یکشنبه 08 آگوست 10 | 13:02

سرلشکر فیروزآبادی: شهید بابایی الگوی جوانان ایرانی

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: شهید بابایی الگوی جوانان ایرانی است، او الگوی رهروان امام خمینی(ره) است چراکه درخشش بابایی، طلوع و غروبش در کنار اوج آفرینی‌ها و ارزش‌آفرینی‌هایش همه و همه در دوران جوانی بود.


به گزارش دفتر ویژه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم سالگرد شهید سرلشگر عباس بابایی که در شهر قزوین برگزار شد، اظهار داشت: شهید بابایی همیشه نظر به خاک داشت، دلش با اهل آسمان بود اما قدمش در راه زمین‌ها بود.

وی ادامه داد: او در رفتار، خادم حسین (ع)، مردم و انقلاب بود و همانطور که خود می‌گفت خادم بود و در خدمت همانطور که مردم می‌گویند شیر جبهه‌ها بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: عباس بابایی در سال 1329 در یک خانواده مذهبی عاشق سیدالشهدا در شهر قزوین به دنیا آمد، او خلبان تیزپرواز آسمان عشق و شهادت، سردار دلاور و انسان نمونه اسلام ناب، الگو و اسوه تمام ایرانی‌ها و مسلمان‌هاست.

وی افزود: بابایی اگرچه فارغ‌التحصیل دانشکده خلبانی یکی از دانشگاه‌های آمریکاست ولی روح حسینی‌اش را همه جا با خود برد، فرمانده پایگاه هفتم شکاری و معاون عملیات نیروی هوایی بود ولی فرماندهی نیروی هوایی را هیچگاه نپذیرفت تا بتواند همواره در عملیات‌های هوایی شرکت کند.

فیروزآبادی در ادامه خاطرنشان کرد: با این روحیه بابایی در سالروز شهادت حجاج در مکه و همزمان با عید سعید قربان روحش به سوی خدا پرواز کرد و اذان ظهر به پایگاه فرود آمد. بابایی وقتی آزمون کنکور را داد هم در رشته پزشکی و هم در رشته خلبانی پذیرفته شد ولی خلبانی را پذیرفت، رهبر معظم انقلاب اسلامی بر روی این نکته تأکید دارند که نظامی وقتی یک جوهره‌ای در وجودش باشد، نظامی می‌شود وگرنه هیچ چیزی از زرق و برق دنیا نمی‌تواند او را جذب کند و باید در گزینش نیروهای مسلح این موضوع مورد توجه قرار گیرد و در گامی بالاتر امروز نظامی‌های ما پذیرش می‌شوند تا سرباز امام زمان (عج) باشند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شهر قزوین زادگاه شهید بابایی خاطرنشان کرد: قزوین سرزمین بسیار مقدس و بزرگی است که رهبر معظم انقلاب در سفرشان به این دیار از این سرزمین بسیار به نیکی یاد کردند و من امروز سلام رهبر انقلاب را مجدد به مردم این شهر می‌رسانم. قزوین شهر شیر جبهه‌ها بابایی، عالم وارسته ابوترابی، دیار دهخدا، شهر طیب آن رشید مردی که نامش به عنوان نخستین شهید نهضت امام (ره) ثبت شده است.

وی ادامه داد: تزکیه و رشد انسان‌ها به الگوها بستگی دارد و بهترین الگوی ما پیامبر اکرم (ص) است و در میان ما و زمان حاضر این شهدا هستند که الگو و اسوه هستند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: راز اینکه عباس بابایی در روز عید قربان و در روزی که حجاج به شهادت رسیده‌اند، شهید شده و در اذان ظهر در پایگاه فرود آمده همان روحیه عباس است که از چشمه ابوالفضل (ع) و امیرالمومنین (ع) نشأت گرفته است و در واقع این خون حسینی است که در رگ‌های عباس بابایی جوشش داشت. نگاه عباس پر از حیا، ادب و لطف بود و جان او مملو از وطن دوستی بود، همانگونه که علی (ع) از جنس عید قربان بود بابایی هم از همین جنس بود.
فیروزآبادی در پایان اظهار داشت: بابایی الگوی جوانان ایرانی است، او الگوی رهروان امام خمینی(ره) است چراکه درخشش بابایی، طلوع و غروبش در کنار اوج آفرینی‌ها و ارزش‌آفرینی‌هایش همه و همه در دوران جوانی بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.