دوشنبه 09 آگوست 10 | 15:51

سامانه فیلترینگ و باز هم اشتباه!

۵ مورد از ۱۱ پیشنهاد سامانه فیلترینگ، یا فیلتر شده‌اند و یا در دسترس نیستند. این وضعیت در حالی رخ می‌دهد که اغلب سایت‌های معروف و پرکاربرد در زمینه‌ی آپلود، دستخوش مسدود‌سازی توسط این سامانه شده‌اند.


تریبون مستضعفین – اگر شما هم به طور اتفاقی تصمیم گرفته باشید از لینک‌های معرفی شده توسط سامانه فیلترینگ استفاده کنید، احتمالا متوجه خواهید شد که متاسفانه ۵ عدد از ۱۱ لینک معرفی شده در بخش دانلود و آپلود – به دلایل مختلف – در دسترس نمی‌باشد. در زیر این پنج سایت غیر قابل درسترس در لینک‌های پیشنهادی توسط سامانه فیلترینگ را بررسی می‌کنیم.

یاسین دانلود

این اولین سایت معرفی شده در لیست سایت های پیشنهادی در بخش دانلود و آپلود می باشد. اما متاسفانه وقتی این سایت را باز می کنیم با پیغام «به علت مشکلات فنی سایت در دسترس نیست سرور فایل ها تا دو هفته فعال است.» رو به رو می شویم.

الکترونیک دانلود

در هنگام باز کردن این سایت هم با پیغام «No Website Configured» رو به رو می شویم.

دانلود رایگان

با استناد به قانون جرايم رايانه‌ای دسترسۍ به تارنماۍ فراخوانده شده امكان پذير نمۍ باشد!!

مرجع دانلود ایرانیان

در هنگام باز کردن این سایت هم با پیغام «Server not found» رو به رو می‌شویم.

کویر دانلود

صفحه‌ی اول این سایت هم یک صفحه‌ی سفید و خالی از محتوا است!

***

این وضعیت در حالی رخ می‌دهد که اغلب سایت‌های معروف و پرکاربرد در زمینه‌ی آپلود، دستخوش مسدود سازی توسط این سامانه شده‌اند. مدیران تصمیم گیرنده در این رابطه، احتمالا به علت «محتوای» مجرمانه‌ی آپلود شده در این سایت‌ها، دست به مسدودسازی «امکانات فنی» عمومی می‌زنند؛ در حالی که یک سایت آپلود وسیله‌ای است که جدا از محتوای آپلود شده در آن باید دیده شود. این کار مانند تعطیل کردن «خدمات پستی» به علت ارسال چند محموله‌ی غیرقانونی است! در حالی که باید با موارد خلاف قوانین برخورد کرد و نه با امکانات فنی و زیرساختی.

قابل ذکر است چندی پیش نیز «بلاگفا» – سایت خدمات رایگان وبلاگ –  فیلتر شد و این در حالی بود که این سایت از پیشنهادات با اولویت بالا در صفحه‌ی سامانه‌ی فیلترینگ بود.

سیاست‌های اِعمال فیلترینگ و روش‌های مسدود‌سازی پایگاه‌های اینترنتی، مسئله‌ای است که در یک ساله‌ی اخیر بارها مورد اعتراض و انتقادات جدی دلسوزان نظام اسلامی و فعالین فضای مجازی قرار گرفته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.