سه‌شنبه 10 آگوست 10 | 19:30

واکنش‌های مطبوعات لبنان به سخنان سیدحسن نصرالله

بيروت – سخنان دوشنبه شب “سيد حسن نصر الله” دبيرکل حزب الله لبنان، علاوه بر واکنش هاي سران احزاب لبناني، بازتاب گسترده و واکنش هاي متفاوتي در مطبوعات اين کشور داشته است.


به گزارش ايرنا از بيروت، روزنامه “السفير” لبنان نوشت: غير ممکن است کسي بتواند تمامي واقعيت ها و مدارکي را که سيد حسن نصرالله شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتي 155 دقيقه اي خود ارايه کرد، منکر شود.
اين روزنامه لبناني افزود: سيد حسن نصرالله با ارايه تصاوير هوايي هواپيماهاي جاسوسي اسراييل به شکل مخفيانه رسوايي شبکه اطلاعاتي اسراييل (موساد) را نشان داد که اين مسأله بيشترين پيامد را در اسراييل در پي خواهد داشت.
روزنامه “الاخبار” نيز به نقل از نزديکان “سعدالدين حريري” نخست وزير لبنان نوشت: واکنش هاي اوليه نشان مي دهد که حريري نمي خواهد دست همکاري که سيد حسن نصر الله شب گذشته دراز کرد، بفشارد و رسانه هاي خبري حزب المستقبل نيز با ارايه تفسيرهاي آشکار و مخفي اين کنفرانس را ناديده گرفتند.
اين روزنامه افزود: به رغم اينکه حاميان حريري به صورت جدي اين واقعيت را دنبال مي کنند و همجنين به اين باور رسيده اند که اسراييل از سال 2005 ميلادي تاکنون هيچ گونه تحقيق گسترده اي را نپذيرفته است، ولي تمامي شواهد و قرائن حاکي از پيچيده شدن امور دارد.
روزنامه “النهار” نيز نوشت: اتهام سيد حسن نصر الله عليه اسراييل به يک واقعيت سياسي بسيار گسترده تبديل شده است.
اين روزنامه لبناني افزود: شواهد و قرائني که سيد حسن نصرالله ارايه کرد، دليل قطعي و نهايي در برندارد، ولي در مقابل سعي مي کند تا اتهامات خود را عليه اسراييل با استناد به تحقيقات دادگاه و اطلاعات لبنان از مزدوران اسراييل از يک طرف و با ارايه نوارها و تصاوير هواپيماهاي جاسوسي اسراييل از طرف ديگر به جنبه تحقيقاتي نزديک سازد.
روزنامه “اللواء” نيز با پرداختن به اين موضوع نوشت: دادگاه لبنان مي تواند از اطلاعاتي که سيدحسن نصرالله ارايه کرد، استفاده و با ارايه آن به کميته تحقيقات بين المللي به روند تحقيقات کمک کند.
اين روزنامه لبناني افزود: به رغم اينکه سيد حسن نصر الله تأکيد کرده است که اين اسناد و اطلاعات را در اختيار حکومت لبنان قرار مي دهد نه دادگاه بين المللي، ولي حکومت لبنان قوه مجريه بوده نه مقام قضايي در نتيجه صلاحيت استفاده از اين اطلاعات را ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.