شنبه 07 آگوست 10 | 17:41

انتشار تمبر ایرانی شهیده حجاب در آلمان ممنوع شد

پس از دولت مصر، دولت و پست آلمان نیز ورود تمبر ایرانی بزرگداشت شهیده حجاب «مروه شروینی» به این کشور را ممنوع اعلام کرد.


بر اساس اعلام مرکز مبادلات بورس تمبر آلمان و اروپا، دولت و پست آلمان ورود تمبر بزرگداشت شهیده حجاب مروه شروینی را به این کشور ممنوع اعلام کرد تا پس از دولت وابسته مصر، آلمان نیز به جمع تحریم کنندگان این تمبر بپوندد.

بنا بر این گزارش پس از تخریب یادمان شهیده مروه شروینی، نوبت به تمبر این شهیده مظلوم رسید تا توسط دولت آلمان مهر ورود ممنوع بخورد. این اقدام پس از استقبال مسلمانان و همچنین دیگر شهروندان آلمانی از این تمبر بعمل آمد تا بار دیگر ثابت شود که دولت آلمان از نژاد پرستی بشدت حمایت می کند.

تمبر مروه شروینی که سال گذشته توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران منتشر شد بلافاصله پس از انتشار از سوی دولت مصر تحریم شد. این تمبر که در مصر با بهای بیش از 50 دلار برای هر قطعه روبرو شده، در آلمان نیز به بهای 25 تا 30 یورو برای هر قطعه معامله و مورد استقبال قرار گرفته است.

مجمع مسلمانان شمال آفریقا در اروپا با استقبال از این اقدام ایران، از دیگر کشورهای اسلامی و عربی خواستند تا با انتشار تمبر این شهیده مظلوم، ضمن محکوم کردن جو نژاد پرستی دولت های اروپایی بویژه آلمان که پشت نقاب دفاع از حقوق بشر پنهان شده اند، یاد این شهیده بزرگوار را گرامی دارند.

بازار تمبر اروپا قبلاً نیز با دو سری تمبر دیگر ایرانی بر خود لرزیده بود؛ انتشار تمبر روز جهانی قدس و کودکی که با سنگ، اسرائیل شیشه ای را خرد کرده بود و سری تمبرهای شهدای فلسطینی باعث شده بود تا این تمبرها در برخی کشورهای اروپایی مهر ورود ممنوع بخورند.

چندی پیش مجله «اشپیگل» آلمان در گزارشی آورده بود حتی تمبرهای ایرانی نیز شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و دفاع از آرمان های مسلمانان را فریاد می زنند و برخی از انها افشاگر اقدامات دولت های غربی در صحنه های بین المللی شده اند.

نکته قابل توجه اینکه اخیراً نیز یک کلکسیونر اتریشی برای تمبر ایرانی «سید حسن نصرالله» رهبر حزب الله آلمان تا 13 هزار یورو پیشنهاد داده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.