چهارشنبه 04 آگوست 10 | 09:27

«مقاومت» دست متجاوزان به ارتش لبنان را قطع خواهد كرد

دبيركل حزب‌الله لبنان مقابله ارتش با تجاوزات رژيم صهيونيستي را “دلاورانه ” توصيف و به رژيم صهيونيستي هشدار داد كه مقاومت دست اين رژيم را در صورت تعدي به ارتش لبنان قطع خواهد كرد.


سيدحسن نصرالله در جشن چهارمين سالگرد پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 ميلادي طي سخناني كه به طور مستقيم از شبكه المنار پخش مي‌شد، با اشاره تجاوز مرزي روز گذشته رژيم صهيونيستي به لبنان گفت: آنچه در مرز لبنان و فلسطين اشغالي روي داد، رويارويي دلاورانه ارتش ملي لبنان بود.

*دوشادوش ارتش با تجاوزگري رژيم صهيونيستي مقابله مي‌كنيم
سيدحسن نصرالله در ادامه سخنانش افزود: تجاوزگري اسرائيل عليه لبنان متوقف نخواهد شد و با وجود توقف عمليات رزمي كلي از زمان پايان جنگ 33 روزه عليه لبنان در سال 2006 ميلادي همچنان وجود دارد.
دبيركل حزب‌الله لبنان گفت: آنچه كه امروز در مرزهاي لبنان با رژيم صهيونيستي از پايداري و وفاداري و جانفشاني نيروهاي ارتش لبنان در مرزهاي اين كشور با فلسطين اشغالي روي داد، نحوه اين سخنراني را تغيير داد.
وي اولين بخش از سخنراني خود را به تجاوزات مستمر رژيم صهيونيستي اختصاص داد و گفت كه بعد از آن موضوع دادگاه رفيق الحريري نخست‌وزير اسبق لبنان را مورد بررسي قرار مي‌دهد، سفر رهبران كشورهاي خارجي و عربي به لبنان نيز در همين راستا بررسي مي‌شود.
نصرالله در ادامه تاكيد كرد كه جنگ 33روزه و معادلات پيرامون آن سومين موضوع مورد بررسي در اين سخنراني است و مسئوليت‌هاي لبناني‌ها در مرحله كنوني و آينده نيز در اين سخنان بحث خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه تجاوز مستمر رژيم صهيونيستي به لبنان همچنان ادامه دارد، تاكيد كرد كه اين تجاوز در انواع مختلف همچنان عليه لبنان و مردم و ثبات اين كشور ادامه دارد.
وي با اشاره به اينكه رژيم صهيونيستي از آگوست سال 2006 تاكنون بيش از هفت هزار بار قطعنامه 1701 را ناديده گرفته و حريم هوايي يا زميني لبنان را مورد تجاور قرار داده است، تاكيد كرد آنچه كه امروز شاهد آن بوديم يكي از انواع اين تجاوزها بود كه نيروهاي ارتش موفق شدند وظيفه خود را انجام دهند و با آن مقابله كنند.
دبيركل حزب‌الله لبنان ادامه داد كه از همان لحظه اول اين تجاوز، نيروهاي حزب‌الله در آماده باش كامل قرار گرفتند و همگام با اين حوادث، اتفاقات به وجود آمده را زير نظر داشتند.
وي تاكيد كرد كه منطقي اين بود كه مقاومت خود را در اختيار ارتش قرار دهد و به همين علت اين حزب با ارتش تماس گرفت و آمادگي كامل خود را براي مقابله با دشمن به فرمانده ارتش ابلاغ كرد.
نصرالله ادامه داد: با رئيس جمهور، رئيس مجلس و نخست‌وزير نيز تماس‌هايي برگزار كرديم و همين موضوع را به آنها نيز ابلاغ كرديم، ما گفتيم كه مقاومت هيچ كاري انجام نخواهد داد و با نظم و انضباط كامل رفتار خواهد كرد و در اختيار ارتش خواهد بود.
وي ساعت‌هاي گذشته روز سه‌شنبه را بسيار حساس توصيف كرد و گفت كه اين حساسيت رفتار آرام را مي‌طلبيد.
