چهارشنبه 04 آگوست 10 | 11:53

مشاوره دینی طلاب درايستگا‌ه‌های مترو

در ادامه فعاليت‌هاي تبليغي طرحي براي ايستگاه‌هاي مترو تهران مدون شده است كه طلاب آموزش ديده با ارائه مشاوره و پاسخ‌گويي به مسائل شرعي به مردم خدمت‌رساني مي‌كنند.


حجت الاسلام مجتبي صابري مسئول معاون تبليغ حوزه آيت‌الله مجتهدي: طلاب حوزه علميه آيت‌الله مجتهدي در ماه شعبان و رمضان در ايستگاه‌هاي مترو به ارائه مشاوره ديني به مردم مي‌پردازند.

حجت الاسلام مجتبي صابري مسئول معاونت تبليغ حوزه آيت‌الله مجتهدي در خصوص اعزام مبلغين گفت: مبلغين اين حوزه علميه در ماه رمضان در دو بخش تهران و شهرستان‌ها براي تبليغ اعزام مي‌شوند.

وي افزود: در داخل تهران برخي از مبليغن به حسينيه‌ها، مساجد و مدارس اعزام مي‌شوند كه تعدادي از آن‌ها در ايام تابستان در آن‌ مراكز مشغول بوده‌اند و در ايام ماه مبارك رمضان با برنامه‌ مدون به تبليغ ادامه خواهند داد.

اين مدرس حوزه علميه تهران خاطرنشان كرد: در حال حاضر حدود بيست نفر از طلبه‌هاي اين حوزه در مدارس در منطقه دو تهران زير نظر آموزش و پرورش در مدارس غير انتفاعي و دولتي در حال تبليغ و تدريس هستند.

وي افزود: در ادامه فعاليت‌هاي تبليغي طرحي براي ايستگاه‌هاي مترو تهران مدون شده است كه طلاب آموزش ديده با ارائه مشاوره و پاسخ‌گويي به مسائل شرعي به مردم خدمت‌رساني مي‌كنند.
معاون تبليغ حوزه آيت‌الله مجتهدي در ادامه سخن خود خاطرنشان كرد: با بيان اينكه طرح تبليغ در مترو در 15 ايستگاه مترو از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر اجرا خواهد شد.

وي در پاسخ به اين سئوال كه آيا تعداد مبلغين سال جاري نسبت به سال گذشته افزايش داشته است يا خير؟ گفت: در سال جاري حدود 25 از طلبه‌هاي مدرسه علميه مجتهدي براي رفتن به شهرستان‌هاي خراسان جنوبي، سيستان و بلوچستان و لرستان اعلام آمادگي كرده‌اند.
صابري اعزام در اردوهاي جهادي را يكي از فعاليت‌هاي معاونت تبليغ دانست و افزود: البته در طول تابستان سال جاري تعدادي از طلاب به اردوهاي جهادي به همراه دانشجويان بعنوان مبلغ درون گروهي و يا منطقه‌اي اعزام شده‌اند.

وي در پايان خاطرنشان كرد: كلاس‌هاي تربيت مبلغ در طول سال تحصيلي در مدرسه آيت‌الله مجتهدي برگزار مي‌شود و معمولا طلابي كه در دوره‌ها شركت مي‌كنند كه به لحاظ سطح علمي و درسي از وضعيت مطلوبي برخوردار بوده و نيز سطح يك را به اتمام رسانده باشند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.