شنبه 07 آگوست 10 | 15:21

نصرالله، استخوانی در گلوی صهیونیست‌ها

القدس العربی در مقاله ای به شدت از شخصیت سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تجلیل کرد و ضمن شماتت سران عرب بویژه سران موسوم به میانه رو از انها خواست برای کسب عزت از نصرالله حمایت کنند.


پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی در مقاله ای به قلم عبدالحمید النادر محمد نوشت ما از سیدحسن نصرالله ، خالد مشعل ، اسماعیل هنیه و حتی از رهبران سوریه و ایران تجلیل می کنیم . این تجلیل به سبب روحیه مقاومت انها است که در میهن عربی و منطقه ما باقی مانده است بی انکه به انگیزه های این مقاومت بپردازیم .

هر عقل سلیمی می فهمد اینها به ویژه مقاومت ملی و اسلامی لبنان به رهبری سید حسن نصرالله امروز استخوانی در گلوی دشمن صهیونیستی غاصب فلسطین است . انها همچنین در سالهای گذشته بویژه پس از حوادث یازده سپتامبر مانع اصلی بوده و طرحهای اسرائیل و جهان غرب طرفدار اسرائیل بر ضد منطقه عربی و اسلامی را به شکست کشانیدند .

از سران کشورهای میانه رو که نمی خواهیم آنها را مزدور بنامیم اما میانه رو هستند تا حدی که بر ضد منافع و مصالح ملتهای خود عمل می کنند و شاید هم نااگاهانه باشد . باید این واقعیت مهم را درک کرد که مردم عرب و بیشتر نخبگان سیاسی و فرهنگی فعال در جوامع عربی خطرات میانه روی را فهمیدند که به حرکت در مسیر سراب صلح موهوم منتهی شده است .انها اکنون از این نیروهای مقاومت دفاع می کنند .

دوم اینکه موج جدیدی از تغییرات بزرگ در جهان راه افتاده است که ناشی از اشتباه امریکا و گرفتار شدنش در افغانستان و عراق است به سبب بحران مالی جهانی و نیروهای منطقه و بین المللی فعالی که به تازگی ظاهر شدند. بسیاری از کشورها حتی کوچکتر از کشورهای بزرگ عربی مثل عربستان و مصر ، بسوی استفاده از این تغییرات رفتند و در محاسبات خود بازنگری کردند . اما عجیب این است که کشورهای عربی در جهت مخالف حرکت می کنند . گروه عربی در مسائل سرنوشت ساز و راهبردی نرمش نشان میدهد و عقب نشینی می کند.

از رهبران عرب و بویژه سران مصر و عربستان می خواهیم که از تجربیات گذشته استفاده کنند .

در ادامه مقاله از رهبران عرب خواست از سید حسن نصرالله حمایت کنند مردی که مقاوم و شجاع در مقابل نقشه های صهیونیستی است .مردی که باید اعتراف کنیم همانطور که دشمن اعتراف دارد تنها مردی است که ارکان رژیم صهیونیستی را به لرزه در می اورد صرفا با یک سخنرانی که از رادیو یا تلویزیون ایراد می کند .

باید این مرد را حفظ کنند .اگر این مردان مقاوم نباشند دشمن جان و مال و ناموس ما تاراج را میکند ،بی انکه هیج مانع عربی یا بین المللی بر سر راهش باشد . متاسفانه این سران زیر بار مذاکرات خفت باری رفتند که شیمون پرز تدارک دیده است و از اسناد اشکار یعنی گفته های خود پرز مشخص شده است که گفت ما با پوشش مذاکرات رویاهای خود را برای تسلیم کردن میهن عربی در برابر خواست و سیاستهایمان ، محقق می کنیم .

بیشتر سران عرب هم نمی توانند شگفتی خود را از این رهبر و اسطوره مقاومت (نصرالله ) در برابر نقشه های صهیونیستی پنهان کنند .

به این سران می گویم اگر حسن نصرالله ، سوریها و حماس نبودند هیئتهای عالیرتبه از جهان غرب و شرق برای مذاکره و مشورت در بسیاری از مسائل به کشورهای شما نمی امدند.اگر حسن نصر الله را تقویت کنید و از ان پشتیبانی کنید می توانید بسیاری از شروط را تحمیل کنید و شان وجایگاه خود و امت عربی را ارتقاء بخشید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.