وي تاكيد كرد كه پيام لبنان به اين تجاوز اين بود كه هرگز در برابر هر تجاوزي حتي يك وجب از خاك كشور كوتاه نخواهد آمد و با تمام شجاعت در برابر آن خواهد ايستاد و لبنان از كسانيكه تهديد به جنگ با اين كشور مي‌كنند، نمي‌ترسد.
سيد حسن نصرالله پيام ديگر امروز را اين نكته دانست كه مقاومت در آمادگي كامل قرار دارد و ملت لبنان نيز در سرزمين خود ثابت قدم است.
دبيركل حزب‌الله لبنان افسران و نظاميان ارتش را برادران حزب‌الله در معناي انساني و نمادي از كرامت لبناني‌ها در معناي ملي دانست و تاكيد كرد كه آيا ممكن است كه يك لبناني كه قدرت ايستادن در كنار ارتش را دارد، هنگامي كه اين ارتش مورد حمله موشكي قرار مي‌گيرد، بيكار بنشيند؟
نصرالله تاكيد كرد: من با صراحت مي‌گويم در هر مكاني كه دشمن صهيونيستي به ارتش تجاوز كند و دست مقاومت به آن برسد، مقاومت كوتاه نخواهد آمد و دستي كه براي تجاوز به ارتش دراز شود را قطع خواهد كرد.

*از سفر آتي رئيس جمهوري ايران به لبنان استقبال مي‌كنيم
دبيركل حزب‌الله در ادامه جشن چهارمين سالگرد پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 ميلادي از سفر آتي رئيس جمهوري اسلامي ايران به لبنان استقبال كرد.
وي از سفر اخير “بشار اسد ” رئيس جمهوري لبنان و “عبدالله دوم ” شاه عربستان به لبنان استقبال كرد و گفت: اين سفرها به بيروت سفرهاي مباركي است كه ما از آن استقبال مي‌كنيم زيرا نزديك شدن كشورهاي عربي بركت‌ها زيادي را براي منطقه خواهد داشت.
دبيركل حزب الله همچنين با اشاره به سفر امير قطر و بازديد وي از روستاهاي جنوب لبنان گفت: مردم جنوب نيز قدرداني خود را اعلام داشتند زيرا قطر و كشورهاي ديگر در بازسازي جنوب لبنان كمك كردند.
سيد حسن نصرالله افزود: لبنان همچنين در انتظار سفر دكتر “محمود احمدي نژاد ” به سر مي‌برد و از همه رؤسايي كه به لبنان سفر مي‌كنند، استقبال مي‌كنيم.
دبيركل حزب‌الله گفت: نشست سه جانبه اخير در بيروت با مشاركت عربستان، لبنان و سوريه ابعاد مختلفي را مورد توجه قرار داد و در آن تاكيد شد كه وحدت لبنان بايد محترم شمرده شود كه اين امر برخلاف روياهايي است كه اسرائيل عليه لبنان در سرمي‌پروراند.

* درخواست تدوين راهبرد دفاعي براي آزادسازي اراضي اشغالي لبنان
سيدحسن نصرالله در ادامه سخنان خود خواستار تدوين راهبرد دفاعي و آزادسازي كشتزارهاي اشغالي “شبعا ” و تپه‌هاي “كفرشوبا “ي لبنان شد كه در اشغال رژيم صهيونيستي قرار دارد.
وي افزود: دولت لبنان اولين مسئول در زمينه راهبرد دفاعي آزادسازي اراضي اشغالي لبنان است و در اين زمينه مسئوليت دارد؛ هرچند كه همه ما در مقابله با اشغالگري تكليف و مسئوليت داريم تا آن بخش از سرزمين ما را كه در اشغال است، آزاد كنيم.
نصرالله افزود: ما آماده هستيم كه با بهترين راهبرد آزادسازي را ارايه كنيم زيرا بهترين تجربه را داريم.
دبيركل حزب‌الله همچنين خواستار رسيدگي قاطع به پرونده جاسوس‌هاي رژيم صهيونيستي كه در لبنان دستگير شده‌اند، شد.

* شناسايي جاسوسان “موساد ” ضربه‌اي به رژيم صهيونيستي بود
دبيركل حزب‌الله لبنان شناسايي جاسوسان موساد را ضربه‌اي به دشمن صهيونيستي دانست و بر ادامه فعاليت دستگاه‌هاي امنيتي براي متلاشي كردن كامل اين شبكه در لبنان تاكيد كرد.
