چهارشنبه 04 آگوست 10 | 08:37

افزايش فعاليت تبليغاتي فرقه بودائي در ايران

بودائي ها هم مانند سيك‌ها، فضاي مجازي را بهترين عرصه براي فعاليت تبليغاتي خود يافته‌اند از همين رو ملاحظه مي‌شود كه تعدادي وبلاگ شخصي و گروهي به زبان فارسي توسط پيروان آئين “بودا ” راه‌اندازي شده است.


در سال‌هاي اخير پيروان اديان و فرقه‌هاي مختلف ضاله و منحرف از جمله مسيحيت، بهائيت، وهابيت، زرتشت، شيطان پرستي و غيره و نيز برخي فرقه‌هاي عرفاني‌هاي كاذب، براي جذب هر چه بيشتر اعضاي جديد و منحرف كردن افكار شيعيان به ويژه جوانان، بر فعاليت‌هاي تبليغاتي خود در كشورمان افزوده‌اند.

هر گروه از پيروان اين اديان و فرقه‌هاي انحرافي، از سبك خاصي براي فريب جوانان استفاده مي‌ كنند. براي نمونه مسيحيان همزمان با توزيع رايگان كتاب انجيل و تكيه بر مسأله صلح دوستي و مهر و محبت، بر تبليغات خود افزوده‌اند.
پيروان فرقه بهائيت نيز از روش‌هاي گوناگون به ويژه تكيه بر روش‌ها و جذابيت‌هاي جنسي استفاده مي‌كنند. اما وهابيت كه حامي اصلي آن دولت سعودي است، با تكيه بر پول نفت شاهزادگان وهابي آل سعود، تلاش مي‌كنند با پرداخت كمك‌هاي نقدي و غيرنقدي به خانواده‌هاي فقير شهرها و روستاهاي مرزي و جنوبي كشور، آنان را فريب داده و با انديشه‌هاي انحرافي خود همسو كنند. پيروان فرقه‌هاي عرفاني كاذب نيز با برگزاري جلسات خانگي، تلاش مي‌كنند بر جوانان تأثير بگذارند. اما شيطان پرست ‌ها بيشتر از طريق نمادهاي خود كه به نظر مي‌رسد براي برخي جوانان جذابيت خاصي دارد، تلاش كرده‌اند براي خود جاي پايي باز كنند.

پيروان آئين “سيك ” هم در ايران كه تعداد آنان بسيار اندك است، چند ماهي است كه تحركات و فعاليت‌هاي تبليغاتي براي جذب هر چه بيشتر نيرو و ترويج افكار و انديشه‌هاي منحرف خود افزوده‌اند. پيروان اين آئين، فضاي مجازي را بهترين عرصه براي فعاليت تبليغاتي خود يافته‌اند از همين رو ملاحظه مي‌شود كه تعدادي وبلاگ شخصي و گروهي به زبان فارسي توسط پيروان آئين “سيك ” راه‌اندازي شده است.

اما پيروان فرقه بودا هم در كشورمان وضعيتي شبيه به سيك ها دارند. از تعداد بسيار كمي برخوردارند و مدتي است كه تحركات و فعاليت‌هاي تبليغاتي براي جذب هر چه بيشتر نيرو و ترويج افكار و انديشه‌هاي منحرف خود افزوده‌اند.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.