چهارشنبه 11 آگوست 10 | 12:21

مؤسسه فرهنگی رحماء؛ نمونه‌ای از کار فرهنگی

در دو سال گذشته مصادف با ماه مبارک رمضان این تشکل مجموعه نمایشگاههایی در سطح ایستگاههای متروی تهران برگزار کرد که در آن همراه با ارائه کتابهایی با محوریت اندیشه دینی، گفتمان انقلاب و ادبیات پایداری، مشاوره‌های کتابی صورت می‌گرفت.


مؤسسه فرهنگی رحماء متشکل از ۱‍۰۰ طلبه فعال حوزه علمیه قم که در سطوح عالیه دروس حوزوی و مقاطع کارشناسی ارشد مؤسسات علمی مشغول به تحصیل می‌باشند اقدام به فعالیتهای تبلیغی و فرهنگی در شهر تهران کرده است.

در دو سال گذشته مصادف با ماه مبارک رمضان این تشکل مجموعه نمایشگاههایی در سطح ایستگاههای متروی تهران برگزار کرد که در آن همراه با ارائه کتابهایی با محوریت اندیشه دینی، گفتمان انقلاب و ادبیات پایداری، مشاوره‌های کتابی صورت می‌گرفت که علاوه بر معرفی آثار فاخر به مخاطبین سیر مطالعاتی ارائه می‌شد که از نقاط قوت این سلسله نمایشگاهها به حساب می‌آمد.

این مشاورین حوزوی علاوه بر ارائه سیر مطالعاتی به ارائه مباحثی در حوزه اندیشه دینی، فرهنگی و مشاوره خانواده می‌پرداختند که از امور بدیع در ساختار نمایشگاههای کتاب به حساب می‌آمد.

سال گذشته در 14 نمایشگاه برگزار شده بالغ بر 40هزار جلد کتاب عرضه شده که تقریباً آمار قابل قبولی محسوب می‌شود. امسال نیز بر آنیم تا این نمایشگاههای کتاب را در ایستگاههای مترو، امامزاده‌ها و برخی میادین شهر با کیفیت و کمیت بیش از پیش برگزار کنیم

سومین دوره نمایشگاه کتاب مترو با عنوان «سطرهای چشم به راه»،با 1000 عنوان کتاب در ایام ماه مبارک رمضان در ایستگاه های مترو،امام زاده ها،میادین و پارک های تهران برگزار می شود.

محمد حقی؛مسئول برگزاری این نمایشگاه گفت:سومین دوره نمایشگاه کتاب مترو با عنوان «سطرهای چشم به راه» و با محوریت کتاب های اندیشه دینی و ادبیات پایداری و زیر مجموعه شعر، رمان و داستان و همچنین کتاب های اخلاق عقاید و کلام در 15 ایستگاه مترو،10 امام زاده و چند میدان و پارک در تهران از روز اول ماه مبارک رمضان و به مدت یک ماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز پنج شنبه 21 مرداد ماه از ساعت 10 تا 12 صبح با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و بهمن دری اخوی ؛معاون امورفرهنگی ارشاد،احسان الله حجتی؛ رئیس موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، محمود سالاری؛رییس بنیاد ادبیات داستانی و… در فرهنگسرای مترو واقع در ایستگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

حقی افزود:در مراسم افتتاحیه علاوه بر بهمن دری اخوي؛ معاون امور فرهنگی ارشاد ،محمدحمزه زاده؛مدیرعامل انتشارات سوره مهر و رضا امیرخانی؛نویسنده رمان های «من او» و «ارمیا» نیزسخنرانی خواهند کرد.

وی در مورد تعداد کتاب های عرضه شده در ایام نمایشگاه گفت:در این نمایشگاه چیزی حدود 500 عنوان کتاب در تمام ایستگاه مترو و در ایستگاه 3 و 5 حدود 1000 عنوان کتاب عرضه می شوند.

حقی در مورد کتاب هایی که از ناشران مختلف در این نمایشگاه حضور دارند، اظهار داشت:علاوه بر کتاب های موسسه فرهنگی رحماء که متولی اصلی این نمایشگاه است،گلچینی از کتاب های انتشارات بوستان کتاب،انتشارات مدرسه،موسسه امام خمینی،انتشارات سوره مهر،پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه،انتشارات نیستان،کانون اندیشه جوان و نهاد رهبری دراین نمایشگاه حضور دارند.

وی افزود:در هر ایستگاه علاوه بر معرفی کتاب ها،مشاوره کتاب و دادن سیر مطالعاتی کتاب، بحثهای دینی و اعتقادی با حضور مشاور برگزار می شود.

حقی درباره نهادهای که در این نمایشگاه همکاری دارند گفت:علاوه بر موسسه فرهنگی رحماء،این نمایشگاه با همکاری انتشارات سوره مهر،معاونت فرهنگی ارشاد،بسیج مترو و فرهنگسرای مترو برگزار می شود. (+)

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.