سيد “حسن نصرالله ” در ادامه سخنان خود در جشن چهارمين سالروز پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه در تابستان 2006 گفت كه اسرائيل به تمامي موسسات نظامي و امنيتي نفوذ كرده است اما خطرناك‌تر از همه اينها بخش ارتباطات است.
وي افزود: هدف جاسوسان جمع‌آوري اطلاعات است و بهترين وسيله براي اين كار بخش ارتباطات است بنابراين بايد انتظار داشته باشيم كه حجم نفوذ در بخش ارتباطات بيشتر از آن چيزي باشد كه تاكنون شناخته شده است و اين براي اسرائيلي‌ها توان تسلط مي‌بخشد.
نصرالله اظهار داشت: لبنان در مقابل تجاوز بزرگ و مداوم قرار دارد اما در عين حال در مقابل دستاورد بزرگ امنيتي است، بازداشت 100 جاسوس طي دو سال چه معني دارد، چند جاسوس ديگر در كشور باقي مانده است، شناسايي اين جاسوسان ضربه‌اي به دشمن بود و بايد اين كار بدون هيچ معطلي ادامه يابد، مقاومت در خدمت دستگاه‌هاي امنيتي باقي خواهد ماند و فعاليت در تمامي بخش‌ها بويژه بخش ارتباطات همچنان ادامه دارد و نبايد به هر دليل مذهبي يا طايفه‌اي در اين مورد ملايمت نشان داد، مسامحه در اين باره بنا به هر دلايلي جايز نيست.
وي تصريح كرد: سكوت در برابر هر مزدوري اشتباه بزرگي است زيرا احتمال دارد كه اطلاعات زيادي به دشمن داده باشد، امروز من خواستار تسريع در اجراي مجازات اعدام بويژه حكم اعدام مجرميني كه در جنگ جولاي مشاركت داشتند، هستم آنها هرگز نبايد زنده بمانند، دشمن اسرائيلي بدون اطلاعات همانند فيل نابيناست و قادر به تحقق هيچ يك از اهداف خود نيست، بايد آزادي اراضي اشغالي را ادامه داد، بار ديگر خواستار وضع راهبرد آزادي هستم و مي‌گويم كه دولت مسئول است و ما آنرا به رسميت مي‌شناسيم، ما با تجاوز مقابله مي كرديم زيرا دولت توانايي آنرا نداشت و همه ما به ايجاد راهبرد براي مقابله با تجاوز و آزادي زمين توجه داريم و قادر هستيم كه بهترين راهبرد دفاعي و آزادي را داشته باشيم زيرا ما ارتش، ملت و مقاومت را داريم كه پيروزي را تجربه كرده است.

*جنگ‌هاي اسرائيل عليه لبنان با “چراغ سبز آمريكا ” بوده است
سيدحسن نصرالله در ادامه سخنان خود در جشن چهارمين سالگرد پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 ميلادي گفت: ما مقاومت كرديم و در نهايت پيروز شديم و محاسبات همه آنها غلط از آب درآمد.
وي به حمايت بي‌سابقه و گسترده غربي‌ها از رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه عليه لبنان اشاره اما درعين حال تاكيد كرد: آنها نتوانستند به نتيجه برسند.
دبيركل حزب‌الله گفت: همه جنگ‌هاي اسرائيل عليه لبنان با چراغ سبز آمريكا بوده است.
وي گفت: امروز حادثه‌اي را در جنوب لبنان شاهد بوديم كه نظير حوادث جنگ 33 روزه بود و در منطقه “العديسه ” درگيري‌هايي روي داد اما ارتش لبنان در مقابل آن ايستاد و در جنگ 33 روزه مقاومت كاري كرد كه نيروهاي اسرائيلي بزدلانه از لبنان گريختند.
سيد حسن نصرالله گفت: اما امروز نيز عرض مي‌كنم كه اسرائيلي‌ها تلاش مي‌كردند با بمباران ارتش لبنان، نوعي گسست در ارتش لبنان ايجاد كنند و طرح آنها اين بود.
وي افزود: هدف آنها اين است كه با ناامني جنوب لبنان، صدها هزار لبناني را مجبور به كوچ كنند و برنامه آنها اين است كه لبناني‌ها از جنوب لبنان فرار كنند و مردم را عليه مردم مقاومت بشورانند اما نمي‌دانند كه مردم جنوب لبنان شريفترين، باوفاترين و عزيزترين مردمان هستند.
