دوشنبه 09 آگوست 10 | 14:47

نیاز امت اسلامی؛ دست دوستی و اتحاد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور گینه بیسائو و هیأت همراه خاطرنشان كردند: امت اسلامی مجموعه ای عظیم و پراستعداد است و باید در هر نقطه ای كه هستند دست دوستی و اتحاد به هم بدهند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار «مالام باسای سانها» رئیس جمهور گینه بیسائو و هیأت همراه، با اشاره به استقبال ایران از گسترش روابط با كشورهای اسلامی خاطرنشان كردند: امت اسلامی مجموعه ای عظیم و پراستعداد است و باید در هر نقطه ای كه هستند دست دوستی و اتحاد به هم بدهند.
ایشان افزودند: اگر این همكاری بین دولتها و ملتهای مسلمان به نحو شایسته ای تحقق یابد، همه مسلمانان دنیا از آن بهره خواهند برد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت منطقه آفریقا خاطرنشان كردند: دستهای دخالت گر استعمار، در طول سالهای متمادی مشكلات فراوانی را برای آفریقا و غرب این قاره بوجود آورد اما امروز ملتها بیدار شده اند و در پی زمینه های همكاری با یكدیگر هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به استقبال ایران از همكاری با كشورهای آفریقایی افزودند: ایران برخلاف استعمارگران می تواند به عنوان یك كشور دوست و برادر به توسعه كشور شما و منطبق با منافع ملی كمك كند.

ایشان به دستاوردهای علمی و صنعتی ایران بعد از انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان كردند: این پیشرفتها به بركت روحیه اسلامی و خودباوری ملی كه ارمغان امام خمینی (ره) بود، بوجود آمد و هر ملتی كه خود را باور كند و وارد میدان كار و تلاش شود به چنین پیشرفتهایی خواهد رسید.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان بر اهمیت امنیت و آرامش در آفریقا و غرب این قاره و پیشرفت و آبادانی آن تأكید كردند.

در این دیدار كه آقای احمدی نژاد هم حضور داشت، رئیس جمهور گینه بیسائو گفت: در مدت حضور خود در ایران از نزدیك با برخی پیشرفتها و توانمندیهای علمی و صنعتی ایران آشنا و شگفت زده شدم.
مالام باسای سانها افزود: این پیشرفتهای حیرت آور، و توانایی های ملت ایران، افتخاری برای ملتها به شمار می آید و ما از این فرصت، برای گسترش بیش از پیش روابط استفاده كردیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.