سه‌شنبه 10 آگوست 10 | 18:56

يهودي‌سازي بيت‌المقدس و توهين به ميراث اسلامي آن محكوم است

«احمد الطيب» يهودي‌سازي بيت‌المقدس و توهين به ميراث اسلامي و مسيحي اين شهر را محكوم كرد و گفت: از همه ملت‌ها و جامعه جهاني مي‌خواهم تا از بيت‌المقدس و هويت آن حمايت كنند. احمد الطيب، شيخ الازهر معتقد است؛ زيارت مسلمانان از بيت‌المقدس و مسجد الاقصي در حال حاضر به صلاح و مصلحت مسلمانان نيست. […]


«احمد الطيب» يهودي‌سازي بيت‌المقدس و توهين به ميراث اسلامي و مسيحي اين شهر را محكوم كرد و گفت: از همه ملت‌ها و جامعه جهاني مي‌خواهم تا از بيت‌المقدس و هويت آن حمايت كنند.

احمد الطيب، شيخ الازهر معتقد است؛ زيارت مسلمانان از بيت‌المقدس و مسجد الاقصي در حال حاضر به صلاح و مصلحت مسلمانان نيست.
وي در اين باره مي‌گويد: به نظر من زيارت مسجد‌الاقصي و بيت‌المقدس تحت اشغال صهيونيست‌ها و در زماني كه سفر به اين شهر نيازمند كسب اجازه از رژيم صهيونيستي است، به صلاح نيست.
الطيب كه چندي پيش و پس از فوت «طنطاوي» مسئوليت الازهر را بر عهده گرفت، تاكيد مي‌كند: اين اسرائيل است كه دستور مي‌دهد چه كسي به بيت المقدس برود و چه كسي به اين شهر نرود.

وي خطاب به كساني كه معتقدند مسلمانان مي‌توانند به قدس بروند، گفت: آيا فكر مي‌كنيد رژيمي كه به اهالي بيت‌المقدس و به اعراب ساكن اراضي 1948 اجازه نماز در مسجد الاقصي را نمي‌دهند و به دنبال تغيير هويت اين مسجد است، اجازه مي‌دهند كه مسلمانان و اعراب به اين شهر سفر كنند؟!
در همين حال، وي يهودي‌سازي بيت‌المقدس و توهين به ميراث اسلامي و مسيحي اين شهر را محكوم كرد و گفت: از همه ملت‌ها و جامعه جهاني مي‌خواهم تا از بيت‌المقدس و هويت آن حمايت كنند.

اين اقدام شيخ جديد الازهر در حالي است كه پيش از اين، «طنطاوي» با «شيمون پرز» ديدار كرده و با او دست داده بود.
بنابر گزارش پايگاه خبري المنار، پيش از اين بعضي از مفتيان وهابي از زيارت قدس حمايت كرده و برخي از شيوخ وهابي نيز از اين شهر بازديد كرده بودند. همچنين بعضي از كشورهاي اسلامي با دريافت ويزاي اسرائيلي برخي از فعالان ورزشي و هنري خود را براي همكاري با مقامات فلسطيني به بيت‌المقدس اعزام كرده بودند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.