دبيركل حزب‌الله گفت: برنامه آنها اين است كه مناطق لبنان را تسليم بكنند و تلاش مي‌كردند كه كاري بكند كه تا مردم در جنوب لبنان در مقابل مقاومت قرار بگيرند؛ اما آرزوي خودشان را به گور بردند.
وي تاكيد كرد: امروز تمام لبنان اعم از مسيحيان و مسلمانان در كنار هم هستند و هيچ اختلافي در دفاع از ارزشها و لبنان ندارند و آنها كه دل بسته‌اند مقاومت را درهم بكوبند؛ قطعا به نتيجه‌اي نخواهند رسيد.
دبيركل حزب‌الله تاكيد كرد: اسرائيل از “خانه عنكوت ” سست‌تر است و ما جنوب لبنان را آزاد كرديم و در سالروز پيروزي در جنگ 33 روزه تاكيد مي‌كنم كه شما مردم جنوب بوديد كه دشمن را مجبور به فرار كرديد و ما معادله جديدي را ارايه كرديم.
وي افزود: بعد از اين جنگ روشن شد كه مقاومت در ميدان عمل واقعيت و نتايج را رقم مي‌زند؛ نه اينكه عده‌اي يا گروهي و سازمان‌هايي در پشت درهاي بسته سرنوشت جنگ‌ها و سرنوشت كشورها و جريان‌ها را رقم بزنند.
دبيركل حزب‌الله گفت: ما بايد از اختلاف خودداري كنيم و در كنار هم باشيم و آمادگي ما در اين شرايط ضروري است.
وي افزود: هدف ما اين است كه از كشور و سرزمين خويش حمايت كنيم و ما نمي‌توانيم بنشينيم كه به سرزمين ما تجاوز بشود و قطعا به آن واكنش نشان خواهيم داد.

* بيشتر كشورهاي دنيا در جنگ 33 روزه با اسرائيل همراه بودند
دبيركل حزب‌الله لبنان تاكيد كرد كه مقاومت لبنان در حالي در جنگ 33 روزه بر رژيم صهيونيستي پيروز شد كه بيشتر كشورهاي جهان با دشمن همراه بودند.
به گزارش فارس، سيد حسن نصرالله در ادامه سخنان مهم خود به مناسبت سالروز پيروزي نيروهاي مقاومت بر رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه به سومين موضوع از سخنراني خود اشاره كرد و گفت كه همه، اهداف صهيونيست‌ها از جنگ 33 روزه عليه لبنان را مي‌دانند، هدف از اين جنگ شكست دادن و از هم پاشيدن مقاومت بود، چون اين طرح مقدمه‌اي براي ترسيم افق‌هاي خاورميانه جديدي بود كه “كاندوليزا رايس ” وزير خارجه وقت آمريكا آن را ترسيم كرده بود.
وي ادامه داد كه يكي از رهبران سياسي لبنان به من پيام داد و گفت كه براي توقف جنگ با يكي از مقامات ارشد عربي تماس گرفته و اين مقام عربي به وي گفته است كه تصميمي بين‌المللي براي از بين بردن حزب‌الله لبنان گرفته شده است، موضوع دو اسير در اين جنگ مطرح نبود.
وي مطلب ديگري را درباره اهداف اين جنگ مطرح كرده و گفت كه يكي از مسئولان عربي كه با هيئتي به شوراي امنيت در نيويورك رفته بود، به من گفت: “جان بولتون ” در هنگام ورود از ما استقبال كرد و پرسيد، براي چه به اينجا آمده‌ايد؟ ما گفتيم كه مي‌خواهيم جنگ را متوقف كنيم، بولتون به ما گفت: وقت خود را تلف مي‌كنيد، جنگ تنها در دو حالت متوقف مي‌شود، اول اينكه مقاومت از بين برود و دوم اينكه حزب الله تسليم شود و سلاح خود را بر زمين بگذارد.
دبيركل حزب‌الله با بيان اين خاطرات ادامه داد: اين ماهيت جنگي بود كه ما در آن پايداري كرديم و پيروز شديم، در آن زمان بيشتر كشورهاي دنيا با دشمن بودند و موضوع دو اسير مطرح نبود، امروز نيز تنها موضوع العديسه مطرح نبود، چرا كه ممكن بود اين اتفاق به جنگ كشيده شود.
