دوشنبه 09 آگوست 10 | 12:38

امتناع چاوز از پذیرش استوارنامه سفیر جدید آمریکا

رییس‌جمهور ونزوئلا با اعلام اینکه اوباما باید به دنبال گزینه دیگری برای تصدی سفارتخانه آمریکا در کشورش باشد، گفت: چگونه می‌توانید حتی تصور کنید که من این فرد را قبول کنم؟


هوگو چاوز اعلام کرد که “لری پالمر” سفیر جدید معرفی شده از سوی آمریکا را نخواهد پذیرفت.

وی روز یکشنبه و در برنامه هفتگی تلویزیونی خود با نام “الو رییس‌جمهور”، با اعلام اینکه باراک اوباما باید به دنبال گزینه دیگری برای تصدی این مسئولیت باشد، خطاب به رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: “چگونه می‌توانید حتی تصور کنید که من این آقا را برای سفارت آمریکا در ونزوئلا قبول کنم.”

لری پالمر پیش از این نسبت به نفوذ کوبا در نیروهای نظامی ونزوئلا ابراز نگرانی و همچنین عنوان کرده بود: روابط روشنی میان چریک‌های چپ‌گرای کلمبیا و دولت هوگو چاوز در ونزوئلا وجود دارد.

این اظهارنظر باعث آن شد که وزارت امور خارجه ونزوئلا با اعتراض به اظهارات پالمر، آنها را مداخله در امور داخلی ونزوئلا دانسته و از آمریکا خواهان توضیح در این‌باره شد.

چاوز در ادامه برنامه تلویزیونی خود تصریح کرد: پالمر نمی‌تواند به عنوان سفیر وارد ونزوئلا شود چرا که او با نقض تمامی قوانین دیپلماسی، صلاحیت خود را برای این مقام از دست داده است.
رییس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد: بهترین کاری که آمریکا می‌تواند انجام دهد این است که به فکر انتخاب گزینه دیگری برای سفیر در ونزوئلا باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.