی ضروری برای پالایش عناصری است که نباید در رسانه‌های شرافتمند و پاک جمهوری اسلامی جایگاهی داشته باشند. ضمن اینکه برخی اشکالات و نواقص کار رسانه‌ها را اصلاح می‌کند.

رامین در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه برخورد معاونت مطبوعاتی با رسانه‌هایی که بر اساس تحلیلهای متولیان این پایگاه خبری از نظرات مردم کارشان دچار اشکال است با بیان اینکه “هر نظری در این پایگاه منعکس نخواهد شد” گفت: ما مثل بعضی از این سایتها نیستیم که چیزی می‌نویسند و 100 تا کامنت خودشان را به عنوان دیگران زیرش می‌نویسند. این شیوه ما نیست. ضمن اینکه برخورد ما با رسانه‌ها صمیمانه، محبت‌آمیز و اصلاح‌گرایانه است و برخورد خشن با کسی نمی‌کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.