نصرالله ادامه داد: آنها روي جنگ حساب‌هاي زيادي باز كرده بودند، آنها انتظار داشتند كه مقاومت از بين برود و ارتباطات آن با خارج قطع شود و مبارزان آن فرار كنند، اما وجود شما را مانند كوههاي استوار يافتند و همچنان اين ديد را خواهند داشت، آنها انتظار داشتند تا ارتش لبنان از طريق موشك‌باران پايگاه‌ها از بين برود اما شرف و جانفشاني و وفاداري آن را ديدند، آنها از مهاجرت يك ميليون انسان از جنوب لبنان خبر مي‌دادند كه به مقاومت اعتراض مي‌كنند و تسليم شدن را به آنها تحميل مي‌كنند، اما ديدند كه شما بهترين مردم و شريفترين آنها هستيد و همانگونه نيز باقي خواهيد ماند.
نصرالله افزود كه آنها تصور مي‌كردند كه بقيه مكان‌هاي لبنان از نيروهاي مقاومت خالي خواهد شد و مساجد و كنيسه‌ها خالي مي‌شوند، خلاصه آنها شكست اراده سياسي در لبنان را پيش‌بيني كرده بودند، اما در لبنان بزرگ‌مرداني بودند كه بر روي مقاومت و توان آن حساب كردند و در حساب‌هاي خود پيروز شدند.
نصرالله تاكيد كرد: ما همگي مقاومت كرديم و پيروز شديم و اراده خود را بر تمام جهان تحميل كرديم.
وي در ادامه به نقل از همان مسئول عربي در هيئت اعزامي به نيويورك گفت: ما 10 يا 14 روز بود كه به نيويورك رسيده بوديم كه اوضاع تغيير كرد، در يكي از شب‌ها نماينده اسرائيل پيش يكي از نمايندگان عرب رفت و به او گفت كه تصميم به توقف جنگ گرفته شده است، بولتون به او گفته بود كه تصميم بر توقف جنگ گرفته شده است و هنگامي كه اين مسئول از علت اين تصميم پرسيده بود، بولتون گفته بود: دوستان اسرائيلي ما به ما اطلاع دادند كه از ادامه جنگ عاجز هستند و ادامه آن به مصيبتي براي اسرائيل تبديل خواهد شد.
نصرالله ادامه داد: اين مسئول عربي به من گفت كه اين شما بوديد كه جنگ را متوقف كرديد و توقف آن را بر همه جهان تحميل نموديد.

* حزب‌الله از هر كمكي براي كشف حقايق ترور “حريري ” دريغ نخواهد كرد
دبيركل حزب الله لبنان رژيم صهيونيستي را مسئول ترور “رفيق حريري ” نخست وزير اسبق لبنان دانست و خواستار دادگاهي لبناني براي رسيدگي به اين ترور و روشن شدن حقيقت شد.
سيدحسن نصرالله گفت: هدف تجاوزگري 33روزه رژيم صهيونيستي به لبنان در سال 2006 ميلادي براي از بين بردن مقاومت لبنان بود و آنها نقشه خاورميانه بزرگ را در سر مي‌پروراندند.
وي تاكيد كرد: اگر ما در اين زمينه همكاري كرديم، اين فقط به معناي نجات دادن لبنان از يك فتنه و بلوا نيست، بلكه به اين طريق خواهيم توانست عدالت و درستي را آشكار سازيم.
دبيركل حزب الله لبنان افزود: دادگاه صرفا نبايد به شاهدان دروغين اكتفا كند، بلكه در اين زمينه مي‌خواهم كميته‌اي لبناني تشكيل شود تا ماهيت اين شاهدان و دورغين و مزدور بودن آنها را آشكار سازد، شايد اين موضوع سرنخي به دست دادگاه بدهد تا به حقايق امر دست يابد.
سيد حسن نصر‌الله با مفيد دانستن تشكيل چنين كميته‌اي تاكيد كرد: چه اشكالي دارد چنين كميته‌اي تشكيل شود، در حالي كه همه ما از گواهي اين شاهدان دروغين ضربه خورده‌ايم، آيا ما اين حق را نداريم كه از دولت بخواهيم كميته تفحصي در اين زمينه تشكيل دهد.
