سه‌شنبه 10 آگوست 10 | 16:30

واکنش سران سياسی لبنان به افشاگری سيدنصرالله

بيروت – افشاگري دوشنبه شب سيد “حسن نصر الله” دبير کل حزب الله لبنان با واکنش گسترده سران سياسي و احزاب لبنان رو به رو شد.


به گزارش ايرنا از بيروت، “ميشل عون “رييس حزب مسيحي آزاد ملي در اين خصوص گفت: اطلاعاتي که سيد حسن نصرالله دبيرکل حزب الله لبنان ارائه کرد بسيار با ارزش است و حوادثي که هم زمان و قبل از اين اطلاعات روي داده نشان مي دهد که اين موضوع روند طولاني چندين ساله داشته است.
وي دوشنبه شب در گفت وگو با شبکه تلوزيوني المنار افزود: اطلاعات ارائه شده توسط سيد حسن نصر الله نياز به تحقيق جديد را ضرورت مي کند.
ميشل عون افزود: بايد به کساني که مسؤول تحقيقات پرونده ترور “رفيق حريري” نخست وزير اسبق لبنان هستند فرصت بازنگري داه شود.
“وليد جنبلاط” رييس حزب سوسياليست ترقي خواه دروزي لبنان نيز گفت: بعد از ترور رفيق حريري در بدو امر سوريه متهم به دست داشتن به ترور رفيق حريري شد سپس ناگهان حزب الله در جايگاه متهم اين پرونده قرار گرفت و اين به معناي اين است که کساني روند تحقيقات را تغيير دادند.
وي که با تلويزيون “المنار” گفت و گو مي کرد افزود: ما بايد با تأمل بيشتري به اين موضوع بنگريم چراکه خواهان حقيقت هستيم ؛ من مخالف خارج کردن روند تحقيقات از مسير عادي خود هستم.
“امين جميل” رييس حزب کتائب لبنان نيز گفت: اگر دادگاه ويژه بين المللي ترور رفيق حريري ادله و مدارک مورد اعتمادي در خصوص عاملان ترور رفيق حريري در اختيار دارد بايد آن را اعلام کند در غير اين صورت بايد به آنچه را که سيد حسن نصر الله دوشنبه شب ارائه کرد توجه کند.
وي که با شبکه تلويزيوني “الجزيره” گفت و گو مي کرد افزود: سيد حسن نصرالله از يک طرف سعي کرد به صورت کامل دادگاه بين المللي را غير قابل قبول معرفي کند و از طرف ديگر با ارائه اين اطلاعات خواست دولت و دادگاه بين المللي را به سمت جديدي سوق دهد.
“مصطفي علوش” چهره حزب المستقبل وابسته به سعد حريري هم در گفتگو با تلويزيون “العربيه” نيز گفت: سيد حسن نصرالله بايد اطلاعات بيشتري را نسبت به عاملان ترور ارائه مي داد.
“طلال ارسلان” رييس حزب دموکراتيک لبنان نيز در گفتگو با تلويزيون “المنار” گفت: اين بار اول است که دلايلي که اسراييل را به ترور رفيق حريري متهم مي سازد ارائه مي شود.
“وئام وهاب” رييس حزب “توحيد” در گفت و گو با تلويزيونOTV لبنان گفت: ايجاد فتنه داخلي تنها دست آويز اسراييل براي زشت کردن چهره حزب الله است.
وي افزود: دادگاه ترور رفيق حريري اهدافي غير از کشف عاملان ترور رفيق حريري را دنبال مي کند و از اين دادگاه استفاده سياسي مي شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.