چهارشنبه 04 آگوست 10 | 10:49

رئیس جمهور سناریوی «جام زهر» جدید را افشا کرد

رئیس جمهور به تشریح جزئیات بیشتری از سناریوی طراحی شده از سوی غرب علیه کشورمان پرداخت؛ سناریویی که علاوه بر عوامل خارجی، عده‌ای نیز در داخل بازیگران آن هستند.


دکتر محمود احمدی‌نژاد که در هجدهمین نشست سراسری افق رسانه ویژه مدیران برون‌مرزی سخن می‌گفت، با اشاره به جابه‌جایی جاسوس‌های روسی و امریکایی میان دو کشور که در روزهای اخیر صورت گرفت، گفت که براساس این سناریو، قرار است که چند تن از جاسوس‌های روسی خود را به عنوان دانشمند هسته‌ای معرفی کنند که در ایران شاهد فعالیت‌های هسته‌ای بوده‌اند و ادعا کنند که در ایران کلاهک هسته‌ای وجود دارد و یا این که ما به دنبال دستیابی به سلاح اتمی هستیم.
وی ادامه داد: قرار است در این سناریو با فشار روانی که می‌آورند، یک شکست و نقطه ضعفی پیدا کنند و عده‌ای هم در داخل فعال بشوند و در نهایت جام زهری بدهند و کار را تمام کنند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به این که همان کسانی که جام زهر را آن موقع به امام راحل(ره) دادند، اکنون نیز دوباره در حال تلاش هستند، تصریح کرد: یک مشت نادان پیدا شده‌اند و می گویند که ماجراجویی نکنید و فکر می‌کنند ما از منافع‌مان خواهیم گذشت.
وی تأکید کرد: با ایستادگی ملت همین سناریوی دشمن برای ملت تبدیل به فرصتی خواهد شد و آنها به استکبار ضربه خواهند زد.

احمدی نژاد با اشاره به صدور قطعنامه های ضد ایرانی شورای امنیت گفت : باور من این است که این قطعنامه هایی که صادر می کنند برای دفاع از موجودیت سیاسی خودشان است.
احمدی نژاد اضافه کرد: البته خیال کردند با آسیب زدن به ملت ما می توانند به اهداف خود برسند.
وی با اشاره به فضا سازی رسانه های غربی گفت : آنها به دروغ می گویند ما نمی خواهیم به ملت ایران آسیب برسانیم درحالی که هدف آنان از تحریم ها فقط ملت ایران است.
وی افزود : نشستند طراحی کردند که من به بخشهایی از آن اشاره کردم و امیدشان در یک کار سنگین و ضربتی است، این ها می خواهند نشان بدهند که این تحریمها اثر گذاشته است و ایران باید کوتاه بیاید.

نقش اساسی رسانه‌ها هدایت بشر به سوی جامعه مهدوی است
رییس‌جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه رسانه‌ها در شکل دادن به اندیشه‌ها و افکار جامعه، نقش اساسی آنها را هدایت بشر به سوی جامعه مهدوی عنوان کرد.
وی افزود : تمامی تلاش رسانه‌های غربی در راستای رسیدن به جامعه لیبرالی و انسانی مطابق با آن است.
وی افزود : سردمداران غربی برای رسیدن به چنین هدفی از تمام قدرت و ابزارهای رسانه‌ای برای نفی آنچه که با آنها مخالف هستند، صیانت از موجودیت خود، اثبات آنچه می‌خواهند در دنیا مستقر شود و هدایت اندیشه‌ها و افکار عمومی به سمت جامعه هدفی که تعیین کرده‌اند استفاده می‌کنند.
رییس‌جمهوری اضافه کرد: رسانه‌های ایران نیز باید ضمن تلاش برای نفی ارزش‌های جامعه لیبرالی و اهداف آنان، برای رسیدن به جامعه ایده‌آلی و حاکمیت عدالت و ارزش‌های انسانی که همان جامعه مهدوی است تلاش کنند و تمام برنامه‌ها و اخبار خود را با چنین محوری تنظیم و ارایه کنند.

شیوه خبررسانی رسانه هایی مثل بی بی سی و سی ان ان
رییس جمهوری در ادامه سخنان اظهار داشت: رسانه هایی مثل بی بی سی و سی ان ان وقتی می خواهند خبری بدهند ، در یک جمله همه مواضع اصلی شما را می زنند ، خود را و موجودیت امروز شان را تثبیت می کنند و ذهن مخاطب را به نقطه ای نهایی که علاقه مندند، می برند.
احمدی نژاد افزود: با تصویری که پشت این جمله می گذارند، کلماتی که انتخاب می کنند و رعایت تقدم و تأخر، شما نمی توانید خبر را انکار کنید چون خبر داده و اتفاقی هم افتاده است اما در نحوه بیان آنقدر خوب کلمات را کنار هم می چینند و با تصویر و لحن میکس می کنند که به اهداف خود می رسند. رییس جمهوری گفت: آنها امروز چه چیز را نفی می کنند؟ آنها استقلال ، هویت ، دین باوری و اعتقاد ملت ها به ارزش های الهی را نفی و طوری تنظیم می کنند که این ارزش ها راناکارآمد، خرافی و باطل جلوه دهند و بدون اینکه بگویند این باطل است طوری چینش می کنند که نتیجه اش می شود اینها باطل است.

جامعه مهدوی متعلق به همه بشریت است
رییس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه برخی ها تصور می کنند وقتی صحبت از جامعه مهدوی می شود مختص شیعه است ، گفت : این خیلی اشتباه و کوچک شمردن موضوع است.
وی افزود: برخی نیز کمی افق نگاهشان را بلندتر می کنند و معتقدند جامعه مهدوی متعلق به مسلمانان است که این نیز اشتباه است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.