وي در ادامه افزود: بدانيد حزب الله آماده ارائه كمك در تمام زمينه‌هايي است كه به كشف حقايق كمك كند و بدانيد، حزب الله در اين زمينه پيشگام خواهد بود.
سيد حسن نصر الله در ادامه سخنراني خود گفت: در ابتدا از متهم شدن حزب الله به ترور حريري توسط رژيم صهيونيستي سخن خواهم گفت و در بخش دوم به ارزيابي عملكرد دادگاه بين المللي و كميته تحقيق و كيفر خواستي خواهم پرداخت كه بر پايه حدس و گمان ارائه شده است،‌ چون برخي اعتقاد دارند، سخن گفتن از دادگاه در اين برهه موجب بروز آشوب و بلوا در كشور خواهد شد و لبنان اكنون بيش از هر چيزي به آرامش نياز دارد،‌ به هر روي بحث و گفتگو در اين زمينه را به بخش دوم موكول خواهم كرد.
نصر الله سپس به بخش اول صحبت‌هاي خود پرداخت و در اين‌باره گفت: در مورد بخش اول صحبت‌هايم به طور مشروح و مفصل در كنفرانس خبري روز دوشنبه سخن خواهم گفت. من خواهم گفت كه ما آرشيو مهمي از جنگ و مبارزه با رژيم صهيونستي تهيه كرديم و با كارگروهي كه براي تحقيق در اين زمينه تشكيل داديم به نتايج مهمي دست يافتيم.
دبيركل حزب الله در ادامه تاكيد كرد: در آن كنفرانس خبري دليلي ارائه خواهم داد كه نشان مي‌دهد، رژيم صهيونيستي از طريق مزدوران خود از دشمني سياسي حزب الله با حريري از سال 1993 سوء استفاده كرد تا اين باور را در ميان خود و هم‌پيمانانش ايجاد كند كه حزب الله خواستار ترور حريري بود و من با افكار عمومي جهان نه از طريق توسل به كميته تحقيق جهت بازنگري در نظريه و ديدگاه صهيونيست‌ها كه از طريق اطلاعات و داده‌هايي كه خود به آنها دست يافتيم، سخن خواهم گفت.
نصر الله تاكيد كرد: اين ما هستيم كه رژيم صهيونيستي را مسئول ترور رفيق حريري مي‌دانيم و در اين زمينه در كنفرانس خبري هفته آينده اطلاعاتي ارائه خواهم داد كه بي‌شك افق مهمي را براي تحقيقات كميته و رسيدنش به حقايق امر خواهد گشود.
ديبر كل حزب الله سپس گفت: من به تمام كساني كه به ما گفتند اگر مدركي عليه رژيم صهيونيستي داريد، ارائه دهيد، خواهم گفت، من مجبورم راز بسيار مهمي را از عمليات مقاومت در لبنان آشكار سازم تا ثابت كننده ادعاهايم باشد كه آنها را ارائه خواهم داد.

* ماهيت رژيم صهيونيستي تجاوزطلبي است
دبيركل حزب‌الله لبنان ماهيت رژيم صهيونيستي را تجاوزطلبي دانست و گفت اين رژيم نياز به بهانه‌اي براي حمله به لبنان ندارد.
، سيد “حسن نصرالله ” در ادامه سخنان خود در جشن چهارمين سالروز پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه در تابستان 2006 گفت كه يكي از انواع تجاوزات به لبنان همان چيزي است كه از سال‌ها پيش اطلاع داريم ما در هفته گذشته‌ها شنيديم كه “اشكنازي ” از نزديك بودن صدور حكم اوليه دادگاه ترور حريري و متهم كردن حزب‌الله سخن گفت اما ما رسانه‌هاي اسرائيلي را دنبال كرديم و ديديم كه در مورد اسامي و پيش‌بيني‌هايي سخن مي‌گويند، اسرائيلي با خرسندي و سعادت كامل از آنچه كه احتمال مي‌دهد لبنان به سمت آن حركت مي‌كند، سخن مي‌گويد از فتنه و انزواي مقاومت مي‌گويد.
