چهارشنبه 04 آگوست 10 | 15:01

شارون مُرد

اخبار رسيده از سرزمين هاي اشغالي حاکي از آن است که قلب «آريل شارون» نخست وزير پيشين صهيونيستي که حدود سه سال پيش به کما رفت، دو روز پيش متوقف شد و به طور کامل از کار افتاد.


يک منبع آگاه لبناني گفت: پس از بي نتيجه ماندن تلاش پزشکان ويژه مراقبت از «شارون» و توقف کامل قلب او، مسئولان بيمارستاني «شيبا» که در آن بستري شده است خبر مرگ وي را به مقامات ارشد سياسي اين رژيم اطلاع داده و قرار شد در فرصتي مناسب اين خبر که از نگاه کارشناسان يک شکست سياسي براي اين رژيم به شمار مي رود، توسط رسانه ها اعلام شود.

به نظر مي رسد با توجه به فشار بين المللي که رژيم صهيونيستي طي چند وقت اخير با آن مواجه شده و جايگاه ضعيفي که در آن قرار دارد، اعلام خبر مرگ «شارون» به زماني ديگر موکول شود به ويژه اينکه تجاوز روز گذشته نيروهاي ارتش صهيونيستي به سرزمين جنوب لبنان که با واکنش فوري و مقتدرانه نيروهاي ارتش لبنان مواجه شد، بر تضعيف هر چه بيشتر جايگاه اين رژيم افزود.

پايگاه هاي خبري لبنان اعلام کردند که نيروهاي ارتش صهيونيستي روز گذشته براي اولين بار با بلندگوهاي پخش صدا، عاجزانه از نيروهاي لبناني خواستند که درگيري را متوقف کند تا بتوانند جسد افسر صهيونيستي کشته شده که توسط نيروهاي ارتش لبنان به هلاکت رسيد را بردارند.

گفتني است «آريل شارون» که در سال 1982 ميلادي جنايت ضدبشري اردوگاه «صبرا و شتيلا» را مرتکب شد، از روز پنجم ژانويه سال 2006 ميلادي به دليل سکته مغزي سنگين، در بيمارستان بستري شد و پس از وي اداره کليه امور نخست وزيري به معاونش «ايهود المرت» واگذار شد.

قابل ذکر است پيش از اين ميان خاخام هاي يهودي بر سر وضعيت «آريل شارون» اختلاف افتاده بود. گروهي از اين خاخام ها معتقدند بودند که به رغم مرگ مغزي وي، اما تا زماني که قلب او با دستگاه به حيات ادامه مي دهد، بايد تنفس مصنوعي را ادامه داد و توقف آن از نظر آنان کاري حرام بود و قتل به شمار مي رفت. اما دسته اي ديگر از خاخام ها مي گفتند با توجه به اينکه مرگ مغزي با مرگ تفاوت چنداني ندارد، بهتر است تنفس مصنوعي متوقف شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.