چهارشنبه 04 آگوست 10 | 08:19

کنگره بین المللی حافظ در شیراز برگزار می شود

رئیس کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی استان فارس از برگزاری کنگره بین المللی حافظ با 845 میلیون ریال اعتبار در شیراز خبر داد.


رئیس کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی استان فارس از برگزاری کنگره بین المللی حافظ با 845 میلیون ریال اعتبار در شیراز خبر داد.

حامد دهقانان در کارگروه فرهنگی اجتماعی استان که به منظور بررسی طرح ها و پروژه های حوزه اجتماعی و فرهنگی استان برگزار شد اظهار داشت: از محل اعتبارات ارتقای شاخص های فرهنگی استان در سال جاری کنگره بین المللی حافظ در شیراز برگزار می شود.

وی پیوند نسل جوان با مفاخر ادبی گذشته، ایجاد فضای فرهنگی جهت تبادل اطلاعات حافظ پژوهان، ایجاد انگیزه جهت پژوهش در ارتباط با حافظ، حرکت در جهت به ثبت رساندن شیراز به عنوان شهر خلاق ادبی، معرفی فرهنگ و ادب ایران اسلامی به جهان و تجلیل از مقام علم و دانش پژوهی را از مهمترین اهداف برگزاری کنگره بین المللی حافظ در شیراز عنوان کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس در ادامه به نقش شهر مقدس شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و دارالعلم که از دیرباز شاعران و نویسندگان بسیاری را در خود پرورانده اشاره کرد و افزود: معرفی و پاسداشت شاعران و نویسندگان استان فارس به جامعه امروز و صیانت از فرهنگ ایرانی اسلامی در مقابله با بیگانه ایجاب می کند تا مراسم بزرگداشت سردمداران علم و فرهنگ از جمله حافظ هر چه باشکوه تر برگزار شود.

دهقانان از حضور شخصیتهای فرهنگی، علمی، ادبی و مهمانان خارجی در کنگره بین المللی حافظ در سال جاری خبر داد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.