وي افزود: ما چند هفته پيش ناقوس خطر را به صدا در آورديم تا توجه لبناني‌ها و همه دوستان در لبنان را به خطري كه براي لبنان و مقاومت تدارك ديده شده است جلب كنيم ، شكي نيست كه مطرح كردن مسئله‌اي با اين حجم و حساسيت كشمكش‌هايي به وجود آورد اما خطرات شديدتري بر آن سايه افكند، برخي شخصيت‌هاي ملي نيز اين ترس‌ و نگراني‌ها را ايجاد كردند، همه در چنين فضايي زندگي مي‌كنند اما اندك كساني هستند كه در مورد آن سخن مي‌گويند.
وي با اشاره به سفر اخير پادشاه عربستان سعودي و رئيس جمهور سوريه به لبنان اظهار داشت: ما از هر گونه نزديكي اعراب بويژه عربستان و سوريه به يكديگر خرسند هستيم زيرا ثمره و بركت نزديكي اعراب و يا خصومت آنها ابتدا در لبنان بروز مي‌كند، امير قطر نيز به لبنان و بويژه به روستاي جنوب اين كشور سفر كرد و مردم از تمامي كسانيكه در كنار آنها براي آباداني ويرانه‌هاي جنگ ايستاده‌اند، قدرداني كردند، همچنانكه لبنان در انتظار سفر رئيس جمهور ايران پس از عيد فطر به لبنان است، ما از تمامي كسانيكه به اين كشور سفر مي‌كنند، استقبال مي‌كنيم.
وي در ادامه تاكيد كرد: نشست سه‌جانبه بدنبال سفر مشترك [اسد و ملك عبدالله] برگزار شد و محور اصلي آن حمايت لبنان در برابر آنچه تدارك ديده شده است، بود و آنگونه كه ما متوجه شديم تلاش عربي در حمايت از لبنان و بستن راه در برابر تمامي رؤياهاي اسرائيل وجود دارد و ما همگي بايد همكاري كنيم و اوضاع را آرام كنيم تا تلاش‌ها نتيجه بدهد، ما از اين تلاش عربي استقبال مي‌كنيم و تاكيد مي‌كنيم كه همگي ما خواهان حقيقت هستيم و با تقلب و سياسي كردن مخالفيم، ما عدالت را مي خواهيم و همچنانكه اين حق شخصي خانواده نخست‌وزير شهيد است حق تمامي لبناني‌ها نيز هست، ما خواهان حفظ كشور، وحدت و صلح داخلي آن هستيم و از آنجايي كه خواهان حقيقت و حفظ كشور هستيم چند هفته پيش فرياد خود را بلند كرديم.
نصرالله همچنين گفت كه بنابر وعده‌اي كه داده پيش از ماه مبارك رمضان و روز دوشنبه 9 آگوست ساعت 8 و نيم (به وقت محلي) يك كنفرانس مطبوعاتي برگزار مي‌كند و طي آن به دو مسئله مهم خواهد پرداخت.
سيد حسن نصرالله در ادامه سخنان مهم خود به مناسبت سالروز پيروزي نيروهاي مقاومت بر رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه با تاكيد بر اينكه “هيچ كس نمي‌تواند به خاك ما بيايد و ما را اسير كند ” مردم را خطاب قرار داده و گفت: هنگامي كه جهان دشمني با شما را در پيش گرفته بود، اين شما بوديد كه توقف جنگ را به اسرائيل تحميل كرديد.
وي بروز جنگ قريب الوقوع را بعيد دانسته و در عين حال گفت كه اين احتمال هميشه وجود دارد.
دبيركل حزب الله لبنان ادامه داد كه به دور از هر تحليلي بايد گفت كه تا زماني كه ماهيت اسرائيل تجاوزطلبي باشد، اين رژيم نياز به بهانه‌اي براي حمله به لبنان ندارد، وي تاكيد كرد كه اين مسئولان لبنان هستند كه بايد محتاط و هشيار و آماده باشند.
وي درباره معادلات خود در زمينه حفاطت از لبنان نيز گفت كه در گذشته معادلاتي را در سطوح زميني و دريايي مطرح كرده است و تنها نيروي هوايي باقي مانده است، نصرالله تصريح كرد كه مقاومت با سياستي مبهم ساختار خود در اين زمينه را تكميل مي‌كند تا اسرائيل در اين زمينه نيز گمراه شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.