چهارشنبه 04 آگوست 10 | 09:25

«حرف آخر عشق» با یادی از قیصر امین‌پور منتشر می‌شود

کتاب «حرف آخر عشق» شامل شعر و عکس زنده یاد قیصر امین پور توسط انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.


این کتاب تولید حوزه هنری استان تهران و عنوان کتابی متشکل از گزیده شعرها و عکسهایی از زنده یاد قیصر امین پور است.
عباس محمدی، مسئول مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری استان تهران درباره «حرف آخر عشق» گفت:انتخاب شعرهای این کتاب برعهده حسن شیخ حائری بوده که شامل بیش از 30 شعر از این شاعر و به همراه عکسهایی از وی که روی آنها کار گرافیکی شده است به صورت تلفیقی آمده است بدین شکل که یک صفحه شعر و مقابل آن تصاویر آورده می شود.

محمدی با بیان اینکه از همکاری خانه شاعران جوان برای تدوین این کتاب به ویژه در بخش عکس بهره برده شده است درباره عکس های انتخاب شده گفت:عکسهای «حرف آخر عشق» بیشتر از آرشیو واحد تجسمی حوزه هنری انتخاب شده و در بین آنها عکسهایی که تاکنون دیده نشده و یا کمتر دیده شده موجود است.

وی در مورد طراحی گرافیکی این کتاب هم گفت: این کتاب که از نظر گرافیک دارای اهمیت است توسط فرزاد ادیبی طراحی و اجرا شده است و فکر می کنم از این لحاظ بتواند مخاطب را به خود جلب کند.
محمدی تاکید کرد: انتخاب شعرها بیشتر بر اساس حال و هوای شعرها بوده و در این کتاب با تصویرهای نابی از قیصر امین پور روبه رو می شویم که در ترکیب با شعرها کاری نو ایجاد کرده است.

وی تلفیق شعر و عکس را مهمترین ویژگی این کتاب دانست و درباره چرایی این موضوع اظهار کرد: اگر می خواستیم کتابی منتشر کنیم که فقط به عکسها اختصاص دارد از جذابیت آن کاسته می شد و از سوی دیگر زنده یاد امین پور شخصیتی است که هنرش شعر اوست پس در نظر گرفتیم کاری تلفیقی داشته باشیم تا شعرها زبان گویای عکسها باشند.

محمدی در پایان تاکید کرد: عکسهای این کتاب که بیش از 100 صفحه خواهد داشت، خیلی ناب هستند و کمتر دیده شده اند و اگر هم به نمایش درآمده اند بیشتر در نمایشگاههای عکس بوده و با انتشار کتاب امکان دیده شدن آنها برای افراد بیشتری فراهم می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.